Προς το περιεχόμενο

Δείξτε το κουτί σας.


veteranos123

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Επιτέλους νέα Η series από την ΝΖΧΤ με παράθυρο.

 

https://www.youtube.com/watch?v=tttpzfInSiQ

 

https://www.youtube.com/watch?v=IM2np22ZZJA

 

https://geizhals.eu/?cat=gehatx&xf=599_NZXT

Κλάμα. Ειδικά τα κανάλια για routing καλωδίων πίσω κορυφή. Απλά θα είχαν λίγο περισσότερο νόημα με επίσης κάλυμμα από tempered glass ;)
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλή χρυσή η ΝΖΧΤ αλλά το S340 που έχω θα μπορούσε να έχει καλύτερη ποιότητα στη λαμαρίνα και σε κάποια επιμέρους σημεία. Για μέχρι 80 ευρώ είναι οκ. 179 ευρώ για νέο design είναι πολλά λεφτά. Τουλάχιστον ελπίζω να ανέβασαν αρκετά την ποιότητα των υλικών στα νέα κουτιά τους. Πάντως από θέμα support είναι κορυφαία. Δύο φορές που χρειάστηκα κατι χωρίς πολλά πολλά και με δωρεάν μεταφορικά.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλή χρυσή η ΝΖΧΤ αλλά το S340 που έχω θα μπορούσε να έχει καλύτερη ποιότητα στη λαμαρίνα και σε κάποια επιμέρους σημεία. Για μέχρι 80 ευρώ είναι οκ. 179 ευρώ για νέο design είναι πολλά λεφτά. Τουλάχιστον ελπίζω να ανέβασαν αρκετά την ποιότητα των υλικών στα νέα κουτιά τους. Πάντως από θέμα support είναι κορυφαία. Δύο φορές που χρειάστηκα κατι χωρίς πολλά πολλά και με δωρεάν μεταφορικά.

ποτε δεν αγοραζα ακριβα κουτια γτ το θεωρουσα  υπερβολη να εχω  το woaou κουτι κοιταζα να τα δινω σε μητρικη ,επεξεργαστη και μνημες αλλα αυτην την φορα θα βαλω το χερι στην τσεπι και θα παρω το corsair 250d 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ποτε δεν αγοραζα ακριβα κουτια γτ το θεωρουσα  υπερβολη να εχω  το woaou κουτι κοιταζα να τα δινω σε μητρικη ,επεξεργαστη και μνημες αλλα αυτην την φορα θα βαλω το χερι στην τσεπι και θα παρω το corsair 250d 

Σε μητρική δεν έχει κανένα νόημα να πάρεις ακριβή.

 

Για αυτό ρωτάς "πόσο να το δώσει φίλος σου"?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλή χρυσή η ΝΖΧΤ αλλά το S340 που έχω θα μπορούσε να έχει καλύτερη ποιότητα στη λαμαρίνα και σε κάποια επιμέρους σημεία. Για μέχρι 80 ευρώ είναι οκ. 179 ευρώ για νέο design είναι πολλά λεφτά. Τουλάχιστον ελπίζω να ανέβασαν αρκετά την ποιότητα των υλικών στα νέα κουτιά τους. Πάντως από θέμα support είναι κορυφαία. Δύο φορές που χρειάστηκα κατι χωρίς πολλά πολλά και με δωρεάν μεταφορικά.

Σαν πρωην κατοχος του δημοφιλους(παλια)Cm storm trooper που το ειχα πληρωσει τοτε κοντα 160ευρω(το 2013)συμφωνω απολυτα.

 

Εχει ανεβει τοσο πολυ η ποιοτητα στα μεσαια midi κουτια που γιαυτο αρκετος κοσμος κοιταζει τα φθηνοτερα μεχρι 100ευρω οπως S340 elite,phanteks p400s,fractal design define c/meshify,be quiet 600 κλπ μεχρι τα 100ευρω.

 

Τα πιο ακριβα κουτια στα 150+ευρω που πανε μετα ειναι κυριως για την φιγουρα(παραδειγμα το νεο haf της coolermaster το 500p,το corsair 570 rgb κλπ)και φυσικα κυριως για ατομα με μεγαλο εσωτερικο μεσα που συνηθως προοριζεται για custom υδροψυξη.

 

Δυστηχως απο Ελλαδα δεν βρηκα καποιο απο τα fractal deisgn και δεν ηθελα να παω στο nzxt λογω της πατατας που κανανε στο πανω μερος να μην συμπεριλαβουν ενα φιλτρο για την σκονη,κακου airflow και θορυβου αλλα και λογω απουσιας grommets και velco straps απο πισω για cable management,και μονη λυση εμεινε το phanteks εκ των 4αρων που δυστηχως το πληρωσα ακριβοτερα απο οσο ηθελα λογω χρωματος.

