Προς το περιεχόμενο

Δείξτε το κουτί σας.


veteranos123

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Κανονικά off topic ειμαστε γιατί λέει το θέμα "δείξτε το κουτί σας", όχι "συνδέστε τα φανς σας" :P

Αν υπήρχε θέμα παρόμοιο, our bad είναι και ο σιγμαδελτας έχει δίκιο :) 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Για φανς κουτιων μιλάμε δεν είμαστε off topic εντάξει.

ειμαστε λιγο φιλε δικιο εχει το παιδι ,ανοιξε ενα αλλο θεμα αν θες περισσοτερη βοηθεια

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλά νέα. Το άνοιξα όντως ήταν πάνω στο τροφοδοτικό. Τα έβαλα στα cha fan 1 και 2 τα ρύθμισα σε silent και ακούγονται ελάχιστα τώρα καμία σχέση με πριν. Όσο ανεβαίνει η θερμοκρασία θα ανεβαίνουν και πολύ στροφές.

 

Έβαλα DC mode γιατί έτσι χαμήλωναν οι στροφές. Στο pwm δεν έπεφταν δεν ξέρω γιατί. Όλα άψογα σας ευχαριστώ πολύ για την βοήθεια σας ήταν πολύτιμη.

 

Και μια φωτογραφία να είμαστε και στο θέμα

 

20171202_214533_01.jpg

  • Like 6
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλά νέα. Το άνοιξα όντως ήταν πάνω στο τροφοδοτικό. Τα έβαλα στα cha fan 1 και 2 τα ρύθμισα σε silent και ακούγονται ελάχιστα τώρα καμία σχέση με πριν. Όσο ανεβαίνει η θερμοκρασία θα ανεβαίνουν και πολύ στροφές.

 

Έβαλα DC mode γιατί έτσι χαμήλωναν οι στροφές. Στο pwm δεν έπεφταν δεν ξέρω γιατί. Όλα άψογα σας ευχαριστώ πολύ για την βοήθεια σας ήταν πολύτιμη.

 

Και μια φωτογραφία να είμαστε και στο θέμα

 

20171202_214533_01.jpg

Στο pwm δεν πέφτουν γιατί είναι 3πινα. Pwm mode βάζεις όταν συνδέεις 4πινα pwm fans. H ένδειξη 3500 όπως ειπώθηκε είναι επειδή έχουν συνδέσει την αντλία εκεί.

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στο pwm δεν πέφτουν γιατί είναι 3πινα. Pwm mode βάζεις όταν συνδέεις 4πινα pwm fans. H ένδειξη 3500 όπως ειπώθηκε είναι επειδή έχουν συνδέσει την αντλία εκεί.

Ναι μολις τωρα το διαβασα. Σε DC mode τα εχω και τα 2 και πανε μεχρι 800 στροφες σε silent mode. Θα βαλω το AI Suite ισως πεφτουν και παρακατω. Καμια σχεση ο θορυβος σαν να εχω αλλο κουτι. Την ψυκτρα δεν την πειραζω ας γραφει τα 3500rpm εφοσον ειναι κομπλε οι θερμοκρασιες ας γραφει οτι θελει στο hwmonitor.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλά νέα. Το άνοιξα όντως ήταν πάνω στο τροφοδοτικό. Τα έβαλα στα cha fan 1 και 2 τα ρύθμισα σε silent και ακούγονται ελάχιστα τώρα καμία σχέση με πριν. Όσο ανεβαίνει η θερμοκρασία θα ανεβαίνουν και πολύ στροφές.

 

Έβαλα DC mode γιατί έτσι χαμήλωναν οι στροφές. Στο pwm δεν έπεφταν δεν ξέρω γιατί. Όλα άψογα σας ευχαριστώ πολύ για την βοήθεια σας ήταν πολύτιμη.

