Προς το περιεχόμενο

Δείξτε το κουτί σας.


veteranos123

Προτεινόμενες αναρτήσεις

και όταν μπορέσεις χρωμα στους fan...μωβ μπροστά,άσπρο πίσω και κίτρινα στην gpu...είναι λίγο σαν ντισκομπάλα... :P

Την gpu την έχω να παίζει rgb fanaki Έχω θα βγάλω το μωβ απλα στη φώτο ειναι.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

KNIGHT RIDER PC MOD & STAR DESTROYER EXECUTOR (πανω στο τροφοδωτικο)

Οσω για το cable management περα απο οτι δεν τα καταφερνω,και βαριεμαι και δεν εχω και την υπομονη να το κανω,ασε που περα απο την εμφανιση νομιζω οτι δεν χρειαζεται..

Το κουτι ειναι το AEROCOOL AERO 500

post-385552-0-50398300-1487286005_thumb.jpg

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

KNIGHT RIDER PC MOD & STAR DESTROYER EXECUTOR (πανω στο τροφοδωτικο)

Οσω για το cable management περα απο οτι δεν τα καταφερνω,και βαριεμαι και δεν εχω και την υπομονη να το κανω,ασε που περα απο την εμφανιση νομιζω οτι δεν χρειαζεται..

Το κουτι ειναι το AEROCOOL AERO 500

Εσυ μπορει να νομιζεις οτι δε χρειαζεται, τα components του pc ομως εχουν αλλη αποψη :P

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

@ΔημητρηςΜπιστιολης χρειαζεται...θα δεις βελτιωση στις θερμοκρασιες σου...βαλε αν μπορεις κ μια απο τελειως πλαι μηπως σ πουμε κ καμια ιδεα ;) 20 λεπτακια θα σου παρει....αξιζει

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

KNIGHT RIDER PC MOD & STAR DESTROYER EXECUTOR (πανω στο τροφοδωτικο)

Οσω για το cable management περα απο οτι δεν τα καταφερνω,και βαριεμαι και δεν εχω και την υπομονη να το κανω,ασε που περα απο την εμφανιση νομιζω οτι δεν χρειαζεται..

Το κουτι ειναι το AEROCOOL AERO 500

Κρίμα το modular τροφοδοτικό και το παράθυρο..

  • Like 7
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Για το cable management που λετε δοκιμασα αλλα δεν το καταφερα...δεν ειναι και πολλα τα καλωδια,,καθε βοηθεια και προταση ευπροσδεκτη...

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αποσύνδεσε όλα τα καλώδια,πέρνα τα όλα από πίσω από τις χαραμάδες που έχει δίπλα από το τροφοδοτικό και άρχισε να τα βγάζεις από τις σχισμές που χρειάζεται.Από όπου είναι πιο κοντά και φαίνονται λιγότερο τα καλώδια.Σιγά,σιγά θα πιάσεις το νόημα και όπως και να έχει το αποτέλεσμα θα είναι καλύτερο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Για το cable management που λετε δοκιμασα αλλα δεν το καταφερα...δεν ειναι και πολλα τα καλωδια,,καθε βοηθεια και προταση ευπροσδεκτη...

οκ προσπάθεια θέλει τπτ άλλο και όσο γ την σύνθεση σου  θα άλλαζα την μητρική γτ κρίμα είναι να εχεις τον 6600κ σε λαθος motherboard chip  ,δεύτερον θα άλλαζα την ψήκτρα με μια ποιο καλύτερη px cryorig h7 ...τον 60ρι ssd θα τον άλλαζα με έναν 240 και τους υπολοίπους δίσκους δεν θα τους άλλαζα καθόλου .Ολα αυτα θα τα εκανα με την πρωηποθεση οτι παιζουν λεφτα ! 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

οκ προσπάθεια θέλει τπτ άλλο και όσο γ την σύνθεση σου  θα άλλαζα την μητρική γτ κρίμα είναι να εχεις τον 6600κ σε λαθος motherboard chip  ,δεύτερον θα άλλαζα την ψήκτρα με μια ποιο καλύτερη px cryorig h7 ...τον 60ρι ssd θα τον άλλαζα με έναν 240 και τους υπολοίπους δίσκους δεν θα τους άλλαζα καθόλου .Ολα αυτα θα τα εκανα με την πρωηποθεση οτι παιζουν λεφτα ! 

Επειδη δεν επαιζαν χρηματα περυσι τον πασχα που μου καηκε ολοσχερω απο ενα τροφοδ. raptorxx πηρα αυτην την μητρικη..το πασχα θα παρω μια z-170...

Αποσύνδεσε όλα τα καλώδια,πέρνα τα όλα από πίσω από τις χαραμάδες που έχει δίπλα από το τροφοδοτικό και άρχισε να τα βγάζεις από τις σχισμές που χρειάζεται.Από όπου είναι πιο κοντά και φαίνονται λιγότερο τα καλώδια.Σιγά,σιγά θα πιάσεις το νόημα και όπως και να έχει το αποτέλεσμα θα είναι καλύτερο.

To προσπαθησα αλλα μερικα δεν εχουν το μηκος που πρεπει..ενταξει δεν θα ελεγα οτι και πολυ ασχοληθηκα κιολας

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επειδη δεν επαιζαν χρηματα περυσι τον πασχα που μου καηκε ολοσχερω απο ενα τροφοδ. raptorxx πηρα αυτην την μητρικη..το πασχα θα παρω μια z-170...

To προσπαθησα αλλα μερικα δεν εχουν το μηκος που πρεπει..ενταξει δεν θα ελεγα οτι και πολυ ασχοληθηκα κιολας

και την μητρικη αλλαξε και την ψηκτρα και τον ssd 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ε βαλε τουλαχιστον οσα μπορεις και τα υπολοιπα βαλτα ετσι ωστε να ενοχλουν οσο το δυνατον λιγοτερο.Αν και για να πω την αληθεια πιστευω οτι αν ασχοληθεις θα τα κανεις ολα.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

To Aero 500 επιτρέπει cable managment, είχα κάνει ένα pc σε ένα ανηψάκι, και μέχρι και το 24πινο πέρασα απο πίσω. Θα κοιτάξω μπας και βρω φωτογραφίες.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

τελικα ειχατε δικιο για το cable mod...η θερμοκρασια στην gpu επεσε 3 βαθμους και 2 στην cpu..θα βαλω και φωτο απο το πως ειναι τωρα


Μετα το cable management,εκανα οτι καλυτερο μπορουσα

post-385552-0-65610800-1487343058_thumb.jpg

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Βγαλε και μια φωτο με ανοιχτο το πλαινο , αν ειναι εφικτο με φωτισμο καλυτερο για να καταλαβουμε τι βλεπουμε λιγο πιο καλα :) 

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...