Προς το περιεχόμενο

Δείξτε το κουτί σας.


veteranos123

Προτεινόμενες αναρτήσεις

το μόνο που με χαλάει σε αυτό το κουτί είναι που φαίνονται άσχημα τα φαν μπρος και πίσω.

καλα τα μπροστα απλα corsair ειναι δεν φαινονται οταν βαζεις το καπακι ,αλλα τα be quiet εγω προσωπικα τα προτιμώ από θεμα εμφανισης και τιμης, με be quiet θα τα αλλαξω και τα μπροστινα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ήρθε και έδεσε το NH-U12s :D

 

dsc07904kobew.jpg 

dsc07895kcyft.jpg

dsc07897nkl8u.jpg

 

Ωραίο ρε γμτ αλλά αυτή η ψύκτρα ( όσο καλή και αθόρυβη να είναι, noctua γαρ ), το '' χαλάει '' σα σύνολο.

 

Είτε μια υδρόψυξη τύπου kraken είτε διαφορετικά fanάκια ( corsair AF η BE QUIET! silentwings για παράδειγμα ) πάνω στο heatsink θα είχαν πολύ καλύτερο αποτέλεσμα, αισθητικά πάντα.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ωραίο ρε γμτ αλλά αυτή η ψύκτρα ( όσο καλή και αθόρυβη να είναι, noctua γαρ ), το '' χαλάει '' σα σύνολο.

 

Είτε μια υδρόψυξη τύπου kraken είτε διαφορετικά fanάκια ( corsair AF η BE QUIET! silentwings για παράδειγμα ) πάνω στο heatsink θα είχαν πολύ καλύτερο αποτέλεσμα, αισθητικά πάντα.

 

Ένα μαύρο fan θα ήταν καλύτερα αλλα δεν είναι τόσο άσχημο με το side panel, το έχω συνηθίσει αυτό το χρώμα με τα Sennheiser 598 οποτε δεν μου κακοφαίνεται τόσο :-D
 
Αυτό που μου κάνει εντύπωση είναι οι θερμικές επιδόσεις σε τόσο μικρό form factor, πραγματικά εξαιρετική ψύκτρα στο μέγεθος της.
  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

Ένα μαύρο fan θα ήταν καλύτερα αλλα δεν είναι τόσο άσχημο με το side panel, το έχω συνηθίσει αυτό το χρώμα με τα Sennheiser 598 οποτε δεν μου κακοφαίνεται τόσο :-D
 
Αυτό που μου κάνει εντύπωση είναι οι θερμικές επιδόσεις σε τόσο μικρό form factor, πραγματικά εξαιρετική ψύκτρα στο μέγεθος της.

 

 

Είναι η noctua κορυφή. 

 

 

Πως σου φαίνεται η 1080ti της msi? Ήταν η πρωτη στις προτιμήσεις μου μαζί με την strix αλλά ήταν παντού πολύ τσιμπημένες ρε γαμώτο. Τελικά πήρα αυτή της evga για 680 ευρά πριν ένα μήνα, (πολύ καλή προσφορά για να την προσπεράσω και ας μην μου αρέσει τόσο αισθητικά ) και μπορώ να πω ότι με εξέπληξε με τις θερμοκρασίες τις, συν το ανύπαρκτο coil whine.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πως σου φαίνεται η 1080ti της msi? Ήταν η πρωτη στις προτιμήσεις μου μαζί με την strix αλλά ήταν παντού πολύ τσιμπημένες ρε γαμώτο. Τελικά πήρα αυτή της evga για 680 ευρά πριν ένα μήνα, (πολύ καλή προσφορά για να την προσπεράσω και ας μην μου αρέσει τόσο αισθητικά ) και μπορώ να πω ότι με εξέπληξε με τις θερμοκρασίες τις, συν το ανύπαρκτο coil whine.

 

Αθόρυβη και είμαι και τυχερός που πέτυχα εξαιρετικό κομμάτι, στην δικη μου κάρτα οι μνήμες φτάνουν και +850 και core clock στα 2101, αυτά για benches φυσικά, κανονικά την έχω στα 2012 με και +575 στις μνήμες για daily use.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

update με το καινούριο psu και το καινούριο fan controller

 

attachicon.gif20170819_175640.jpg

 

και μια με το ακρυλικό

 

attachicon.gif20170819_180219.jpg

Πολύ ωραίο και καθαρό build. Τι φανάκια είναι αυτα?

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πολύ ωραίο και καθαρό build. Τι φανάκια είναι αυτα?

 

Ευχαριστώ γέροντα!

 

Είναι noctua redux με grills, 14άρια στην H115i και επάνω και 12άρια πίσω στο rad της gpu.

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...