Προς το περιεχόμενο

Δείξτε το κουτί σας.


veteranos123

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Ποιος ο λογος τοσο μεγαλο κουτι για τοσο μικρη μητρικη αυτη θα μπορουσες να την βαλεις σε καποιο cube αφου οπως βλεπω ειναι mini itx

 

Αν βλεπω καλα εχεις βαλει το τροφοδοτικο αναποδα απο κατω πρεπει να παει ο ανεμιστηρας.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ποιος ο λογος τοσο μεγαλο κουτι για τοσο μικρη μητρικη αυτη θα μπορουσες να την βαλεις σε καποιο cube αφου οπως βλεπω ειναι mini itx

 

Αν βλεπω καλα εχεις βαλει το τροφοδοτικο αναποδα απο κατω πρεπει να παει ο ανεμιστηρας.

καλα τα λετε κυριε λεύτερη θα συμφωνησω γ το τροφοδοτικο πρεπει να παει ο ανεμιστηρας προς τα κατω γ να βγαινει προς τα εξω ο αερας !

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Χωρίς να φαίνονται έτσι τα καλώδια.

εκει πηγε το μυαλο μου αλλα  ειπα κατι αλλο θα εννοει,νομιζα οτι βαση του μηκους των καλωδιον και της μικρης μητρικης τα χα βαλει και καλα :)  το ταμειον ειναι μειον τωρα για να μου τα φτιαξει καποιος  δυστηχως για μενα

Cosmos με micro atx είναι αυτό; :)

καλα βλεπεις χαχα ειναι ενα απο τα οξυμορα,ποτε δεν εχει μπει πανω απο micro atx μητρικη την τελευταια το προσπαθησα μου ηρθε λαθος και ειπα δεν βαριεσε  και το αφησα

Ποιος ο λογος τοσο μεγαλο κουτι για τοσο μικρη μητρικη αυτη θα μπορουσες να την βαλεις σε καποιο cube αφου οπως βλεπω ειναι mini itx

 

Αν βλεπω καλα εχεις βαλει το τροφοδοτικο αναποδα απο κατω πρεπει να παει ο ανεμιστηρας.

σωστο αυτο λες και δουλευει το φαν?! σκεφτομουν οτι οτι χρειαστει να παρει μπρος αμα το βαλω αναποδα θα ρουφαει περισοτερο σκονες ,ενω ετσι ρουφαει καθαροτερο αερα και δροσερο μιας και δεν εχει θερμοκρασιες.

επισης το κουτι το εχω πανω απο 10 χρονια (νομιζω)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

την ψυχη μου την πουλαω αυτο οχι!

Μην δενεσαι με υλικα.

 

Τοτε πουλα τα εντοσθια και παρε κατι που να αξιζει στο κουτι.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αυτό δεν εξαλείφει το θέμα που έχει το κουτί στο airflow. Τα corsair είναι δυνατά αλλά σου παίρνουν τα αυτιά. Είναι προτιμότερο ένα κουτί με καλό airflow και με λιγότερο θορυβώδη fans.

Δυστηχως έτσι είναι.

 

Δεν γίνεται ένα κουτί να είναι και αθόρυβο(ηχομόνωση)και να έχει καλό airflow out of the box χωρίς προσθήκη έξτρα φαν.

Και το fractal meshify c αν και έχει ανοιχτό το μπροστά μέρος και έχει καλύτερο airflow,υστερεί λίγο σε ήχο και θέλει παραπάνω φανακια γιατί είναι ζεστό εσωτερικά.

 

Στο μόνο λίγο που ξενερώνω είναι ότι αν βάλω πχ 5φανακια όπως τα παραπάνω σαν επιπλέον κόστος πάνε σχεδόν όσο κοστίζει όλο το κουτί,που είναι λίγο φαιλ.

Ότι λέει το κάνει , είναι πανέμορφο από κοντά , και όντως είναι όσο καλό λένε . Βάζει λίγη σκόνη και θα χρειαστείς σίγουρα 2 14αρια μπροστά , 2 πάνω και ένα 12αρι καλό πίσω γιατί δεν είναι κουτί με καλό airflow και κρατάει αρκετή ζέστη μέσα ( βέβαια το προηγούμενο μου ήταν το haf 932 άρα μπορεί να είναι υπερβολικός) .

