Προς το περιεχόμενο

Δείξτε το κουτί σας.


veteranos123

Προτεινόμενες αναρτήσεις

επειδη δεν εχω ακομα την μητρικη,το κιτακι το εχω..τι ακριβως βαζω πανω στο rgb header της μητρικης..την λεντοταινια η το τροφωδοτικο..και μετα πως μπορω να βαλω πχ αλλες 2 λεντοταινιες?..

https://www.youtube.com/watch?v=CIsxZj8hE1U

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δε το γνωριζω αυτο που λες, ουτε τις δυνατοτητες που εχει η aura. Δεν μπορεις να φορτωνεις παντως σε ενα header οσες λεντοταινιες θες εσυ , θαρρω οτι υπαρχει και καποιο οριο. Αυτο πρεπει να το δεις στο manual , οπως και τον τροπο συνδεσης , μολις σου ερθει το κιτακι

το κιτακι το εχω..την μητρικη θα την εχω αρχες Απριλη

Γνωρίζω τι έχει η ταινία.Όπως έγραψα,4 βρίσκονται στο κουτί μου...

Απο την μία έχεις το κλασικό remote που αλλάζει χρωματικούς τόνους και εφε,ελπίζοντας να ταιριάξουν κάποια στιγμή με αυτά της μητρικής.Ο μπελάς όταν δέν πιάνει κάν το remote,είναι κάτι που αφήνω στην άκρη.

Απο την άλλη έχεις το όλα-σε-ενα πρόγραμμα διαχείρισης του AURA,που αναλαμβάνει τα πάντα με δυο κλικ.

Δέν τίθεται κάν μέτρο σύγκρισης απο άποψη ευκολίας.

 

 2 μέτρα / header.

Θα μπορουσες σε παρακαλω να μου γραψεις ενα tutorial για το τι ακριβως πρεπει να παρω και απο που καθως και τι ακριβως πρεπει να συνδεσω πανω στο header της μητρικης?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

το κιτακι το εχω..την μητρικη θα την εχω αρχες Απριλη

 

Αναποδα το καταλαβα :P Οκ. 

 

Γνωρίζω τι έχει η ταινία.Όπως έγραψα,4 βρίσκονται στο κουτί μου...

Απο την μία έχεις το κλασικό remote που αλλάζει χρωματικούς τόνους και εφε,ελπίζοντας να ταιριάξουν κάποια στιγμή με αυτά της μητρικής.Ο μπελάς όταν δέν πιάνει κάν το remote,είναι κάτι που αφήνω στην άκρη.

Απο την άλλη έχεις το όλα-σε-ενα πρόγραμμα διαχείρισης του AURA,που αναλαμβάνει τα πάντα με δυο κλικ.

Δέν τίθεται κάν μέτρο σύγκρισης απο άποψη ευκολίας.

 

 2 μέτρα / header.

Για το remote εχεις δικιο. Μια φορα νομιζα οτι απλα "πεθανε". Του εδωσα ενα χαστουκακι ομως , και συνηλθε! 

Οσο για το aura , δεν ειχα ιδεα τι ακριβως συμβαινει! Αν αξιζει , τοτε ας το προσπαθησει εκει :) 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αναποδα το καταλαβα :P Οκ. 

 

Για το remote εχεις δικιο. Μια φορα νομιζα οτι απλα "πεθανε". Του εδωσα ενα χαστουκακι ομως , και συνηλθε! 

Οσο για το aura , δεν ειχα ιδεα τι ακριβως συμβαινει! Αν αξιζει , τοτε ας το προσπαθησει εκει :)

google is your friend

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

το κιτακι το εχω..την μητρικη θα την εχω αρχες Απριλη

Θα μπορουσες σε παρακαλω να μου γραψεις ενα tutorial για το τι ακριβως πρεπει να παρω και απο που καθως και τι ακριβως πρεπει να συνδεσω πανω στο header της μητρικης?

 

Έστω οτι θέλεις να βάλεις τις 2 ταινίες led που έχεις ηδη και έστω οτι υπάρχουν 2 headers στην μητρική:

Κουμπώνεις μία ταινία σε κάθε header και τέλος.

 

Σε περίπτωση που θέλεις να προσθέσεις πχ άλλες 2 ταινίες (σύνολο 4),αγοράζεις 2 διακλαδωτές. Κουμπώνεις δηλαδή δύο ταινίες led σε κάθε διακλαδωτή και τον διακλαδωτή με την σειρά του σε ένα header της μητρικής. 

 

Σε περίπτωση που το μήκος του καλωδίου δέν επαρκεί,αγοράζεις προεκτάσεις,οι οποίες θα μεσολαβούν μεταξύ διακλαδωτή και header ή μεταξύ ταινίας και διακλαδωτή (εξαρτάται απο το πώς θα περάσεις τα καλώδια).

 

Απο πού θα κάνεις τις αγορές,είναι στην διακριτική σου ευχέρεια.Προσωπικά,τέτοια ψιλολοϊδια τα ψωνίζω απο ebay

 

Φυσικά,απαραίτητη προϋπόθεση είναι να υπάρχει επαρκής χώρος πισω απο το κουτί για να περάσεις τα καλώδια.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Έστω οτι θέλεις να βάλεις τις 2 ταινίες led που έχεις ηδη και έστω οτι υπάρχουν 2 headers στην μητρική:

Κουμπώνεις μία ταινία σε κάθε header και τέλος.