 

Και μια φωτογραφία να είμαστε και στο θέμα

 

20171202_214533_01.jpg

Γλυκισμα

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλά νέα. Το άνοιξα όντως ήταν πάνω στο τροφοδοτικό. Τα έβαλα στα cha fan 1 και 2 τα ρύθμισα σε silent και ακούγονται ελάχιστα τώρα καμία σχέση με πριν. Όσο ανεβαίνει η θερμοκρασία θα ανεβαίνουν και πολύ στροφές.

 

Έβαλα DC mode γιατί έτσι χαμήλωναν οι στροφές. Στο pwm δεν έπεφταν δεν ξέρω γιατί. Όλα άψογα σας ευχαριστώ πολύ για την βοήθεια σας ήταν πολύτιμη.

 

Και μια φωτογραφία να είμαστε και στο θέμα

 

20171202_214533_01.jpg

 

Σαν αδέρφια είναι!  :-)

post-363103-0-71391100-1512249068_thumb.jpg

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σαν αδέρφια είναι!  :-)

Ακριβως ιδια ειναι η μητρικη αλλαζει μονο οι led ταινια που εχετε βαλει και η rgb ram που εβαλα. Για την καρτα γραφικων πηρες δωρο και το origins?

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ακριβως ιδια ειναι η μητρικη αλλαζει μονο οι led ταινια που εχετε βαλει και η rgb ram που εβαλα. Για την καρτα γραφικων πηρες δωρο και το origins?

Όχι και ούτε χαρτί για download είχε  :-(

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κατι τελευταιο και κλεινουμε. Στο fan expert της asus κατω απο 60% δεν πεφτουν τοι ανεμιστηρες. Μπορω να τους εχω τελειος κλειστους ομως και πχ στους 45 βαθμους της cpu να ξεκινανε. Ειναι καλο αυτο η δεν κανει? Δουλευουν 800 με 1000 στροφες κατι που ειναι πολυ καλα αλλα κατω απο 800 δεν πανε. 

 

edit:

 

Ολα καλα ετρεξα το auto fan tuning και μου τα ρυθμισε. Δεν ακουγεται τιποτα απολυτως. Αρχισα να ακουω ελαχιστα την ψυκτρα τωρα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πέρασα να δω κανένα σύστημα όμορφο αλλά δεν πειράζει μέσα σε τρεις σελίδες έμαθα να ρυθμίζω τα ανεμιστηράκια μου

  • Like 9
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

TO NEO MOY OΠΛΟ!!! ΣΤΗΝ ΑΡΧΗ ΕΙΝΑΙ ΑΚΟΜΑ!!! ΤΟ CABLE MANAGMENT ΚΑΘΗΣΑ ΑΣΧΟΛΗΘΗΚΑ ΜΑΖΙ ΕΝΝΟΕΙΤΑΙ ΜΕ ΤΟΝ ΧΡΗΣΤΗ vandaltheripper ΕΚΕΙΝΟΣ ΕΚΑΝΕ ΟΛΗ ΤΗΝ ΔΟΥΛΕΙΑ ;))ΕΓΩ ΜΕΤΑ ΚΟΥΜΠΟΣΑ ΑΝΕΜΗΣΤΗΡΕΣ ΨΥΧΤΡΑ ΚΑΙ Τ ΕΚΡΥΨΑ ΤΑ ΚΑΛΩΔΙΑ ΤΟΥΣ ΟΣΟ ΜΠΟΡΟΥΣΑ ΠΕΡΙΣΟΤΕΡΟ ΑΠΟ ΤΟ ΠΡΩΤΟ ΠΟΥ ΕΙΧΑ!! Σε ευχαριστω αλεξανδρε !!!ΕΛΠΙΖΩ ΝΑ ΣΑΣ ΑΡΕΣΕΙ!!!

20171203_201919_1.jpg

 

20171203_200507.jpg

20171203_200343.jpg

20171203_200352.jpg20171203_200459.jpg

20171203_200343.jpg

20171203_200313.jpg

Επεξ/σία από akirawa18
  • Like 14
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...