Προς το περιεχόμενο

Δείξτε το κουτί σας.


veteranos123

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 14,3k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Μνήμες μεταχειρισμένες ψάχνω;

Για καινούριες δεν λέει την ίδια που έχω μέσα σε έναν χρόνο ανέβηκε 20€

 

Στην ίδια μητρική (P6T) που έχεις, έχω πάνω την CORSAIR TR3X6G1600C8D DHX DDR3 6GB (3X2GB) PC3-12800 (1600MHZ).

Είχα από την αρχή triple channel(2010) και πέρσι πήρα από Ebay(Ευρώπη) ακόμα ένα triple channel 50 ευρώ συνολικά με μεταφορικά. Αν ενδιαφέρεσαι να την δεις ίσως να υπάρχει.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αδερφε δεν παει ετσι το x58 και οι xeon. Τις καλυτερες αποδοσεις τις εχουν σε triple channel!

τωρα το ειδα οτι εχεις 6 σλοτ  :) τοτε ναι αλλες δυο και τζετ! 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επιτελους ηρθε η ωρα της αναβαθμισης !!!

 

8350 μεταχειρισμενος, αλλα πληρωθηκε σαν καινουργιος ! ΛΟΛ !

 

Phantkes P400

 

Corsair SP120 Quiet Edition 

 

Be Quiet Pure rock

 

στο κουτι οι χειροβιδες δεν εφαρμοζουν καλα, εχουν μια πλαστικη/ψευτικη αισθηση στο βιδωμα. ΑΠΕΙΡΟΙ χωροι τελειο κουτι !

 

Οι ανεμιστηρες δεν ειναι οσο ησυχοι λενε, ακομα και με το LN ανταπτορακι (τσαμπα ψαξιμο 3 μηνες)( αμα δεν ειναι Νοκτουα....)

 

τα καλωδια της Phanteks ετοιμα απο το ΕΣΟΠ

 

Η ψυκτρα τερατακι αλλα ρουφαει ολο το ζεστο αερα της καρτα γραφικων και μου βαραει 67-68 βαθμους, νομιζω δεν μπορω να την γυρισω....(αμα ξερει κανεις κατι ας πει.)

post-318565-0-99617700-1489596168_thumb.jpg

post-318565-0-50900800-1489596187_thumb.jpg

post-318565-0-07313900-1489596207_thumb.jpg

  • Like 10
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επιτελους ηρθε η ωρα της αναβαθμισης !!!

 

 

 

8350 μεταχειρισμενος, αλλα πληρωθηκε σαν καινουργιος ! ΛΟΛ !

 

Phantkes P400

 

Corsair SP120 Quiet Edition 

 

Be Quiet Pure rock

 

στο κουτι οι χειροβιδες δεν εφαρμοζουν καλα, εχουν μια πλαστικη/ψευτικη αισθηση στο βιδωμα. ΑΠΕΙΡΟΙ χωροι τελειο κουτι !

 

Οι ανεμιστηρες δεν ειναι οσο ησυχοι λενε, ακομα και με το LN ανταπτορακι (τσαμπα ψαξιμο 3 μηνες)( αμα δεν ειναι Νοκτουα....)

 

τα καλωδια της Phanteks ετοιμα απο το ΕΣΟΠ

 

Η ψυκτρα τερατακι αλλα ρουφαει ολο το ζεστο αερα της καρτα γραφικων και μου βαραει 67-68 βαθμους, νομιζω δεν μπορω να την γυρισω....(αμα ξερει κανεις κατι ας πει.)

 

 

 

Πολλά μπράβο για το μεράκι, αλλά και για το αποτέλεσμα. + από μένα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επιτελους ηρθε η ωρα της αναβαθμισης !!!

 

 

8350 μεταχειρισμενος, αλλα πληρωθηκε σαν καινουργιος ! ΛΟΛ !

 

Phantkes P400

 

Corsair SP120 Quiet Edition

 

Be Quiet Pure rock

 

στο κουτι οι χειροβιδες δεν εφαρμοζουν καλα, εχουν μια πλαστικη/ψευτικη αισθηση στο βιδωμα. ΑΠΕΙΡΟΙ χωροι τελειο κουτι !

 

Οι ανεμιστηρες δεν ειναι οσο ησυχοι λενε, ακομα και με το LN ανταπτορακι (τσαμπα ψαξιμο 3 μηνες)( αμα δεν ειναι Νοκτουα....)

 

τα καλωδια της Phanteks ετοιμα απο το ΕΣΟΠ

 

Η ψυκτρα τερατακι αλλα ρουφαει ολο το ζεστο αερα της καρτα γραφικων και μου βαραει 67-68 βαθμους, νομιζω δεν μπορω να την γυρισω....(αμα ξερει κανεις κατι ας πει.)

 

Ωραίο build. Επειδή είναι AMD μπορείς να βάλεις την ψήκτρα είτε έτσι είτε ανάποδα. Πρωτεινω να την βάλεις ανάποδα για να ρουφάει φρέσκο αέρα από το πάνω ανεμιστηράκι και επίσης τι πάστα έχεις?

 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Artic Silver 5

 

αυτο λεω η ψυκτρα δεν γυρναει !!! γιαυτο εχω θεμα με θερμοκρασιες..... δεν το ηξερα οτι δεν γυρναει,....καθετα εννοω....

