Προς το περιεχόμενο

Δείξτε το κουτί σας.


veteranos123

Προτεινόμενες αναρτήσεις

 

Βασικά αν το ψάξεις τα ποιο πολλά φανάκια (με εξαίρεση τα noctua εννοείται) δεν βγάζουν όσο λέει η εταιρία. Είναι ένα κανάλι στο YT που λέγεται cooling technique και το οποίο παίρνει διάφορα φανάκια και τα τεσταρει και λεει πόσα cfm βγάζουν πραγματικά.Τωρα κατά πόσον ισχύουν τα τεστ δεν ξέρω.

 

Το θέμα είναι ότι και 82cfm να βγάζουν και 56cfm να βγάζουν την δουλειά τους την κάνουν.

Αυτά τα phanteks εχω και γω.

2 μάλιστα. Αντικατέστησαν ενα στοκ νζχτ και ένα arctic f12. 31 ευρώ το συνολικό ποσό τσουχτερό μεν αλλά αξιζε η αναβάθμιση. Αρχικά σκεφτόμουν για noctua a14 αλλά εκεί θα φτάναμε κοντά στα 45 ευρώ

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ναι τουλάχιστον είναι ποιοτικά σε ανεκτή τιμή. Επίσης τα f12 pwm της Arctic είναι πολύ καλά. Αλλά αρκετά θορυβώδη σε φουλ στροφές.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Περιμενω 7 corsair ml 120 red led για να κανω καλυτερο cable management και να κανω την διχρομια που θελω.

post-385552-0-14523100-1504211064_thumb.jpg

post-385552-0-20628200-1504211085_thumb.jpg

post-385552-0-48086200-1504211102_thumb.jpg

post-385552-0-05752000-1504211120_thumb.jpg

  • Like 8
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπέρα έγινε αλλαγή στο κουτί και στην ψύκτρα.

Έγινε μετάβαση απο το Corsair Carbide 540 στο Fractal Design C και απο την Corsair H55i στην Bequiet Dark Rock Advanced .

Επίσης άλλαξα τους 2 12αρηδες ανεμιστήρες του κουτιού με 1 12αρι και 2 14ρηδες BeQuiet Pure Wings 2.

 

Το κουτί είναι αθόρυβο με λίγο υψηλότερες θερμοκρασίες (απο 17 idle είμαι στα 24 ).

To 540 είναι αρκετά noob friendly στο cable management με καλύτερες επιλογές για μία mATX μητρική. Το fractal με παίδεψε αρκετά για να το φέρω στο σημείο που βλέπετε και δεν μπορώ να φανταστώ τι καλύτερο θα μπορύσα να κάνω. 

 

Δεκτές γνώμες για κάτι καλύτερο , το κόκκινο SATA cable θα αλλαχθεί όταν πάρω ένα μαύρο.

 

Τέλος έβαλα 2 led stripes (DEEPCOOL RGB 350 LED STRIPS) τα οποία είναι μαγνητικά μαζί με remote control τα οποία είναι αρκετά ποιοτικά και βολεύει ότι είναι μαγνητικά.

 

Αυτά

 

 

Και ένα μικρό βραδυνό βιντεάκι με τα led

https://photos.app.goo.gl/puzQeASQ5aJmEvZD3

 

Φαντάζομαι τα καλώδια φαίνονται αρκετά γιατί είναι micro ATX mobo σε ATX case.  Τα led strips πως τα έχεις βάλει τώρα; :)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

29 αλλά δεν είμαι τελείως idle είμαι με 12 tabs σε chrome , το hwmonitor , atom και Mail.app

 

Οι θερμοκρασίες σου είναι άψογες. Μεγειά. Για τα led όπως στα είπε ο king.

