Προς το περιεχόμενο

Δείξτε το κουτί σας.


veteranos123

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Τα bitfenix εχω και εγω (αχτενιστα φυσικα). Απο το κιτρινο τα πηρα, αν θες ριξε μια ματια και εκει, εχουν πανομοιοτυπες τιμες, και δε θα πληρωσεις μεταφορικα, ισως και να συμφερει! 

 

Απλα να ξερεις οτι ενα πουλακι μου ειπε οτι δεν ειναι sleeve, αλλα αρτανι. Δεν ειναι απαραιτητα κακο αυτο...

Δεν θέλω αχτένιστα. Θέλω να είναι ομοιόμορφα.

Εξήγησε λίγο αυτό με το Sleeve. Να ξέρω τι πρέπει να προσέξω.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ειναι απλα διαφορετικο υλικο. Αρτανι ειναι σχοινι αλεξιπτωτιστων, συνεπως παρα πολυ ανθεκτικο. Και παροτι ειναι ανθεκτικο , ειναι αρκετα φτηνοτερο , οποτε πραγματικο sleeve extension , θα κοστιζε παραπανω. 

 

Αν δεις εδω, υπαρχει ενας τεραστιος οδηγος sleeving (δε ξερω αν εχει αναλογο και εδω, βρηκα πολλες ερωτοαπαντησεις- απλα στο παραπανω ειναι ολα μαζεμενα , και εξηγει τι ειναι και το αρτανι- το συγκεκριμενο μελος μου ειπε για τα bitfenix ). Βεβαια ειναι για custom sleeving, αλλα τα bitfenix, ειναι πολυ καλα extensions. Τα εχω 1 χρονο και κατι, δεν εχω κανενα θεμα με αυτα :) 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν θέλω αχτένιστα. Θέλω να είναι ομοιόμορφα.

Εξήγησε λίγο αυτό με το Sleeve. Να ξέρω τι πρέπει να προσέξω.

 

Για φθηνότερα μαζί με χτένια στη συσκευασία θα πάρεις σετάκι phanteks. To κόκκινό τους δέν είναι σκούρο όπως των bitfenix.

Πιάστε κουβέντα εδώ http://www.insomnia.gr/topic/610672-%CE%B5%CF%81%CF%89%CF%84%CE%AE%CF%83%CE%B5%CE%B9%CF%82-%CF%83%CF%87%CE%B5%CF%84%CE%B9%CE%BA%CE%AD%CF%82-%CE%BC%CE%B5-case-modding/ γιατί θα μας δείρει ο Blueblood και με το δίκιο του.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ειναι απλα διαφορετικο υλικο. Αρτανι ειναι σχοινι αλεξιπτωτιστων, συνεπως παρα πολυ ανθεκτικο. Και παροτι ειναι ανθεκτικο , ειναι αρκετα φτηνοτερο , οποτε πραγματικο sleeve extension , θα κοστιζε παραπανω. 

 

Αν δεις εδω, υπαρχει ενας τεραστιος οδηγος sleeving (δε ξερω αν εχει αναλογο και εδω, βρηκα πολλες ερωτοαπαντησεις- απλα στο παραπανω ειναι ολα μαζεμενα , και εξηγει τι ειναι και το αρτανι- το συγκεκριμενο μελος μου ειπε για τα bitfenix ). Βεβαια ειναι για custom sleeving, αλλα τα bitfenix, ειναι πολυ καλα extensions. Τα εχω 1 χρονο και κατι, δεν εχω κανενα θεμα με αυτα :)

Επειδή χρόνια με το Moding και τα Custum WC έχω κουραστεί, ένα πράγμα που με σταμάτησε από αυτό είναι ότι ουσιαστικά καταστρέφεις τα πράγματα. Ναι μεν φαίνονται ωραία ύστερα από προσωπική εργασία, αλλά αργότερα αν θες να τα πουλήσεις ή να τα αλλάξεις (RMA), έχεις θέμα.

Με λίγα λόγια δεν θέλω να χαλάσω τα καλώδια του τροφοδοτικού μου και γενικότερα δεν θέλω να παρεμβαίνω στα κουτιά κανιβαλίζοντας τα.

Το έχω διαβάσει παλαιότερα τον συγκεκριμένο οδηγό.

 

Για φθηνότερα μαζί με χτένια στη συσκευασία θα πάρεις σετάκι phanteks. To κόκκινό τους δέν είναι σκούρο όπως των bitfenix.

Πιάστε κουβέντα εδώ http://www.insomnia.gr/topic/610672-%CE%B5%CF%81%CF%89%CF%84%CE%AE%CF%83%CE%B5%CE%B9%CF%82-%CF%83%CF%87%CE%B5%CF%84%CE%B9%CE%BA%CE%AD%CF%82-%CE%BC%CE%B5-case-modding/ γιατί θα μας δείρει ο Blueblood και με το δίκιο του.

Θα ήθελα έτοιμες προεκτάσεις καλύτερα.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επειδή χρόνια με το Moding και τα Custum WC έχω κουραστεί, ένα πράγμα που με σταμάτησε από αυτό είναι ότι ουσιαστικά καταστρέφεις τα πράγματα. Ναι μεν φαίνονται ωραία ύστερα από προσωπική εργασία, αλλά αργότερα αν θες να τα πουλήσεις ή να τα αλλάξεις (RMA), έχεις θέμα.

