Προς το περιεχόμενο

Δείξτε το κουτί σας.


veteranos123

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Η πλάκα είναι ότι έπεσε στα χέρια μου ένα Corsair R500 άσπρο, αλλά το έδωσα στον πατέρα. Δεν συγκρίνεται κανένα καινούριο με το μπαούλο μου, 20 κιλά σίδερο, η μέση μου το ξέρει... :P

Ποιο κουτί είναι αυτό που έχεις τώρα? Γιατί κάτι μου θυμίζει! Παντός μου αρεσει

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 14,3k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Ποιο κουτί είναι αυτό που έχεις τώρα? Γιατί κάτι μου θυμίζει! Παντός μου αρεσει

Απο υπολογιστή Quest, το έχω βάψει, κόψει, κολλήσει, στραβώσει... Τώρα συγκεκριμένο όνομα, δεν γνωρίζω. :P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Έχω και εγώ ένα παλιό της chiftec! Με πορτάκι μπροστά στα optical drives. Είναι και αυτό αρκετά βαρύ. Σκέφτομαι να το χρησιμοποιήσω κάποια στιγμή το έχω και σκονίζεται τζαμπα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Έχω και εγώ ένα παλιό της chiftec! Με πορτάκι μπροστά στα optical drives. Είναι και αυτό αρκετά βαρύ. Σκέφτομαι να το χρησιμοποιήσω κάποια στιγμή το έχω και σκονίζεται τζαμπα

Βάλε κανα παλιό σετάκι μέσα αν έχεις, έτσι για το γούστο ;)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

και το δικο μου υστερα απο μικροαλλαγες κυριως στον φωτισμο

 

https://postimg.org/image/7cpsmrcm1/

https://postimg.org/image/bzvuoizyx/

https://postimg.org/image/jtwg9x7rt/

https://postimg.org/image/7tflmxpqx/

  • Like 4
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Δοκιμασε να τραβηξεις προς τα πισω τα καλωδια της καρτας γραφικων....και φτιαξε με πλεξι αν μπορεις κατι να καλυπτει το τροφοδικο και τα καλωδια του...δηλαδη τα παντα κατω απο το υψος της μητρικης...το εχουν κανει αρκετοι απο εδω μεσα

 

 

δυστυχώς επειδή σαν κουτί δεν έχει και πολύ χώρο για τα καλώδια πίσω από τη μητρική, είδη έχει γεμίσει και κλείνει κλείνει με δυσκολία η πόρτα του. πρέπει να τα πιέσω τα καλώδια αλλιώς δεν. οπότε είναι λίγο δύσκολο. θα το ξανά δοκιμάσω όμως σε κάποια φάση. είναι και αυτό το τέρας 24pin της μητρικής που είναι πολύ χοντρό και αυτό είναι που δυσκολεύει πιο πολύ. και αυτό για το καπάκι που λες το έχω σκεφτεί απλά δεν έχει γίνει πράξη ακόμα. επειδή εγώ δεν έχω τα υλικά λέω να πάω σε κάποιον με αλουμίνια ή κάτι τέτοιο και να του πω να μου φτιάξει ένα κομμάτι στο μέγεθος που θέλω και μετά να το βάψω μαύρο και αν το στερεώσω κάπως πάνω από το τροφοδοτικό.

 

 Μιλουσα για το εξωτερικο μερος του κουτιου συναδελφοι...Φενεται αρκετα ταλαιπωρημενο μιας και απ οσο καταλαβαινω ειναι κατω απο καποιο γραφειο?

δεν θα το έλεγα ταλαιπωρημένο και δεν το έχω καν χτυπημένο. και σχετικά καινούριο, 1 χρόνο το έχω. φαίνεται που έχει και τις ζελατίνες ακόμα μπροστά. μόνο τα φίλτρα φαίνονται κάπως γιατί δεν κατάφερα να βγάλω τελείως τη σκόνη και με το φλας από το κινητό φαίνεται ακόμα πιο έντονο απ' ότι είναι. το έχω κάτω να πατάει πάνω σε ένα σανίδι από το γραφείο (έβγαλα αυτό που είχε από κάτω για να βάζεις το πληκτρολόγιο και αν το τραβάς έξω και καλά για να μην το έχεις πάνω στο γραφείο αλλά δεν με βόλευε) για να μην είναι τελείως στο πάτωμα. και το ξεσκονίζω και 1 φορά την βδομάδα :P

Επεξ/σία από Merijohn
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πρώτη προσπάθεια με καστομ καλώδια ( δεν έχω τελειώσει ακόμα, τα καλώδια της γραφικών μόλις τελειώσουν θα μπουν όμορφα και θα κάνω και τα καλωδιακής από τα ανεμιστηράκια, επίσης πάνω δεξιά το 8 πινο) .

post-191983-0-88569700-1486816787_thumb.jpg

post-191983-0-67400900-1486816857_thumb.jpg

post-191983-0-66915200-1486816925_thumb.jpg

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πρώτη προσπάθεια με καστομ καλώδια ( δεν έχω τελειώσει ακόμα, τα καλώδια της γραφικών μόλις τελειώσουν θα μπουν όμορφα και θα κάνω και τα καλωδιακής από τα ανεμιστηράκια, επίσης πάνω δεξιά το 8 πινο) .

