Προς το περιεχόμενο

Δείξτε το κουτί σας.


veteranos123

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Αρχικά τα έβαλα όπως λες. Τελικά μου φαίνεται καλύτερα έτσι. Ειδικά το usb είναι πολύ άκαμπτο.

Θα δω..ετσι κι αλλιώς δεν κάθομαι στα αυγά μου,όλο τσιγκλαω :P

 

Δες το κουτι σου με την παλια μου μητρικη που το ειχα βαλει.

Για οποιον του φανει παραξενο που η καρτα ειναι κατω να πω οτι η παλια ειχε 4 pci-e που τα δυο ηταν Χ16 και ετσι δεν ηταν αναγκη να κολλησω την καρτα στην ψυκτρα.

 

Η χαζομαρα που εχω τωρα εχει μονο 3 pci-e και 16αρι ειναι μονο το πρωτο. :mad:

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 14,3k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δες το κουτι σου με την παλια μου μητρικη που το ειχα βαλει.

Για οποιον του φανει παραξενο που η καρτα ειναι κατω να πω οτι η παλια ειχε 4 pci-e που τα δυο ηταν Χ16 και ετσι δεν ηταν αναγκη να κολλησω την καρτα στην ψυκτρα.

 

Η χαζομαρα που εχω τωρα εχει μονο 3 pci-e και 16αρι ειναι μονο το πρωτο. :mad:

Αυτό με το καλώδιο του usb3...νομίζω πως αν το λυγίσω πολύ,ασκεί μεγάλη δύναμη στην μητρική και νομίζω πως θα την ξηλώσει :P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παντως εγω Phanteks κουτι δεν αγοραζω ξανα πολυ μαπα, μονο φρου φρου και αρωματα ειναι και απο ποιοτητα κλαφτα.

Αν προσπαθησεις να βαλεις ψυγειο πανω πρεπει να κρυψεις την μιση μητρικη μην πω και για ψυγειο μπροστα.

Φυσικα για push pull ουτε συζητηση

 

Σου εχει θεση για optical drive αλλα αν θελεις να βαλεις πανω υδροψυξη πρεπει να το ξεχασεις το drive

Σου εχει θεση για σκληρους 3.5 αλλα αν θελεις να βαλεις μπροστα ψυγειο πρεπι να χωσεις το 1/3 μεσα στην καλυπτρα.

 

Μου θυμιζει τους παλιους χτιστες που απο το πολυ χασισι πρωτα εχτιζαν κατι και μετα εφτιαχναν σχεδιο. :lol: :P

  • Like 5
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παντως εγω Phanteks κουτι δεν αγοραζω ξανα πολυ μαπα, μονο φρου φρου και αρωματα ειναι και απο ποιοτητα κλαφτα.

Αν προσπαθησεις να βαλεις ψυγειο πανω πρεπει να κρυψεις την μιση μητρικη μην πω και για ψυγειο μπροστα.

Φυσικα για push pull ουτε συζητηση

 

Σου εχει θεση για optical drive αλλα αν θελεις να βαλεις πανω υδροψυξη πρεπει να το ξεχασεις το drive

Σου εχει θεση για σκληρους 3.5 αλλα αν θελεις να βαλεις μπροστα ψυγειο πρεπι να χωσεις το 1/3 μεσα στην καλυπτρα.

 

Μου θυμιζει τους παλιους χτιστες που απο το πολυ χασισι πρωτα εχτιζαν κατι και μετα εφτιαχναν σχεδιο. :lol: :P

και το s340 έτσι είναι.. πάνω δεν παίρνει διπλό ψυγείο και μπροστά για push pull βρίσκει πάνω στο στήριγμα το ενα fan..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σκεψου το κουτι μου με το καπακι μπροστα αναποδα δηλαδη να ειχε κατω το dvd και η σιτα να ηταν μεχρι πανω.

Ανετα τριπλο ψυγειο και φυσικα push pull μπροστα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

και το s340 έτσι είναι.. πάνω δεν παίρνει διπλό ψυγείο και μπροστά για push pull βρίσκει πάνω στο στήριγμα το ενα fan..

Δεν είναι το ίδιο πράγμα. Το 340 έχει μία θέση πάνω και γι αυτό δεν παίρνει 2πλο ψυγείο. Το phanteks όμως έχει 2 θέσεις.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν είναι το ίδιο πράγμα. Το 340 έχει μία θέση πάνω και γι αυτό δεν παίρνει 2πλο ψυγείο. Το phanteks όμως έχει 2 θέσεις.

