Προς το περιεχόμενο

Δείξτε το κουτί σας.


veteranos123

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Πολύ ωραία η κάρτα φίλε reborn. Με PCI extension την έβαλες έτσι?

Με pcie riser και ενα bracket . Το νου σας αν καποιος θελει να κανει το ιδιο. Το bracket ειναι μονο για CM cases οπως Mastercase που απ οσο καταλαβαινω το παρτ των pci i/o βγαινει και μπαινει στην θεση του αυτο. Εγω εκοψα τα μαμισια του 900D.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ετοιμάζομαι και γω. 3πλο rad, heatkiller v3 block thermaltake res/pump combo. Έχει δουλειά ακόμα αλλά τα δύσκολα έγιναν. Για να περαστεί καινούριος σωλήνας στο ψυγείο πρέπει να ανοίξει στα δύο για να μπορούν να σφίξουν οι σφιχτηρες.

Περισσότερες φωτό, όταν παω παρακάτω!

post-339341-0-14111900-1489187857_thumb.jpg

post-339341-0-62481800-1489187973_thumb.jpg

  • Like 7
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ετοιμάζομαι και γω. 3πλο rad, heatkiller v3 block thermaltake res/pump combo. Έχει δουλειά ακόμα αλλά τα δύσκολα έγιναν. Για να περαστεί καινούριος σωλήνας στο ψυγείο πρέπει να ανοίξει στα δύο για να μπορούν να σφίξουν οι σφιχτηρες.

Περισσότερες φωτό, όταν παω παρακάτω!

Βάλε φανάκια στα VRM, κάποτε είχα αυτήν την μητρική, καλό είναι.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

I know sheo. Θα γινει και αυτο, αλλα το 120αρι χτυπαει ασχημα στο ματι. Ισως βαλω καποιο 80αρι αν παρω. Αλλιως 120αρι.

Εγώ δυο 60άρια είχα βάλει.

 

Ο ένας ήταν απο ψύκτρα amd socketA που έκανε σαν αεροπλάνο και κινούσε και αντίστοιχο αέρα :P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παντως το μικρο aerocool strike x one εχει αναστεναξει. Του εχω αλλαξει τα φωτα!

Εγώ δυο 60άρια είχα βάλει.

 

Ο ένας ήταν απο ψύκτρα amd socketA που έκανε σαν αεροπλάνο και κινούσε και αντίστοιχο αέρα :P

Και αντε εγω να βρω τετοιο φανακι. Χαχα τουρμπινα (σκουπα 6950?)
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

IMG_20170312_232409.jpg Έτοιμη η λουπα. Πάστα έβαλα μία πάρα πολύ απλή coolermaster, γιατί ξέμεινα από mx4.

IMG_20170312_232355.jpg

Το depon κρατάει το ψυγείο γιατί βάρυνε με τους ανεμιστήρες και τους σωλήνες.

Πρέπει να ομολογήσω την μακακια μου όμως: Βάζω αντλία-ρεσερβοιρ κόβω σωλήνες και πάω να δω αν χωράει η κάρτα. Φυσικά δεν χωρούσε και πλεον η αντλία προεξέχει από το μπροστινό μέρος του κουτιού.

  • Like 4
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

IMG_20170312_232409.jpg Έτοιμη η λουπα. Πάστα έβαλα μία πάρα πολύ απλή coolermaster, γιατί ξέμεινα από mx4.

IMG_20170312_232355.jpg

Το depon κρατάει το ψυγείο γιατί βάρυνε με τους ανεμιστήρες και τους σωλήνες.

Πρέπει να ομολογήσω την μακακια μου όμως: Βάζω αντλία-ρεσερβοιρ κόβω σωλήνες και πάω να δω αν χωράει η κάρτα. Φυσικά δεν χωρούσε και πλεον η αντλία προεξέχει από το μπροστινό μέρος του κουτιού.

βαλε μια μνημη ακομα να ειναι dual channel και επιτελους παρε ενα κουτι ωστε να χωραει το 3πλο μεσα και ολα ανετα , τοσα πραγματα ακριβα εχεις παρε ενα απο αυτα   Screenshot_13_3_2017_12_02_53.png      η αυτο  που περνει τα παντα!!   Screenshot_13_3_2017_12_04_36.png    και εδω φωτο  θες 3πλο πανω θες 3πλο κατω θες 3πλο δεξια ...  οτι θες περνει και θα δειξει και αυτα που εχεις και θα εχεις ενα κουτι για χρονια αυτα .Screenshot_13_3_2017_12_08_43.png

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ωραίος!

 

Φανάκι στα VRM βάλε, ή έστω ένα στο πίσω μερος του κουτιού.

(Αλλά και πάλι βάλε φανάκι στα VRM :P )

θα βαλω, μην μου αγχώνεσαι. Δεν το έχω τελειώσει ακόμα πλήρως.

βαλε μια μνημη ακομα να ειναι dual channel και επιτελους παρε ενα κουτι ωστε να χωραει το 3πλο μεσα και ολα ανετα , τοσα πραγματα ακριβα εχεις παρε ενα απο αυτα Screenshot_13_3_2017_12_02_53.png η αυτο που περνει τα παντα!! Screenshot_13_3_2017_12_04_36.png και εδω φωτο θες 3πλο πανω θες 3πλο κατω θες 3πλο δεξια ... οτι θες περνει και θα δειξει και αυτα που εχεις και θα εχεις ενα κουτι για χρονια αυτα .Screenshot_13_3_2017_12_08_43.png

Και γω το έχω σκεφτεί και ειναι ίσως η επόμενη κίνησή μου. Για ραμ θα πάρω άλλες 2 8αρες για να παίζει triple channel
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

θα βαλω, μην μου αγχώνεσαι. Δεν το έχω τελειώσει ακόμα πλήρως.

Και γω το έχω σκεφτεί και ειναι ίσως η επόμενη κίνησή μου. Για ραμ θα πάρω άλλες 2 8αρες για να παίζει triple channel

 

 

dual channel θες !! αλλη μια στα χρωμα τα τους αφου εχεις μια 8αρα αλλη μια και εισαι κομπλε 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...