Με λίγα λόγια δεν θέλω να χαλάσω τα καλώδια του τροφοδοτικού μου και γενικότερα δεν θέλω να παρεμβαίνω στα κουτιά κανιβαλίζοντας τα.

Το έχω διαβάσει παλαιότερα τον συγκεκριμένο οδηγό.

 

Θα ήθελα έτοιμες προεκτάσεις καλύτερα.

Αυτό εννοώ http://www.e-shop.gr/phanteks-extension-cable-set-500mm-black-red-p-PER.817340

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν σ`αρέσει εεεεε

Δεν ξέρω τι κατάλαβες από την απάντησή μου αλλά όχι τουναντίον. Καλά έκανες και έβαλες το λινκ. 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ορίστε και το δικό μου τερατάκι

έχω και το stock ανεμιστηράκι μπροστά από κάτω απλά είναι πολύ χαμηλό το άσπρο του led και δεν φαίνεται με αυτό το φωτισμό σε αντίθεση με το πάνω corsair που είναι σαν γαλάζιο.

 

Υ.Γ. σκέφτομαι να βάλω 2x 120mm ανεμιστηράκια στο πλαϊνό του κουτιού για να χτυπάνε πάνω στη κάρτα γραφικών μου και μετά άλλο ένα πίσω από τους SSD για airflow. θα δω καθόλου διαφορά στις θερμοκρασίες της σε full load stock και oc? 

post-335030-0-51157100-1485821359_thumb.jpg

post-335030-0-03885700-1485821408_thumb.jpg

post-335030-0-06445100-1485821475_thumb.jpg

  • Like 4
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ορίστε και το δικό μου τερατάκι

έχω και το stock ανεμιστηράκι μπροστά από κάτω απλά είναι πολύ χαμηλό το άσπρο του led και δεν φαίνεται με αυτό το φωτισμό σε αντίθεση με το πάνω corsair που είναι σαν γαλάζιο.

 

Υ.Γ. σκέφτομαι να βάλω 2x 120mm ανεμιστηράκια στο πλαϊνό του κουτιού για να χτυπάνε πάνω στη κάρτα γραφικών μου και μετά άλλο ένα πίσω από τους SSD για airflow. θα δω καθόλου διαφορά στις θερμοκρασίες της σε full load stock και oc? 

Το κουτι εχει φαει για τρελη σφαλιαρα μιλαμε. :P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν ξέρω τι κατάλαβες από την απάντησή μου αλλά όχι τουναντίον. Καλά έκανες και έβαλες το λινκ. 

 

Το πήρα σαν ειρωνικό σχόλιο να πω την αλήθεια.Και θα προσθέσω πως ο γραπτός λόγος παρεξηγείται πιο εύκολα

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το κουτι εχει φαει για τρελη σφαλιαρα μιλαμε. :P

 

Ενταξυ ρε συ μην τον αποπαιρνεις τον ανθρωπο... Το σημαντικο ειναι οτι ολοι προσπαθουν να φτιαξουν κατι  ομορφο(οσο μπορει ο καθενας εννοειται οικονομικα και οσο πιανουν τα χερια του κτλ) και να δωσει χαρα στον εαυτο του πρωτα και μετα να το δειξει και στους υπολοιπους δειχνοντας βασικα την χαρα του!

 

Εμεις ολοι νομιζω οτι πρεπει να γουσταρουμε και να χαιρομαστε με την προσπαθεια του αλλου ειτε ειναι τελειο ειτε οχι..Γιατι εννοειται οτι ολοι καταλαβαινουν την χαρα του να φτιαξεις κατι (και συγκεκριμενα το pc) αφου εδω μεσα οι περισσοτεροι το εχουν κανει ηδη αρα τον νιωθουν τον ανθρωπα!

 

Στο συγκεκριμενο νημα να σας πω την αληθεια πρωτα θα πατησω like και μετα θα δω τις φωτο(που λεει ο λογος)  γιατι πολυ απλα μοιραζεσαι την χαρα και την προσπαθεια του αλλου! :-)Στην τελικη δεν μας το πουλαει με το ζορι!Απλα το δειχνει! :-D 

  • Like 5
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το πήρα σαν ειρωνικό σχόλιο να πω την αλήθεια.Και θα προσθέσω πως ο γραπτός λόγος παρεξηγείται πιο εύκολα

Και εγώ παραξενεύτηκα και λέω τι γίνεται. Λογικό είναι να μην μπορεί κάποιος να καταλάβει τον γραπτό λόγο κάποιες φορές. Πίσω από τις γραπτές λέξεις κρύβει πολλά πράγματα ο άνθρωπος.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το κουτι εχει φαει για τρελη σφαλιαρα μιλαμε. :P

τι εννοείς μαν; γιατί τι έχει; και το cable management είναι πολύ καλύτερο απ' ότι φαίνεται. μόνο το καλώδιο της κάρτας γραφικών μπαίνει στη μέση όλα τα άλλα είναι πίσω από τη μητρική και στην άκρη πίσω από τους δίσκους. στο συγκεκριμένο κουτί δεν παίζει να γίνεται καλύτερο cable management εκτός και αν έχεις sleeved καλώδια

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...