 

Τελος για να δειτε ποσο πολυ εχει ανεβει η μπαρα στα μικροτερα κουτια,πλεον βρισκεις κουτι(και επωνυμο)με tempered glass με μολις 50 ευρω

https://www.skroutz.gr/c/28/cases-koutia.html?from=catspan&keyphrase=tempered+glass

και καλυτερο παραδειγμα απο το coolermaster masterbox lite 5 δεν υπαρχει.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σαν πρωην κατοχος του δημοφιλους(παλια)Cm storm trooper που το ειχα πληρωσει τοτε κοντα 160ευρω(το 2013)συμφωνω απολυτα.

 

Εχει ανεβει τοσο πολυ η ποιοτητα στα μεσαια midi κουτια που γιαυτο αρκετος κοσμος κοιταζει τα φθηνοτερα μεχρι 100ευρω οπως S340 elite,phanteks p400s,fractal design define c/meshify,be quiet 600 κλπ μεχρι τα 100ευρω.

 

Τα πιο ακριβα κουτια στα 150+ευρω που πανε μετα ειναι κυριως για την φιγουρα(παραδειγμα το νεο haf της coolermaster το 500p,το corsair 570 rgb κλπ)και φυσικα κυριως για ατομα με μεγαλο εσωτερικο μεσα που συνηθως προοριζεται για custom υδροψυξη.

 

Δυστηχως απο Ελλαδα δεν βρηκα καποιο απο τα fractal deisgn και δεν ηθελα να παω στο nzxt λογω της πατατας που κανανε στο πανω μερος να μην συμπεριλαβουν ενα φιλτρο για την σκονη,κακου airflow και θορυβου αλλα και λογω απουσιας grommets και velco straps απο πισω για cable management,και μονη λυση εμεινε το phanteks εκ των 4αρων που δυστηχως το πληρωσα ακριβοτερα απο οσο ηθελα λογω χρωματος.

 

Τελος για να δειτε ποσο πολυ εχει ανεβει η μπαρα στα μικροτερα κουτια,πλεον βρισκεις κουτι(και επωνυμο)με tempered glass με μολις 50 ευρω

https://www.skroutz.gr/c/28/cases-koutia.html?from=catspan&keyphrase=tempered+glass

και καλυτερο παραδειγμα απο το coolermaster masterbox lite 5 δεν υπαρχει.

 

Άστα αυτά και βάλε το κουτί σου. Καινούριο pc και δεν μας το χεις δείξει ακόμα. Ντροπή και αίσχος. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Άστα αυτά και βάλε το κουτί σου. Καινούριο pc και δεν μας το χεις δείξει ακόμα. Ντροπή και αίσχος. 

Μωρε δεν ειναι αυτος ο λογος απλα το βλεπω σαν επιδειξη και δεν μαρεσει σαν ιδεα ,γιαυτο δεν ανεβασα καμια εικονα :P

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μωρε δεν ειναι αυτος ο λογος απλα το βλεπω σαν επιδειξη και δεν μαρεσει σαν ιδεα ,γιαυτο δεν ανεβασα καμια εικονα :P

 

Καλά, όπως το πάρει κανείς. Εμένα μ αρέσει πχ να βλέπω κουτιά και να παίρνω ιδέες. Άλλο που δεν κάνω τίποτα απ αυτά μετά ΑΧΑΧΑΧ

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

^ Ισχύει, έτσι την έπαθα με το 740 από link σε βίντεο του techyescity, το είχα δει όταν είχε βγει αλλά δεν είχα τι να το κάνω, τώρα έχω... αν και όταν έρθει ο καφές.

 

Less talk, more photos, να δούμε την Hero και το Phanteks. ;)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Να σας δειξω κι εγω το κουτι μου,προς το παρον βρισκεται μεσα σε αλλο κουτι,πανω σε μια παλετα, μεσα σε μια αποθηκη,μεσα σ ενα καταστημα,μαζευω λεφτα... :P :lol:  :P

 

http://www.e-shop.gr/case-thermaltake-core-p5-tempered-glass-edition-atx-wall-mount-chassis-p-PER.817606

  • Like 5
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Μιστερ zelomoth να και μια 1080 ti στο κουτι της και αυτη επισης σημερα μου ερχεται και ο 8700κ

https://imgur.com/a/RMcoW

 

Το μηχανημα θα στηθει εντος ημερων

Επεξ/σία από keravnos21
  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ήρθε και η ψυκτρούλα και τέλος. Δυστυχώς η κάμερα δεν βοηθάει :P

Πολύ "καθαρό" και περιποιημένο build. Εύγε!

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...