Προς το περιεχόμενο

Δείξτε το κουτί σας.


veteranos123

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Bρηκα ενα κομματι απο λεντοταινια σημερα και λεω δεν το βαζω μιας και ηρθαν και τα χριστουγεννα...

Στο ίδιο μήκος κύματος και εγώ, βρήκα μία της akasa με μαγνήτες και την κόλλησα στον εργάτη που έχω κάτω απο το γραφείο, ένα r7 1700, όταν βάζω random λειτουργία γίνεται χαμός!!!.

 

post-431362-0-91691600-1513296088_thumb.jpg

  • Like 6
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλορίζικο. Την x62 πως την έχεις συνδέσει? Εγώ στο cpu fan δεν έχω τίποτα πάνω και γράφει 3500rpm που δεν ισχύει προφανώς. Και το pump και τα fans της ψυκτρας τα σύνδεσα πάνω της απλά δεν μπορώ να δω στο cam τα Rpm της ψυκτρας γράφει πάντα 0 ενώ λειτουργεί κανονικά.

Σε ευχαριστώ φίλε μου! :-)  Πάντα την συνδέω στο cpu fan και όχι στο cpu opt για να έχω πλήρη έλεγχο των στροφών και μέσω bios τη βάζω πάντα τέρμα! Οι στροφές είναι όσες αναφέρονται γιατί πρόκειται για την αντλία η οποία καλό είναι να βρίσκεται στο 100%! Δοκίμασε να το βάλεις στο cpu fan για να έχεις τον έλεγχο των στροφών! Μην το βάζεις ούτε στο opt ούτε στο aio pump!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Πρωτη φορα σε watercooling και γενικα σε κατι πιο συμμαζεμενο και neat, aka noob!  :-) 

 

p1pjzws.jpg

mqatINa.jpg

sCtDBjp.jpg

 

R5 1600

RX 480 8GB

MSI TOMAHAWK B350

Επεξ/σία από sistah
  • Like 16
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Είπα να βάλω και κάποιες φωτο το δικό μου σύστημα είναι ουσιαστικά το πρώτο build μου, το κουτί είναι το deepcool earlkase.

Ο επεξεργαστής είναι ο i5 6500 για αυτό και έχω στοκ ψυχτρα.

Αν έχει κάποιος καμία πρόταση , ευπρόσδεκτη.

post-240753-0-50937800-1513688076_thumb.jpg

post-240753-0-52486500-1513688119_thumb.jpg

post-240753-0-45416100-1513688153_thumb.jpg

post-240753-0-15763800-1513688409_thumb.jpg

  • Like 12
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Είπα να βάλω και κάποιες φωτο το δικό μου σύστημα είναι ουσιαστικά το πρώτο build μου, το κουτί είναι το deepcool earlkase.

Ο επεξεργαστής είναι ο i5 6500 για αυτό και έχω στοκ ψυχτρα.

Αν έχει κάποιος καμία πρόταση , ευπρόσδεκτη.

Δες την coolermaster 212x

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δες την coolermaster 212x

 

Ευχαριστώ για την πρόταση.

Επειδή δεν πρόκειται να ζορίσω ποτέ τον επεξεργαστή και το θέμα της ψυκτρας θα είναι μόνο και μόνο αισθητικό ,  το προτιμώ έτσι. Αν θα εβαζα μαλλον θα πηγαινα σε υδροψυξη.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Είπα να βάλω και κάποιες φωτο το δικό μου σύστημα είναι ουσιαστικά το πρώτο build μου, το κουτί είναι το deepcool earlkase.

Ο επεξεργαστής είναι ο i5 6500 για αυτό και έχω στοκ ψυχτρα.

Αν έχει κάποιος καμία πρόταση , ευπρόσδεκτη.

Όμορφο και καθαρό στήσιμο. Very nice για πρώτο build ειδικά αν το έστησες μόνος σου,μπράβο! 

 

Τώρα για ψύκτρα ,όπως είπες για ομορφιά πας σε AIO ή σε κάποια αερόψυκτρα τύπου cryorig h7 που θα έδινε ένα ακόμα + στο μάτι .

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Και κάπως έτσι ολοκληρώθηκε και το δικό μου project.. Nzxt kraken x62.. :devil:

Εξαίσιο μπράβο ρε συ. 2 ssd έβαλες? Εγώ πρέπει να δώσω σουτ τον hdd το μόνο πράγμα που κάνει θόρυβο στον υπολογιστή και να βάλω άσπρα ανεμιστηρακια με rgb να δέσει.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εξαίσιο μπράβο ρε συ. 2 ssd έβαλες? Εγώ πρέπει να δώσω σουτ τον hdd το μόνο πράγμα που κάνει θόρυβο στον υπολογιστή και να βάλω άσπρα ανεμιστηρακια με rgb να δέσει.

να σαι καλά! ναι 2 προς το παρών.. ένας με os και ένας με όλα τα υπόλοιπα.. παρακάτω σκέφτομαι κανέναν 500αρη evo :)

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...