ακριβώς.. το s340 ειναι ακόμα χειρότερο :P αν και κάτοχος δεν έχω τρελαθεί.. δεν ξέρω τι παίζει με την τελευταία του έκδοση βεβαία.. πάντως το support τους είναι υποδειγματικό!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παντως εγω Phanteks κουτι δεν αγοραζω ξανα πολυ μαπα, μονο φρου φρου και αρωματα ειναι και απο ποιοτητα κλαφτα.

Αν προσπαθησεις να βαλεις ψυγειο πανω πρεπει να κρυψεις την μιση μητρικη μην πω και για ψυγειο μπροστα.

Φυσικα για push pull ουτε συζητηση

 

Σου εχει θεση για optical drive αλλα αν θελεις να βαλεις πανω υδροψυξη πρεπει να το ξεχασεις το drive

Σου εχει θεση για σκληρους 3.5 αλλα αν θελεις να βαλεις μπροστα ψυγειο πρεπι να χωσεις το 1/3 μεσα στην καλυπτρα.

 

Μου θυμιζει τους παλιους χτιστες που απο το πολυ χασισι πρωτα εχτιζαν κατι και μετα εφτιαχναν σχεδιο. :lol: :P

και η λαμαρίνα στο πίσω μέρος...σαν τσιγαρόχρτο.Μόνο στο cable management είναι top και το συγκεκριμένο τα πάει πολύ καλά στο airflow και αυτός ήταν ο κύριος λόγος που το πήρα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κάτι τέτοια διαβάζω και αλλάζω γνώμη κάθε φορά που σκέφτομαι να αλλάξω κουτί.

 

Μπορεί να έχει τροφοδοτικό πάνω, άβαφο εσωτερικό και να ζυγίζει 25 κιλά, αλλά αν του πατήσεις μπουνιά θα σπάσεις το χέρι σου.

  • Like 5
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σκεψου το κουτι μου με το καπακι μπροστα αναποδα δηλαδη να ειχε κατω το dvd και η σιτα να ηταν μεχρι πανω.

Ανετα τριπλο ψυγειο και φυσικα push pull μπροστα.

επάνω παίρνει άνετα 240άρι μαζί με το optical.

στα 280+ είναι που δεν χωράει.

όσο για μπροστά,έχεις δίκιο και είναι ο λόγος που δεν το έχω κάνει και εγώ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κάτι τέτοια διαβάζω και αλλάζω γνώμη κάθε φορά που σκέφτομαι να αλλάξω κουτί.

 

Μπορεί να έχει τροφοδοτικό πάνω, άβαφο εσωτερικό και να ζυγίζει 25 κιλά, αλλά αν του πατήσεις μπουνιά θα σπάσεις το χέρι σου.

 

Και εγώ σε τέτοια φάση είμαι. Σκέφτομαι ότι ήδη έχουν αρχίσει μερικές εταιρίες να βάζουν τροφοδοτικό πάνω (InWin πχ) αιτιολογώντας το με κάποιον βλαμμένο μαρκετινίστικο

τρόπο. Ε, λίγο αν περιμένουμε ακόμα για να επιστρέψει το άβαφο εσωτερικό (ας πούμε για να αντανακλά καλύτερα το RGB) θα είμαστε μέσα στην μόδα. Κράτα γερά! :P

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το κουτάκι μου το έχω πάνω από 10 χρόνια και δεν πρόκριτε να το αλλάξω.Το μεγάλο πρόβλημα είναι ότι δεν υπάρχουν πλέον καλά κουτιά σε λογικές τιμές .

Είναι ένα από τα βαριά και στιβαρά  που αν του πατήσεις μπουνιά θα σπάσεις το χέρι σου  :-D .Επίσεις , μικρές  μετατροπές έχουν γίνει για να ήμαστε μέσα στην μόδα  :-D .


Κάτι τέτοια διαβάζω και αλλάζω γνώμη κάθε φορά που σκέφτομαι να αλλάξω κουτί.

 

Μπορεί να έχει τροφοδοτικό πάνω, άβαφο εσωτερικό και να ζυγίζει 25 κιλά, αλλά αν του πατήσεις μπουνιά θα σπάσεις το χέρι σου.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το κουτάκι μου το έχω πάνω από 10 χρόνια και δεν πρόκριτε να το αλλάξω.Το μεγάλο πρόβλημα είναι ότι δεν υπάρχουν πλέον καλά κουτιά σε λογικές τιμές .

Είναι και ένα από τα βαριά και στιβαρά  που αν του πατήσεις μπουνιά θα σπάσεις το χέρι σου  :-D .Επίσεις , μικρές  μετατροπές έχουν γίνει για να ήμαστε μέσα στην μόδα  :-D .

 

Απαιτώ photo επιτόπου. Και απο sheo - mind  :-D 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...