Προς το περιεχόμενο

Δείξτε το κουτί σας.


veteranos123

Προτεινόμενες αναρτήσεις

 

 

Μιας και τα κουτιά του thread είναι (στην πλειοψηφία) "θηρία", ας βάλω τον HP Microserver μου μετά το συμμάζεμα των, λιγοστών, καλωδίων του.

 

 

 

 

Το άσπρο USB μέσα στο κουτί ανήκει στην LCD οθόνη. Πολύ θετική η ύπαρξη της εσωτερικής USB θύρας.

 

 

 

 

Στα "cage" των δίσκων έχω βάλει χαρτιά διπλωμένα ώστε να σφηνώνουν στη θέση τους. Προτού τα βάλω, έτριζαν λίγο οι δίσκοι.

 

 

 

 

Τα δύο άσπρα USB εκτός του κουτιού χρησιμοποιούνται για τη σύνδεση δύο 3G USB stick, για αποστολή/λήψη SMS (απλός χειρισμός του υπολογιστή μέσω SMS είναι στα μελλοντικά σχέδιά μου) και επικοινωνία (Asterisk). Φυσικά έχω φροντίσει και για την ασφάλεια του υπολογιστή.

 

 

 

 

Η προβολή κάποιων "απαραίτητων" πληροφοριών μέσω της LCD οθόνης. Το πλαστικό κόπηκε με χαρτοκόπτη, μετά από αρκετή προσπάθεια.

 

 

 

 

Σημείωση: Ο υπολογιστής βρίσκεται στην ταράτσα.

 

 

 

Την μόντα με την οθονίτσα μόνος σου την έκανες;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πολύ όμορφο το κουτάκι σου φίλε konpat, πολύ καλό cable management για mini case. :)

 

Για τα χαρακτηριστικά του είναι τέλειο. Δε θα με χάλαγε μια usb 3.0 θύρα μπροστά πάντως! :P

 

Ευχαριστώ για τα καλά σου λόγια.Για το USB3 δεν έχεις άδικο.Κατα τ'αλλα μ'έχει βολέψει πολύ αυτό το κουτάκι.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ας δειξω και εγω με την σειρα μου το δικο μου κουτι .. ;)

 

http://imageshack.us/f/507/gvbu.jpg/

 

http://imageshack.us/f/407/y53.jpg/

 

http://imageshack.us/f/837/vivp.jpg/

 

Καταρχήν άσε το photoshop εκεί :P

 

Κατα δεύτερον δεν φαίνεται όλο το κουτί καλά...

 

Και κατά τρίτον θες ανεμιστήρα πίσω για να βγάζει τον ζεστό αέρα :P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καταρχήν άσε το photoshop εκεί :P

 

Κατα δεύτερον δεν φαίνεται όλο το κουτί καλά...

 

Και κατά τρίτον θες ανεμιστήρα πίσω για να βγάζει τον ζεστό αέρα :P

 

Ναι φιλε εχεις δικιο για τις photo :-D 

Δεν εχω καλη καμερα για να τραβηξω καλες φωτο γιαυτο και τις ψιλο εφτιαξα !!!

Εναν μηνα εχω το pc ,τωρα το ξεκινησα ,την επομενη εβδομαδα θα του βαλω υδροψηξη και θα το μονταρω λιγο ακομα!!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το κουτι δεν εχει χωρο για cable managment? Αν θες να πας σε υδροψηξη λογο θερμοκρασιων, καλυτερα θα ηταν να ασχοληθεις πρωτα με το κουτι, να μαζεψεις τα καλωδια και μετα να προχωρισεις. Αν παλι δεν εχει χωρο, καλυτερα να επενδυσεις σε καλο κουτι και ανεμηστηρες παρα υδροψυξη. :)

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το κουτι δεν εχει χωρο για cable managment? Αν θες να πας σε υδροψηξη λογο θερμοκρασιων, καλυτερα θα ηταν να ασχοληθεις πρωτα με το κουτι, να μαζεψεις τα καλωδια και μετα να προχωρισεις. Αν παλι δεν εχει χωρο, καλυτερα να επενδυσεις σε καλο κουτι και ανεμηστηρες παρα υδροψυξη. :)

 

Ειναι το τροφοδοτικο τετοιο που δεν μπορω να τα μαζεψω αλλο τα καλωδια ,σκευτομουν για corsair 650w αλλα τωρα το εφτιαξα το pc δεν λεει να αλλαξω τροφοδοτικο!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν ειναι θεμα τροφοδοτικου αλλα θεμα κουτιου το οποιο δεν φενεται να το εχεις αξιοποιησει σωστα. Κοιτα ενα δειγμα απο το ιδιο κουτι:

 

sdc15041.jpg

 

Ναι εχεις δικιο ,ειναι πολυ πιο ωραιο απο το δικο μου !!! Το θεμα ειναι οτι θα φτανουν τα καλωδια να τα περασω και εγω ετσι???

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ποιος είναι ο πίσω ανεμιστήρας?

Έχει ωραίο led :D

 

Ωχ! Τωρα το ειδα! Αλλαξες φωτο...Μπραβο! Δε ξερω ποιος ειναι ο ανεμηστηρας, το κουτι στου γουγλη το ψαχτηρι το βρηκα.

 

Ναι εχεις δικιο ,ειναι πολυ πιο ωραιο απο το δικο μου !!! Το θεμα ειναι οτι θα φτανουν τα καλωδια να τα περασω και εγω ετσι???

 

Ναι θα φτασουν τα καλωδια και θα κερδισεις σε airflow. :)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...