Τώρα άν ψάχνεσαι πάρε http://www.e-shop.gr/bitfenix-24-pin-atx-extension-30cm-sleeved-white-black-p-PER.640772

http://www.e-shop.gr/bitfenix-6-pin-pcie-extension-45cm-sleeved-white-black-p-PER.640850

http://www.e-shop.gr/bitfenix-sata-3-cable-30cm-sleeved-white-black-p-PER.641051

και θα είναι αψεγάδιαστο το cable management.

 

Μόλις λήξει η εγγύηση της κάρτας γραφικών, βάψε κι ένα λευκό το μπροστινό της πλαίσιο και θα είσαι τζιτζί.

 

Θέλω να πάρω μια μονωτική μαύρη να καλύψω τα led της sound blaster z γιατί μου χαλάει τον χρωματισμό 

 

 

Μην είσαι μαλακας πήγαινε σε έναν που φτιάχνει τηλεοράσεις στη γειτονιά σου και πες του να σου βάλει δυο λευκά led στη sbz ή να στα αφαιρέσει εντελώς. Σε περίπτωση που δεν έχει φίλος σου ιδέα-κολλητήρι.

 

ΜεYES!!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σήμερα έκατσα να κάνω την αλλαγή που προτείνατε να μπει το radiator μπροστά, αλλά τελικά δεν το παίρνει χαχα, ο λόγος... είναι οι δίσκοι που έχω σε raid0, ο μόνος τρόπος να μπει μπροστά είναι να βγει εντελώς το bracket που τους κρατάει και το καπάκι του καλύμματος του τροφοδοτικού, έκανα όμως την αλλαγή και έβαλα τις noctua από κάτω.

 

Πάρτε και ένα ολοκληρωμένο τοπίο.

 

post-398765-0-94241800-1504374395_thumb.jpg

post-398765-0-60982300-1504374400_thumb.jpg

post-398765-0-89140400-1504374407_thumb.jpg

post-398765-0-88895600-1504374450_thumb.jpg

  • Like 12
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Με γεια και καλοδουλευτα! Εργαλειο ο 1600!!

 

Ευχαριστω πολυ,σημερα ή αυριο θα κατσω να τα βαλω και θα ανεβασω εκ νεου ολο το κουτι!!

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Φαντάζομαι τα καλώδια φαίνονται αρκετά γιατί είναι micro ATX mobo σε ATX case.  Τα led strips πως τα έχεις βάλει τώρα; :)

 

Ακριβώς για αυτό είναι έτσι.

Θα δώ απο το σπίτι τι προτείνει ο radiohead γιατί απο δουλεία με κόβει στο eshop.

 

Όταν θα έχω την ψυχική δύναμη να κουνήσω το pc θα βάλω νέα φωτό , έβαλα το ένα led ακριβώς κάτω απο το τζάμι του side panel και δεν φένεται και το άλλο ακριβώς πίσω απο τα μπροστά ανεμιστήρια 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

 

Μην είσαι μαλακας πήγαινε σε έναν που φτιάχνει τηλεοράσεις στη γειτονιά σου και πες του να σου βάλει δυο λευκά led στη sbz ή να στα αφαιρέσει εντελώς. Σε περίπτωση που δεν έχει φίλος σου ιδέα-κολλητήρι.

 

ΜεYES!!!!

 

Μωρέ ναι, ωραία ιδέα, αλλά δεν θα πάει η εγγύηση βόλτα μετά απ αυτό; 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μωρέ ναι, ωραία ιδέα, αλλά δεν θα πάει η εγγύηση βόλτα μετά απ αυτό;

Απλά βάλε ένα κομμάτι μαύρης μονωτικής στα κόκκινα led και τελείωσες, ούτε εγγυήσεις ούτε τίποτα.
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Απλά βάλε ένα κομμάτι μαύρης μονωτικής στα κόκκινα led και τελείωσες, ούτε εγγυήσεις ούτε τίποτα.

 

Ε αυτό που είπα στην αρχή :P 

Ποσο πηγε;

 

67 την πήρα 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...