 

θα δω εαν ειναι μεγαλο θεμα θα κανω το πανω ανεμιστηρακι εισαγωγης,,,,

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Artic Silver 5

 

αυτο λεω η ψυκτρα δεν γυρναει !!! γιαυτο εχω θεμα με θερμοκρασιες..... δεν το ηξερα οτι δεν γυρναει,....καθετα εννοω....

 

θα δω εαν ειναι μεγαλο θεμα θα κανω το πανω ανεμιστηρακι εισαγωγης,,,,

Καλή πάστα η silver

 

 

Εγώ λέω: κάνε το πάνω ανεμιστηράκι εισαγωγής και γύρνα την ψυκτρα οριζόντια​ αλλά με το ανεμιστηράκι προς τα πάνω. Για να παίρνει αέρα από πάνω.

 

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ναι το ιδιο λεμε.... το ιδανικο ηταν να μπορουσε να γυρισει καθετα.....

 

οχι τιποτα αλλο μετα θα ψηνεται η καρτα γραφικων   :-D  :-D  :-D  :-D  :-D

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπερα..μηπως ξερει κανεις πως μπορω να συνδεσω 2 μαγνητικες λεντοταιντιες (deepcool 350 kit ) πανω σε aura sync μητρικη(asus z270 prime -a ) και εαν μπορω να βαλω παραπανω απο 2 και με ποιον τροπο?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπερα..μηπως ξερει κανεις πως μπορω να συνδεσω 2 μαγνητικες λεντοταιντιες (deepcool 350 kit ) πανω σε aura sync μητρικη(asus z270 prime -a ) και εαν μπορω να βαλω παραπανω απο 2 και με ποιον τροπο?

 

Κάτι τέτοιο;

s-l300.jpg

 

Έχω συνδέσει 2 x Deepcool 350 (4 ταινίες) σε ένα τετραπλό splitter και αυτό με τη σειρά του πάνω στο controller.Σε μελλοντική αναβάθμιση,απλά θα καταργήσω το controller της Deepcool και θα καρφώσω τα πάντα στη μητρική.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπερα..μηπως ξερει κανεις πως μπορω να συνδεσω 2 μαγνητικες λεντοταιντιες (deepcool 350 kit ) πανω σε aura sync μητρικη(asus z270 prime -a ) και εαν μπορω να βαλω παραπανω απο 2 και με ποιον τροπο?

Σου απαντησα και παραδιπλα. Εχουν δικο τους τροφοδοτικο , το συνδεεις σε ενα μολεξ  (δε νομιζω να δυσκολευτεις) και με την προεκταση μεταξυ τους τις 2 λεντοταινιες. ΔΕΝ χρειαζεται συνδεση πανω στη μητρικη.

 

@Tenshi η λεντοταινια τα εχει ολα ετοιμα. 2 λεπτα υποθεση ειναι

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σου απαντησα και παραδιπλα. Εχουν δικο τους τροφοδοτικο , το συνδεεις σε ενα μολεξ  (δε νομιζω να δυσκολευτεις) και με την προεκταση μεταξυ τους τις 2 λεντοταινιες. ΔΕΝ χρειαζεται συνδεση πανω στη μητρικη.

 

@Tenshi η λεντοταινια τα εχει ολα ετοιμα. 2 λεπτα υποθεση ειναι

επειδη δεν εχω ακομα την μητρικη,το κιτακι το εχω..τι ακριβως βαζω πανω στο rgb header της μητρικης..την λεντοταινια η το τροφωδοτικο..και μετα πως μπορω να βαλω πχ αλλες 2 λεντοταινιες?..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δε το γνωριζω αυτο που λες, ουτε τις δυνατοτητες που εχει η aura. Δεν μπορεις να φορτωνεις παντως σε ενα header οσες λεντοταινιες θες εσυ , θαρρω οτι υπαρχει και καποιο οριο. Αυτο πρεπει να το δεις στο manual , οπως και τον τροπο συνδεσης , μολις σου ερθει το κιτακι

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σου απαντησα και παραδιπλα. Εχουν δικο τους τροφοδοτικο , το συνδεεις σε ενα μολεξ  (δε νομιζω να δυσκολευτεις) και με την προεκταση μεταξυ τους τις 2 λεντοταινιες. ΔΕΝ χρειαζεται συνδεση πανω στη μητρικη.

 

@Tenshi η λεντοταινια τα εχει ολα ετοιμα. 2 λεπτα υποθεση ειναι

 

Γνωρίζω τι έχει η ταινία.Όπως έγραψα,4 βρίσκονται στο κουτί μου...

Απο την μία έχεις το κλασικό remote που αλλάζει χρωματικούς τόνους και εφε,ελπίζοντας να ταιριάξουν κάποια στιγμή με αυτά της μητρικής.Ο μπελάς όταν δέν πιάνει κάν το remote,είναι κάτι που αφήνω στην άκρη.

Απο την άλλη έχεις το όλα-σε-ενα πρόγραμμα διαχείρισης του AURA,που αναλαμβάνει τα πάντα με δυο κλικ.

Δέν τίθεται κάν μέτρο σύγκρισης απο άποψη ευκολίας.

 

Δε το γνωριζω αυτο που λες, ουτε τις δυνατοτητες που εχει η aura. Δεν μπορεις να φορτωνεις παντως σε ενα header οσες λεντοταινιες θες εσυ , θαρρω οτι υπαρχει και καποιο οριο. Αυτο πρεπει να το δεις στο manual , οπως και τον τροπο συνδεσης , μολις σου ερθει το κιτακι

 2 μέτρα / header.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...