Προς το περιεχόμενο

Δείξτε το κουτί σας.


veteranos123

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Παιδακια  μια παρατηρηση για τον καλο ολων, οταν κανετε παραθεση  κι εμπεριεχονται και φωτο μεσα να τις αφαιρειτε γιατι ειναι κριμα να αλλαζουμε καθε μηνα ποντικι λογο ξεχειλωμενου Scroll... Το ειπε κι αλλος ενας πιο πισω και δικιο εχει ο ανθρωπας... :-D

  • Like 8
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Specs?

 

Ενημερωσα την υπογραφη μου ;) 

 

πολύ καλόςςς... άμα βάλεις και τπτ πάνω στα ssd.... μωβ plexy....μωβ μεμβράνη... κάτι τέλος πάντων να μην διαταράσουν το άψογο...και ακόμα έναν ανεμιστήρα μπροσταά...

Μπράβοοο

 

Το εχω στα αμεσα σχεδια μου. Σκεφτομαι ειτε μαυρο plexi ειτε μπλε. Αν και προς μαυρο το κοβω,διοτι δεν ξερω αν μπορω να βρω μπλε χρωμα στα ιδια πανω κατω με την λεπτομερια την μπλε που εχει μεσα στο κουτι. Οποτε σκεφτομαι το μαυρο.. (Καμια γνωμη-προταση και απο εσας δεκτη) 

Και επισης,επειδη τις επομενες μερες θα προσθεσω αλλα 8gb ram της Corsair Vantage (τις μαυρες σαν και αυτες που εχω,ελπιζω να μην εχω ασυμβατοτητα λογω διαφορετικου part μιας και θα ειναι μεταχειρισμενες μαλλον αλλα ιδιας σειρας) σκεφτομαι το ανεμιστηρακι της ψυχτρας να το βαλω απο την αλλη μερια και να φυσαει απο τα αριστερα προς τα δεξια (τωρα φυσαει δεξια προς αριστερα) διοτι ειναι αναγκαιο η αλλαγη κατευθηνσης του airflow γιατι δεν χωρανε οι μνημες οι νεες. Φυσικα και θα αλλαξω και τους αλλους δυο ανεμιστηρες ωστε να φυσουν προς την αντιθετη κατευθυνση απο οτι τωρα. Ελπιζω να εχω τις ιδιες θερμοκρασιες και να μην αλλαξουν λογω αλλαγης κατευθυνσης του airflow. Επισης ειναι στα σχεδια μου ενα μικρο 10x10cm κομματι plexi ή αλουμινιου να μπει κατω δεξια κατω απο την καλυπτρα ωστε να κρυβει αυτο το μικρο ανοιγμα ωστε να μην φαινονται καθολου τα καλωδια που βρισκονται κατω απο την καλυπτρα. Οπως επισης Θα αλλαξω και το 24pin & 8pin vga με μπλε sleeve προεκτασεις. 

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καθησα και εβαλα RGB led strip στο πισω μερος του γραφειου η οποια πηγαινε στο RGB header1 της mobo. Και γαμω τις φασουλες λεω, ειχε effect για μουσικες κλπ και πανω απ ολα μπορουσες να κανεις sync mobo+gpu+mouse+keyboard+ambient φωτισμο. Χρησιμοιοντας ομως το 1 header πλεον για τον φωτισμο του γραφειου το κουτι ειχε μεινει διχως φωτισμο. Ετσι ειπα να κουμποσω μια ακομα RGB για το εσωτερικο του κουτιου στο RGB header2. Και εκει αρχισαν τα δυσαρεστα. Φενεται πως θα πρεπει να "διαλυσω" το μισο loop για να στειλω ΠΑΛΙ RMA το mobo. Αυτη την φωρα το RGB header2 δεν δουλευει σωστα. Δεν παραγει καν το χρωμα κοκκινο και η λειτουργια του ειναι αρκετα διαφορετικη απο του header1. Εχω δοκιμασει διαφορετικες ledοταινιες και ολες δουλευουν λαθος στο header2 αλλα σωστα στο header1.


