Προς το περιεχόμενο

Δείξτε το κουτί σας.


veteranos123

Προτεινόμενες αναρτήσεις

http://www.e-shop.gr/noctua-na-savp1-chromaxwhite-anti-vibrations-pads-p-PER.651213

 

Δώσε 7Ε και άλλαξε τα μην πω...χρώματος vibrations των Noctua. Χαλάνε το τελικό (πολύ καλό) σύνολο.

Ισχύει! Αυτά είναι καουτσουκενια ή πλαστικό σκληρό; Το λέω για να ξέρω αν βάφονται.
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 14,3k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Ισχύει! Αυτά είναι καουτσουκενια ή πλαστικό σκληρό; Το λέω για να ξέρω αν βάφονται.

 

Καουτσούκ πρέπει να είναι (μαλακό πλαστικό). Αλλά για ποιο λόγο να μπεις σε τέτοια διαδικασία βαφής για 7Ε ?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καουτσούκ πρέπει να είναι (μαλακό πλαστικό). Αλλά για ποιο λόγο να μπεις σε τέτοια διαδικασία βαφής για 7Ε ?

Αν δεν θες άσπρα πχ ή τα θες άμεσα. Εγώ προσωπικά έχω κάτι σπρέι να κάθονται οπότε τζάμπα και τα 7€ αν ήταν πλαστικά. Τώρα που είναι καουτσούκ απλά δεν γίνεται
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αν δεν θες άσπρα πχ ή τα θες άμεσα. Εγώ προσωπικά έχω κάτι σπρέι να κάθονται οπότε τζάμπα και τα 7€ αν ήταν πλαστικά. Τώρα που είναι καουτσούκ απλά δεν γίνεται

 

Άμεσα διαθέσιμα βλέπω. Υπάρχουν και σε άλλα χρώματα που καλύπτουν το 99% των περιπτώσεων http://www.e-shop.gr/ypologistes-case-modding-aksesouar-meiosis-thoryvou-list?table=PER&category=NOISE+REDUCTION&developer=NOCTUA

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Άμεσα διαθέσιμα βλέπω. Υπάρχουν και σε άλλα χρώματα που καλύπτουν το 99% των περιπτώσεων http://www.e-shop.gr/ypologistes-case-modding-aksesouar-meiosis-thoryvou-list?table=PER&category=NOISE+REDUCTION&developer=NOCTUA

Για το build του Chrysostomos τα μαύρα πιστεύω τεριαζουν ποιο πολύ.

Επεξ/σία από Νυσταγμένος
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Για το build του GeorgeSmirlis τα μαύρα πιστεύω τεριαζουν ποιο πολύ.

Μόνο που δεν έχω noctua :P . Και αυτή πια 20€ για έναν ανεμιστήρα ρε παιδί μου;
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ωραίος, αν μπορείς βάλε την υδροψυξη μπροστά και τους ανεμιστηρες μπροστά της

 

[]()

[]()

 

όπου [] υδρόψυξη, () φανακια

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ωραίος, αν μπορείς βάλε την υδροψυξη μπροστά και τους ανεμιστηρες μπροστά της

 

[]()

[]()

 

όπου [] υδρόψυξη, () φανακια

 

Δεν επιβαρύνει τα υπόλοιπα εξαρτήματα αν μπει μπροστά, μνήμες δίσκους κτλ; o 6700k είναι OC στα 4.5ghz.

Όσον αναφορά τους ανεμιστήρες τους έχω να τραβάνε... για πιο εύκολο καθάρισμα.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αυτά τα φανακια της Noctua ρε παιδιά, μπορεί να είναι πολύ καλά, αλλά αυτό το χρώμα δεν παίζεται. Δεν μπορώ να καταλάβω γιατί μόνο σε αυτό το χρώμα. Είναι απαίσιο. Δεν ταιριάζει με τίποτα. Χάθηκε ένα απλό μαύρο; Πρέπει σώνει και καλά αυτό το σομον με τα σκούρα καφέ αντικραδασμικα

  • Like 5
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν επιβαρύνει τα υπόλοιπα εξαρτήματα αν μπει μπροστά, μνήμες δίσκους κτλ; o 6700k είναι OC στα 4.5ghz.

Όσον αναφορά τους ανεμιστήρες τους έχω να τραβάνε... για πιο εύκολο καθάρισμα.

Λογικά εχεις αρνητικό airflow. Επειδή τα συνολικά cfm που βγάζουν αερα από την υδρόψυξη και τα πίσω φανάκι ειναι περισσότερα από τα εισαγωγής (πιθανολογω). Αρα με αρνητικό ισοζύγιο = η περισσότερη σκονη. Δε βλέπω κάποιο εμπόδιο σκληρών δίσκων κλπ οκ θα σαι

Καλύτερα τοποθέτησε την μπροστά όπως σου ειπα και βάλε 2 φανάρια πάνω σε χαμηλά rpm για να βοηθάνε και στην μείωση της θερμοκρασίας των vrm κλπ πάνω στη μητρική

 

https://www.youtube.com/watch?v=xNAMxZgvves

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αν η κάρτα γραφικών δεν είναι blower style τότε επιβαρύνει το CPU όταν είναι σε load γιατί όλος ο ζεστός αέρας σκάει πάνω στο rad, όταν είναι πάνω. Σε αυτή την περίπτωση καλύτερα μπροστά.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...