Προς το περιεχόμενο

Δείξτε το κουτί σας.


veteranos123

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 14,3k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Ενα update με καλυτερες φωτο...Και μια με το companion μου. Οχι δεν ειναι Razer παιδες! :P

Θα ελεγε παντως να εχεις φοντο την οθονη σου , να εχει ανοιχτο το Ms Office :P

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Με έπιασε μια ταχυκαρδία και φόβος μόλις άνοιξα την εικόνα, στην αρχή το πέρασα για φουλάρι ή κασκόλ. 

Χαχαχαχα

 

Θα ελεγε παντως να εχεις φοντο την οθονη σου , να εχει ανοιχτο το Ms Office :P

Δεν σε πιανω :(

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Χαχαχαχα

 

Άσε άσε, αυτό που περισσότερο φοβάμαι είναι σαν το "παιδί" που κόβει βόλτες στο γραφείο, μεγαλωμένος λίγα χιλιόμετρα εκτός πόλης σε περιοχή που πριν μια 25 χρόνια ήταν βουνό με το δικό μου σπίτι και 2-3 γείτονες παραδίπλα (πραγματικά) κάθε καλοκαίρι φοβάσαι να βγεις από το σπίτι καθώς κόβουν βόλτες οι "συγγενείς" του "office" :P 

 

Και άσε που τα τελευταία χρόνια που έκτισαν τριγύρω από εμάς και το μόνο μέρος με κάποια δεντράκια για γενικά πράσινο είναι το δικό μας σπίτι βρίσκουν καταφύγιο εδώ :P 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παρατήρησα μερικά posts πιο πίσω φωτογραφίες με το 760t της Corsair. Πιστεύω ότι είναι ένα από τα κουτιά που συνδιάζουν την ποιότητα, τον χώρο και το design με πολύ όμορφο τρόπο και όλα αυτά σε όχι τόσο παράλογη τιμή. Και εννοείται γι'αυτούς τους λόγους το προτίμησα και εγώ για το νέο μου σύστημα.

Το fan controller για όποιον ενδιαφέρεται είναι το NZXT Sentry 3

th_IMG_20170225_171806_zpsbtq8s6mm.jpg th_IMG_20170225_232757_zpsnddcglbn.jpg th_IMG_20170225_173107_zpsxyrrcrdv.jpg

  • Like 8
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επειδη εγω ειμαι αυτος που το ειπα, απαντω.

Μαλλον θα αστειευεσαι οταν λες οτι 

 

 Πιστεύω ότι είναι ένα από τα κουτιά που συνδιάζουν την ποιότητα, τον χώρο και το design με πολύ όμορφο τρόπο και όλα αυτά σε όχι τόσο παράλογη τιμή. 

 

180€ (για Ελλαδα και σε αισιοδοξη περιπτωση), ειναι δελεαστικη τιμη; Για να βρεις κατι ομορφο και ποιοτικο χρειαζεσαι τοσα; Δε το ειπες, αλλα ειναι σα να το υποννοεις, λεγοντας οτι η τιμη του δεν ειναι παραλογη. Μονο ως παραλογη θα την χαρακτηριζα, και γενικα οποιοδηποτε corsair προιον , ζηταει πολλα παραπανω απο αυτα που αξιζει. Τυχαινει να το ηθελα το κουτι, το ειδα απο κοντα, ειχε οσα ηθελα, αλλα δεν αξιζε τα 50€ παραπανω (τοτε ειχε 165€). Με τα 50€ πηρα HDD που χρειαζομουν περισσοτερο.

 

Ασε που το ομορφο ειναι και κατι υποκειμενικο, υπαρχουν κουτια με μιση τιμη κυριολεκτικα, που χωρανε ευκολα ολα αυτα που εβαλες (και ακομη περισσοτερα, σε περιπτωση που εχεις custom loop στο νου για το μελλον).

Αν πληρωνεις διπλη τιμη την εμφανιση και μονο , ειναι δικαιωμα σου. Το κουτι ειναι κατι που το βλεπεις καθε μερα, οποτε δικαιλογει ενα μερος του συλλογισμου, ομως η τιμη του παραμενει πολυ υψηλη.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επειδη εγω ειμαι αυτος που το ειπα, απαντω.

Μαλλον θα αστειευεσαι οταν λες οτι 

 

180€ (για Ελλαδα και σε αισιοδοξη περιπτωση), ειναι δελεαστικη τιμη; Για να βρεις κατι ομορφο και ποιοτικο χρειαζεσαι τοσα; Δε το ειπες, αλλα ειναι σα να το υποννοεις, λεγοντας οτι η τιμη του δεν ειναι παραλογη. Μονο ως παραλογη θα την χαρακτηριζα, και γενικα οποιοδηποτε corsair προιον , ζηταει πολλα παραπανω απο αυτα που αξιζει. Τυχαινει να το ηθελα το κουτι, το ειδα απο κοντα, ειχε οσα ηθελα, αλλα δεν αξιζε τα 50€ παραπανω (τοτε ειχε 165€). Με τα 50€ πηρα HDD που χρειαζομουν περισσοτερο.

 

Ασε που το ομορφο ειναι και κατι υποκειμενικο, υπαρχουν κουτια με μιση τιμη κυριολεκτικα, που χωρανε ευκολα ολα αυτα που εβαλες (και ακομη περισσοτερα, σε περιπτωση που εχεις custom loop στο νου για το μελλον).