Υ.Γ. Παρακατω βλεπετε και τα 2 header εν λειτουργια. Το header1 ειναι αυτο που κοντρολαρει του γραφειου (μπλε) και το header2 αυτο που ειναι πανω στο γραφειο.

Υ.Γ.2 Εχω αρχισει και σπαζομαι πολυ με Asus

post-371524-0-63764000-1486338880_thumb.jpg

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Υ.Γ.2 Εχω αρχισει και σπαζομαι πολυ με Asus

 

Θοῦ, Κύριε, φυλακὴν τῷ στόµατί σου καὶ θύραν περιοχῆς περὶ τὰ χείλη σου

 

Επίσης

 

post-262702-0-16901700-1486339198_thumb.png

 

 

και κάτι ακόμα

 

post-262702-0-99593100-1486339418_thumb.jpg

 

υπάρχει η δυνατότητα να είναι όλα θυληκά και με καρφάκια

να κάνεις αρσενικά τα βύσματα εκεί που χρειάζεται, ώστε να χρησιμοποιήσεις

μόνο το 1 Header για δύο strips.

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

υπάρχει η δυνατότητα να είναι όλα θυληκά και με καρφάκια

να κάνεις αρσενικά τα βύσματα εκεί που χρειάζεται, ώστε να χρησιμοποιήσεις

μόνο το 1 Header για δύο strips.

Βαση του manual της mobo, μεχρι 2μετρα ledoταινια μπορεις να βαλεις στο καθε header. Το γραφειο εχει 1.5μετρο ηδη. Απλα ειμαι ανθρωπος που αγοραζει κατι για να δουλευει οπως πρεπει (η οπως διαφημηζεται σε αυτη την περιπτωση). Μου γυρνανε τα ματια οταν βλεπω κατι τετοιο και φυσικα παντα θα με τρωει αν δεν φτιαχτει. Εχω στειλει ηδη email να δω τι θα μου πουν, ευχομαι να δουν ποσα προιοντα τους εχω registered και να εχουν καποια καλη εξηγηση η λυση για το παραπανω θεμα.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν είναι δικός μου ο πύργος αλλά μας ήρθε για καθάρισμα στο μαγαζί.

 

Το πριν:

 

20170123_115052_zps8aaevfzw.jpg

 

και το μετά :

 

20170123_121414_zps2dtopinv.jpg

post-219161-0-17926400-1486401680_thumb.jpg

post-219161-0-80050300-1486401722_thumb.jpg

  • Like 11
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν είναι δικός μου ο πύργος αλλά μας ήρθε για καθάρισμα στο μαγαζί.

 

Το πριν:

 

20170123_115052_zps8aaevfzw.jpg

 

και το μετά :

 

20170123_121414_zps2dtopinv.jpg

Βρε παλικαρι αφου ηρθε που ηρθε φτιαξτου λιγο και τα καλωδιακια.βαλτου και το ανεμιστηρακι να βγαζει πισω γιατι εχει παιξει πολυ ρολο σε τοσο σκονη.φιλικα παντα.
  • Like 6
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Βρε παλικαρι αφου ηρθε που ηρθε φτιαξτου λιγο και τα καλωδιακια.βαλτου και το ανεμιστηρακι να βγαζει πισω γιατι εχει παιξει πολυ ρολο σε τοσο σκονη.φιλικα παντα.

Το ανεμιστηράκι δεν το πρόσεξα αλλά μας το έφερε και το ήθελε επιτόπου για να φύγει για δουλειά οπότε έγιναν λίγο γρήγορα τα πράγματα. Πάντως έρχεται συνέχεια στο μαγαζί και θα τον ξανά φέρει οπότε θα διορθωσουμε όλα.

 

Έχει να καθαριστεί εδώ και πολάάάάάάάάά χρόνια.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...