Προς το περιεχόμενο

Δείξτε το κουτί σας.


veteranos123

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Έλα παραδέξου ότι είσαι γαύρος...Δεν εξηγείται αλλιώς.  :-D  :-D 

 

Μεσα επεσες αλλα δεν φταει αυτο , δεν ασχολουμαι καθολου με σπορ εκτος απο μηχανοκινητα , ηταν παντα κοκκινο το αγαπημενο χρωμα :P Αλλα ετσι και αλλιως ειναι ολα RGB αλλαζει χρωμα κατα βουληση :) 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Έλα παραδέξου ότι είσαι γαύρος...Δεν εξηγείται αλλιώς.  :-D  :-D 

 

Απο το στόμα μου το πήρες. Σκεφτόμουν να του το γράψω όσο έβλεπα τις φωτό και βλέπω μετά το post σου! :)

 

Ωραίο Chris! Το dual monitor με διαφορετικά μεγέθη σε βόλεψε; Σκέφτομαι να το κάνω κι εγώ αλλα διστάζω.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Άμα έχεις την δεύτερη για πέταμα why not ? Έτσι κάπως αρχησα με διπλό μόνιτορ και τώρα δεν μπορώ χωρίς ... Αν και μόλις μπεί το ultrawide 34" θα την καταργήσω την 2η ( gameακι στην main και youtube δίπλα είναι ότι καλύτερο :P )

 

Αυτές οι φωτό πάντως είναι χωρίς το tempered glass , όταν είναι πάνω δεν είναι τόσο έντονο , κοκκινίλα παντού είναι πάλι εννοείται αλλά δεν βαράει τόσο στο μάτι :P

 

Επίσης τέλειο φαίνεται όταν γυρίσω τα φώτα σε μωβ ... Κάνει κάποια περίεργη αντίθεση το κόκκινο χρώμα που έχει το κουτί και το αποτέλεσμα είναι πολύ trippy ... Αλλά δυστυχώς δεν δείχνει καθόλου καλό με τον αναθεμάτισμενο ξυλινο τοίχο πίσω ...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Να και άλλο p400s πάνω που κοίταζα για κουτιά .Έχεις μείνει ικανοποιημένος αγαπητέ από το κουτί?Είναι τόσο καλό όσο λένε?

Κοίταζα για fractal αλλά Ελλάδα μαύρα μεσάνυχτα και εξωτερικό χτυπάνε πολύ άσχημα τα μεταφορικά,και το nzxt έχει για άγνωστο λόγο το πάνω μέρος χωρίς φίλτρο για τις σκόνες.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Να και άλλο p400s πάνω που κοίταζα για κουτιά .Έχεις μείνει ικανοποιημένος αγαπητέ από το κουτί?Είναι τόσο καλό όσο λένε?

Κοίταζα για fractal αλλά Ελλάδα μαύρα μεσάνυχτα και εξωτερικό χτυπάνε πολύ άσχημα τα μεταφορικά,και το nzxt έχει για άγνωστο λόγο το πάνω μέρος χωρίς φίλτρο για τις σκόνες.

 

Αν είναι να πάρεις, πάρε τώρα που ξανά έφεραν και έχουν stock. Έχει το visionstudio και το msystems.

Προτίμησε το πρώτο γιατί το msystems το δίνει με 2 χρόνια εγγύηση ενώ κανονικα είναι με 5 νομίζω.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Όχι δεν ισχύει αυτό που λες.

 

Και στο επίσημο site λεει 5χρονια εγγύηση αλλά έχει ένα αστεράκι διπλα.

Αν πατήσεις στο αστεράκι λέει ότι έχει ξεχωριστή εγγύηση κάθε κομμάτι

http://www.phanteks.com/Warranty.html

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Να και άλλο p400s πάνω που κοίταζα για κουτιά .Έχεις μείνει ικανοποιημένος αγαπητέ από το κουτί?Είναι τόσο καλό όσο λένε?

Κοίταζα για fractal αλλά Ελλάδα μαύρα μεσάνυχτα και εξωτερικό χτυπάνε πολύ άσχημα τα μεταφορικά,και το nzxt έχει για άγνωστο λόγο το πάνω μέρος χωρίς φίλτρο για τις σκόνες.

Ότι λέει το κάνει , είναι πανέμορφο από κοντά , και όντως είναι όσο καλό λένε . Βάζει λίγη σκόνη και θα χρειαστείς σίγουρα 2 14αρια μπροστά , 2 πάνω και ένα 12αρι καλό πίσω γιατί δεν είναι κουτί με καλό airflow και κρατάει αρκετή ζέστη μέσα ( βέβαια το προηγούμενο μου ήταν το haf 932 άρα μπορεί να είναι υπερβολικός) .

Cable management άψογο και άπλετος χώρος για μεγάλη gpu σε συνδυασμό με ψυγείο ( push-pull) μπροστά . Γενικά είμαι πολύ ευχαριστημένος . Το μόνο κουραστικό είναι ότι δεν έχει ωραίο σύστημα για το πλαϊνό τζαμί , πρέπει να ξεβιδωνεις και να το βγάζεις με το χέρι ,επισης είναι μαγνήτης αποτυπωμάτων το τζαμί ... Είμαι συνέχεια με swiffer και αζαξ ...

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Είναι λογικό να μην έχει καλό airflow. Έχει ανοίγματα μόνο κάτω και πάνω και αυτά είναι μέτρια.

Με τα 2 140αρια sp corsair μπροστά και 2 140αρια af πάνω είδα έως και 10 βαθμούς πιο κάτω την 980ti σε load , έφτανε τους 83 βαθμούς και έριχνε χρονισμούς , τώρα πάει 75 max και είναι συνεχώς full boost

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αυτό δεν εξαλείφει το θέμα που έχει το κουτί στο airflow. Τα corsair είναι δυνατά αλλά σου παίρνουν τα αυτιά. Είναι προτιμότερο ένα κουτί με καλό airflow και με λιγότερο θορυβώδη fans. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Οριστε και το δικο μου,cooler master cosmos s. Updated. μερικα fan θελω τωρα μια οθονη και ειμαι αρχοντας

Νομιζω πως τωρα ειναι ενταξει,το καλωδιο (sata πως λεγεται δεν ξερω) που ειναι το μοναδικο ψεγαδι ειναι κοντο για να το περασω απο πισω επισης και αναποδα που το γυρισα το psu, το καλωδιο της cpu επισης ειναι κοντο και δεν φτανει απο πισω

post-385747-0-60519200-1507115058_thumb.jpg

post-385747-0-28769100-1507283060_thumb.jpg

post-385747-0-72975000-1507283079_thumb.jpg

Επεξ/σία από Επισκέπτης
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

 

Οριστε και το δικο μου,cooler master cosmos s. Updated. μερικα fan θελω τωρα μια οθονη και ειμαι αρχοντας

 

Δεν το πας στον Λευτέρη να στο κάνει ανθρώπινο; :P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...