Αν πληρωνεις διπλη τιμη την εμφανιση και μονο , ειναι δικαιωμα σου. Το κουτι ειναι κατι που το βλεπεις καθε μερα, οποτε δικαιλογει ενα μερος του συλλογισμου, ομως η τιμη του παραμενει πολυ υψηλη.

Θέλω να δω και μία αντιπρόταση για να δω αν για τα γούστα μου θα έδινα λιγότερα... 

 

Τα προηγούμενα full tower που είχα ήταν σε αυτή τη λογική που λες, και τώρα ήθελα "να κάνω το κομμάτι μου" σε κάτι που μου πρόσφερε την ίδια άνεση με κάποιο φθηνότερο αλλά μου αρέσει και περισσότερο.

 

Και ναι εννοείται ότι στην περίπτωσή μου που έστησα το μηχάνημα από την αρχή τα 60 ή τα 70€ διαφορά στα συνολικά € που βγήκε όλο το σύστημα τα δίνω εύκολα (και δεν μου φαίνονται παράλογα) για να μου αρέσει περισσότερο.

 

Το ότι τα ίδια κομμάτια θα μπορούσαν για παράδειγμα να χωρέσουν ακόμα και σε midi δεν με ενδιαφέρει γιατί πάντα αγόραζα full 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το οτι εστησες απο την αρχη και δεν εκανε διαφορα για σενα, δε δικαιολογει τον ισχυρισμο οτι το κουτι δεν ειναι τιμολογημενο στο Θεο. Εκει ειναι το point μου, το οποιο δε καταλαβες προφανως, γιατι δε διαβασες καλα αυτο που λεω στο τελος: 

 

 

 

Αν πληρωνεις διπλη τιμη την εμφανιση και μονο , ειναι δικαιωμα σου. Το κουτι ειναι κατι που το βλεπεις καθε μερα, οποτε δικαιλογει ενα μερος του συλλογισμου, ομως η τιμη του παραμενει πολυ υψηλη.

Ισως να μη το εξεφρασα καλα. 

 

Υπαρχουν διαφορα κουτια εκει εξω, αναφερομουν ΚΑΙ σε midi, αλλα δε χρειαζεται να σου κανω αντιπροτασεις, γιατι δε θα εδινες λιγοτερα για τα γουστα σου και αυτο ειναι crystal clear.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το οτι εστησες απο την αρχη και δεν εκανε διαφορα για σενα, δε δικαιολογει τον ισχυρισμο οτι το κουτι δεν ειναι τιμολογημενο στο Θεο. Εκει ειναι το point μου, το οποιο δε καταλαβες προφανως, γιατι δε διαβασες καλα αυτο που λεω στο τελος: 

 

Ισως να μη το εξεφρασα καλα. 

 

Υπαρχουν διαφορα κουτια εκει εξω, αναφερομουν ΚΑΙ σε midi, αλλα δε χρειαζεται να σου κανω αντιπροτασεις, γιατι δε θα εδινες λιγοτερα για τα γουστα σου και αυτο ειναι crystal clear.

Μια χαρά το εξέφρασες και κατάλαβα ακριβώς πως το εννοείς.

 

Θα το εξηγήσω εγώ λίγο καλύτερα μάλλον... Κοιτώντας ένα κουτί της corsair ήξερα έτσι κ αλλιώς ότι θα πλήρωνα και κάμποσα € αέρα. Και εννοείται ότι είναι ακριβότερο από τα κουτιά του ανταγωνισμού.. αλλά όταν το βρήκα και είδα την τιμή του η οποία περιλαμβάνει όλα τα καλά των full του ανταγωνισμού αλλά και 1 κλικ παραπάνω στην "ομορφιά" (πάντα υποκειμενική, συμφωνούμε εννοείται) τότε μου δεν μου φάνηκε παράλογη η τιμή του για corsair.

 

Και οι 2 λέμε το δίκιο μας αυτή τη στιγμή πιστεύω, απλά το βλέπουμε από διαφορετική σκοπιά

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Γι'αυτο λεω οτι δε θα εδινες λιγοτερα, δινεις αρκετη βαση στην ομορφια, το οποιο ειναι απολυτα κατανοητο :)

Εγω ας πουμε δινω περισσοτερη βαση στην χρηστικοτητα (παροτι το κουτι οπως προειπα, ειναι κατι που το βλεπουμε καθημερινα να κοσμει το γραφειο μας). 

Εν τελει συμφωνουμε, απλως δικαιολογεις τα παραπανω € λογω του "αερα" και λογω "ομορφιας". Κατανοητο και αυτο ;)

Απλα απο μεριας μου ειναι αρκετα υπερβολικα αυτα τα παραπανω χρηματα και δε θα εδινα για τα παραπανω αυτα χαρακτηριστικα, τοσα λεφτα - γι'αυτο και ενω το ειχα ψηλα στη λιστα μου, δε το αγορασα!!

 

 

 

Ομορφο ειναι και το nzxt s340 ας πουμε, το phanteks p400, το define r5, το enthoo pro- αν και οχι το ιδιο εμφανισιμο, ακομη και το 750D που ειναι της corsair , κοστιζει λιγοτερα και ειναι full - ολα αυτα ομως στα δικα μου ματια!  

 

 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...