 

Σε περίπτωση που θέλεις να προσθέσεις πχ άλλες 2 ταινίες (σύνολο 4),αγοράζεις 2 διακλαδωτές. Κουμπώνεις δηλαδή δύο ταινίες led σε κάθε διακλαδωτή και τον διακλαδωτή με την σειρά του σε ένα header της μητρικής. 

 

Σε περίπτωση που το μήκος του καλωδίου δέν επαρκεί,αγοράζεις προεκτάσεις,οι οποίες θα μεσολαβούν μεταξύ διακλαδωτή και header ή μεταξύ ταινίας και διακλαδωτή (εξαρτάται απο το πώς θα περάσεις τα καλώδια).

 

Απο πού θα κάνεις τις αγορές,είναι στην διακριτική σου ευχέρεια.Προσωπικά,τέτοια ψιλολοϊδια τα ψωνίζω απο ebay

 

Φυσικά,απαραίτητη προϋπόθεση είναι να υπάρχει επαρκής χώρος πισω απο το κουτί για να περάσεις τα καλώδια.

Η μητρικη που θα παρω εχει ενα header..ειναι η ASUS 270Z PRIME A..για κοιτα και εσυ να μου πεις.

Έστω οτι θέλεις να βάλεις τις 2 ταινίες led που έχεις ηδη και έστω οτι υπάρχουν 2 headers στην μητρική:

Κουμπώνεις μία ταινία σε κάθε header και τέλος.

 

Σε περίπτωση που θέλεις να προσθέσεις πχ άλλες 2 ταινίες (σύνολο 4),αγοράζεις 2 διακλαδωτές. Κουμπώνεις δηλαδή δύο ταινίες led σε κάθε διακλαδωτή και τον διακλαδωτή με την σειρά του σε ένα header της μητρικής. 

 

Σε περίπτωση που το μήκος του καλωδίου δέν επαρκεί,αγοράζεις προεκτάσεις,οι οποίες θα μεσολαβούν μεταξύ διακλαδωτή και header ή μεταξύ ταινίας και διακλαδωτή (εξαρτάται απο το πώς θα περάσεις τα καλώδια).

 

Απο πού θα κάνεις τις αγορές,είναι στην διακριτική σου ευχέρεια.Προσωπικά,τέτοια ψιλολοϊδια τα ψωνίζω απο ebay

 

Φυσικά,απαραίτητη προϋπόθεση είναι να υπάρχει επαρκής χώρος πισω απο το κουτί για να περάσεις τα καλώδια.

που μπορω να τα βρω απο Ελλαδα αυτο καθως και rgb μαννητικες ledstrip της deepcool?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Η μητρικη που θα παρω εχει ενα header..ειναι η ASUS 270Z PRIME A..για κοιτα και εσυ να μου πεις.

που μπορω να τα βρω απο Ελλαδα αυτο καθως και rgb μαννητικες ledstrip της deepcool?

 

Θα πρότεινα τότε να πάρεις απευθείας έναν διακλαδωτή 4 σε 1.Βάζεις τις δύο ταινίες που ηδη έχεις σε πρώτη φάση και μελλοντικά προσθέτεις.

Μεμονωμένες μαγνητικές rgb δέν νομίζω να βρείς.Αν όντως υπάρχουν και αν κρίνω πόσο κοστολογούνται οι μονόχρωμες,πιο πολύ σε συμφέρει να πάρεις ένα δεύτερο 350 kit.

Τώρα για τα καλώδια,σίγουρα θα βρείς σε μαγαζιά με ηλεκτρονικό εξοπλισμό/φωτιστικά led κλπ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Θα πρότεινα τότε να πάρεις απευθείας έναν διακλαδωτή 4 σε 1.Βάζεις τις δύο ταινίες που ηδη έχεις σε πρώτη φάση και μελλοντικά προσθέτεις.

Μεμονωμένες μαγνητικές rgb δέν νομίζω να βρείς.Αν όντως υπάρχουν και αν κρίνω πόσο κοστολογούνται οι μονόχρωμες,πιο πολύ σε συμφέρει να πάρεις ένα δεύτερο 350 kit.

Τώρα για τα καλώδια,σίγουρα θα βρείς σε μαγαζιά με ηλεκτρονικό εξοπλισμό/φωτιστικά led κλπ.

Nαι αλλο ενα 2ο θα παρω γιατι ειναι πανακριβες..διακλαδωτη και καλωδια επεκτασης που μπορω να τα βρω απο Ελλαδα και κατα προτιμηση απο Αθηνα?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ας βάλω και εγώ το τέρας :P

 

20170315_202434.jpg

 

20170315_202626.jpg

 

20170316_204618.jpg

 

20170319_181850.jpg

Όμορφο setup, αν εξαιρέσεις το αντιαισθητικό -κατέμε-ρολοϊ που θα το αντικαθιστούσα με ένα λουλουδάκι.

Διακρίνω μια κομψότητα κατα τα άλλα και γούστο, well done.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Όμορφο setup, αν εξαιρέσεις το αντιαισθητικό -κατέμε-ρολοϊ που θα το αντικαθιστούσα με ένα λουλουδάκι.

Διακρίνω μια κομψότητα κατα τα άλλα και γούστο, well done.

 

Εχεις δίκο για το ρολοι αλλα είναι δωρο θα φαω ξυλο αν το βγάλω...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ετοιμάζεις υδρόψυξη? ;)

 

Είδα ένα ορφανό ψυγείο...

Οχι θα αλλαχτουν mobo cpu ram ,το ψυγειο το εβαλα να δω πως θα φαινεται και εμεινε μεσα. Μαλλον για 360αρι ψυγειο θα παω να γεμισει μεχρι κατω αλλα θα αργησει λιγο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...