Προς το περιεχόμενο

Δείξτε το κουτί σας.


veteranos123

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 14,3k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

  • Moderators

Καλημέρα παίδες. Μία ερώτηση που μπορώ να βρω θηλυκό pci-e 6pin όπως αυτό της εικόνας?

 

Εδώ είσαι

http://www.eworld.com.gr/products/details/2822/VoltStorm-6-Pin-Vga-Connector-Female-(For-Male-Pins)

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ωραίος. Να ρωτήσω και κάτι ακόμα. Μία λεντοτενια 12v θα μπορούσα να την συνδέσω στο 6pin pci-e connector και να λειτουργήσει κανονικά? Δλδ κόκκινο στο κίτρινο και μαύρο στο μαύρο για να έχω 12v.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

http://www.banggood.com/Multifunctional-Ratchet-Crimping-Tool-Pin-Plug-Spring-Terminals-Clamp-p-1070064.html

 

πολύ καλή...αυτή έχω... και άμα θες παίρνεις http://www.banggood.com/JX-D4301-Multifunctional-Ratchet-Crimping-Tool-Wire-Strippers-Terminals-Clamp-Kit-p-1104439.html και κάνεις πολλά είδη ακροδεκτών.... 

Αυτή έχω.... η αναμονή το μόνο πρόβλημα

Κανει για ολα τα ειδη pins? Αν ναι πολυ καλη και σκεφτομαι να βαλω order. Αξιζει το banggood?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ωραίος. Να ρωτήσω και κάτι ακόμα. Μία λεντοτενια 12v θα μπορούσα να την συνδέσω στο 6pin pci-e connector και να λειτουργήσει κανονικά? Δλδ κόκκινο στο κίτρινο και μαύρο στο μαύρο για να έχω 12v.

Ναι, δεν βλέπω τον λόγο γιατί όχι.

 

Αλλά γιατί το θες? 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators

Κανει για ολα τα ειδη pins? Αν ναι πολυ καλη και σκεφτομαι να βαλω order. Αξιζει το banggood?

Και στο εμπόριο θα βρεις τέτοιες πρεσσες το θέμα είναι ότι δεν πατάνε όπως πρέπει τα αυτάκια

 

Το mdpc, lutroo custom, κτλ αυτό πουλάνε ότι έφτιαξαν της μυτες για να πατάνε ακριβώς όπως πρέπει τα αυτάκια

Επειδή έχουν περάσει πολλές φτηνές πρεσσες από τα χέρια μου μπορώ να σου πω με σιγουριά ότι της φτηνές της πληρώνεις 3πλα γιατί χαλάνε - σπάνε τα κομμάτια μπροστά

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το γιατί απο 6πινο δηλαδή.

 

Α τώρα κατάλαβα τι εννοείς. Γιατί αυτό είναι ποιο "κοντά" στο σημείο που θέλω να βάλω την λεντοταινια και βολεύει ποιο καλά.

 

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 δε με βλέπω...  :unsure:

 

 Ουτε εγω σε βλεπω! :P

Απλα ειμαι σιγουρος και η λογικη λεει οτι αν περνουσε αερας αναμεσα σε καθε "κυκλο" που κανει η σπειρα, θα ηταν ακομα πιο κρυο το νερο.. Οταν το δουλευεις, ειναι ζεστο εκει το σπιραλ οταν το ακουμπας?

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Θα έχανε σε μήκος έτσι, δεν θα έχει διαφορά λογικά, κερδίζει κάπου, χάνει αλλού. ;)


 παραθύρι.........

Για μένα το καλύτερο pc που έχω δει εδώ και έναν χρόνο, να πω την αλήθεια.

  • Like 4
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Θα έχανε σε μήκος έτσι, δεν θα έχει διαφορά λογικά, κερδίζει κάπου, χάνει αλλού. ;)

Για μένα το καλύτερο pc που έχω δει εδώ και έναν χρόνο, να πω την αλήθεια.

 

Ε και να εχανε 2 κυκλους συνολο τι θεμα θα ειχε?Δεν θα ειχε τοσο κενο που στην ουσια να ειναι ιδια αποσταση το υψος του χαλκου και αλλο τοσο απο κατω κενο και παει λεγοντας... Το κενο θα ηταν ισα να μην ακουμπανε μεταξυ τους οι σπιρες... Τεσπα κουβεντα να γινεται.. :-)

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...