Cable management άψογο και άπλετος χώρος για μεγάλη gpu σε συνδυασμό με ψυγείο ( push-pull) μπροστά . Γενικά είμαι πολύ ευχαριστημένος . Το μόνο κουραστικό είναι ότι δεν έχει ωραίο σύστημα για το πλαϊνό τζαμί , πρέπει να ξεβιδωνεις και να το βγάζεις με το χέρι ,επισης είναι μαγνήτης αποτυπωμάτων το τζαμί ... Είμαι συνέχεια με swiffer και αζαξ ...

Για το τελευταίο που λες όλα έτσι είναι,μόνο το corsair 400c είχε ωραίο μηχανισμό αλλά χωρίς γυαλί.

Ότι λέει το κάνει , είναι πανέμορφο από κοντά , και όντως είναι όσο καλό λένε . Βάζει λίγη σκόνη και θα χρειαστείς σίγουρα 2 14αρια μπροστά , 2 πάνω και ένα 12αρι καλό πίσω γιατί δεν είναι κουτί με καλό airflow και κρατάει αρκετή ζέστη μέσα (

Ερώτηση τα πάνω φανακια μέχρι τι ψυκτρες επιτρέπουν(αεροψυξη)για να μην βρίσκουν πάνω στην ψυκτρα(στο περιπου)?
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

Αν βλεπω καλα εχεις βαλει το τροφοδοτικο αναποδα απο κατω πρεπει να παει ο ανεμιστηρας.

και χύμα μεσα να το έβαζε με τοση άπλα δεν εχει πρόβλημα  :P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μην δενεσαι με υλικα.

 

Τοτε πουλα τα εντοσθια και παρε κατι που να αξιζει 

ουτε εντοσθια ουτε σπληναντερα ουτε συκωτια υα πουλησω ,με το συγκεκριμενο κουτι εχω δεθει οπως δενεται ο καθενας με κατι οτι και να νε αυτο 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

καλα τα λετε κυριε λεύτερη θα συμφωνησω γ το τροφοδοτικο πρεπει να παει ο ανεμιστηρας προς τα κατω γ να βγαινει προς τα εξω ο αερας !

Έτσι και αλλιώς έξω βγαίνει ο αέρας.

  • Like 4
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δυστηχως έτσι είναι.

 

Δεν γίνεται ένα κουτί να είναι και αθόρυβο(ηχομόνωση)και να έχει καλό airflow out of the box χωρίς προσθήκη έξτρα φαν.

Και το fractal meshify c αν και έχει ανοιχτό το μπροστά μέρος και έχει καλύτερο airflow,υστερεί λίγο σε ήχο και θέλει παραπάνω φανακια γιατί είναι ζεστό εσωτερικά.

 

Στο μόνο λίγο που ξενερώνω είναι ότι αν βάλω πχ 5φανακια όπως τα παραπάνω σαν επιπλέον κόστος πάνε σχεδόν όσο κοστίζει όλο το κουτί,που είναι λίγο φαιλ.

 

Για το τελευταίο που λες όλα έτσι είναι,μόνο το corsair 400c είχε ωραίο μηχανισμό αλλά χωρίς γυαλί.

Ερώτηση τα πάνω φανακια μέχρι τι ψυκτρες επιτρέπουν(αεροψυξη)για να μην βρίσκουν πάνω στην ψυκτρα(στο περιπου)?

Δεν έχω δοκιμάσει , αλλά νομίζω πως μέχρι 212 evo είναι κομπλέ , για φανακια στην τελική παίρνεις και low profile , το πρόβλημα είναι στο ύψος , η 212 είχε 1 χιλιοστό max κενό από το τζαμί ...

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ουτε εντοσθια ουτε σπληναντερα ουτε συκωτια υα πουλησω ,με το συγκεκριμενο κουτι εχω δεθει οπως δενεται ο καθενας με κατι οτι και να νε αυτο 

 

Τουλαχιστον κανε κατι γιατι ειναι σαν το Εφιαλτης στο δρομο με τις λευκες

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Για πείτε καμιά γνώμη:

 

ΝΖΧΤ S340 White. Όλα τα καλώδια (24πινο,PCIE) sleeved black και για SATA (στους SSD που φαίνονται) το λευκό http://www.e-shop.gr/bitfenix-molex-to-4x-sata-adapter-20cm-sleeved-white-black-p-PER.641023. Είναι καλός συνδιασμός ή καρναβαλίστικο ?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...