Πρεσα για τα pins απο που αγορασες?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πρεσα για τα pins απο που αγορασες?

έψαξα για αγορά αλλά αυτές που βρήκα είχαν γύρω στα 40 ευρο και δεν αξίζει να αγοράσεις. Τα πατάω με μικρό πένσακι, λίγο ταλαιπωρία μεν αλλά αξίζει .
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

έψαξα για αγορά αλλά αυτές που βρήκα είχαν γύρω στα 40 ευρο και δεν αξίζει να αγοράσεις. Τα πατάω με μικρό πένσακι, λίγο ταλαιπωρία μεν αλλά αξίζει .

Κι εγω σε αυτη την λυση κατεληξα για 1-2 καλώδια που χριαστηκε να αλλαξω pins. Η τιμη δεν παλεβεται για κατι που θα χριαστεις μονο μια φορα και μετα θα σου μεινει. :(

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κι εγω σε αυτη την λυση κατεληξα για 1-2 καλώδια που χριαστηκε να αλλαξω pins. Η τιμη δεν παλεβεται για κατι που θα χριαστεις μονο μια φορα και μετα θα σου μεινει. :(

ακριβώς έτσι το σκέφτηκα και εγώ .

Πρώτη προσπάθεια με καστομ καλώδια ( δεν έχω τελειώσει ακόμα, τα καλώδια της γραφικών μόλις τελειώσουν θα μπουν όμορφα και θα κάνω και τα καλωδιακής από τα ανεμιστηράκια, επίσης πάνω δεξιά το 8 πινο) .

εχει γίνει και αλλαγή στα λεντ της γραφικών λόγο του ότι δεν είναι ργβ και ήταν μπλε.Το ίδιο με τα λεντ του κουτιού τα οποία είναι και αυτά μπλε. ( coolermaster cosmos se) θα ανεβάσω καλύτερες φωτό αργότερα .

post-191983-0-54284700-1486821005_thumb.jpg

post-191983-0-25564500-1486821092_thumb.jpg

post-191983-0-30910000-1486821290_thumb.jpg

post-191983-0-50985300-1486821347_thumb.jpg

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Θοῦ, Κύριε, φυλακὴν τῷ στόµατί σου καὶ θύραν περιοχῆς περὶ τὰ χείλη σου

 

Επίσης

 

attachicon.gifkeep-calm-and-ftou-ftou-skorda.jpg.png

 

 

και κάτι ακόμα

 

attachicon.gif31McMoLU4ML._SY355_.jpg

 

υπάρχει η δυνατότητα να είναι όλα θυληκά και με καρφάκια

να κάνεις αρσενικά τα βύσματα εκεί που χρειάζεται, ώστε να χρησιμοποιήσεις

μόνο το 1 Header για δύο strips.

Ποτ μπορω να βρω αυτο που εχεις στην τελευταια εικονα?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κι εγω σε αυτη την λυση κατεληξα για 1-2 καλώδια που χριαστηκε να αλλαξω pins. Η τιμη δεν παλεβεται για κατι που θα χριαστεις μονο μια φορα και μετα θα σου μεινει. :(

 

 

ακριβώς έτσι το σκέφτηκα και εγώ .

εχει γίνει και αλλαγή στα λεντ της γραφικών λόγο του ότι δεν είναι ργβ και ήταν μπλε.Το ίδιο με τα λεντ του κουτιού τα οποία είναι και αυτά μπλε. ( coolermaster cosmos se) θα ανεβάσω καλύτερες φωτό αργότερα .

 

http://www.banggood.com/Multifunctional-Ratchet-Crimping-Tool-Pin-Plug-Spring-Terminals-Clamp-p-1070064.html  

 

πολύ καλή...αυτή έχω... και άμα θες παίρνεις http://www.banggood.com/JX-D4301-Multifunctional-Ratchet-Crimping-Tool-Wire-Strippers-Terminals-Clamp-Kit-p-1104439.html και κάνεις πολλά είδη ακροδεκτών.... 

Αυτή έχω.... η αναμονή το μόνο πρόβλημα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...