Προς το περιεχόμενο

Δείξτε το κουτί σας.


veteranos123

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 14,3k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Μικρα σταθερα upgrade, που προφανως δεν συγκρινονται με τα κτηνη που κυκλοφορουν εδω μεσα

 

 

Ωραίος! Σιγά σιγά,μεράκι,υπομονή και θα το ταίζεις να τουμπανέψει! 

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τωρα θελω απο την αλλη εβδομαδα να κανω και τα καλωδια λιγο και θα το ανεβασω τελειωμένο :) γιατι το ανεβασα photo μολις ειχα τελειωσει την υδροψυξη και τα καλωδια ηταν οπως ναναι τα μισα πρεπει να τα ξανα κανω managment, πρεπει να βαλω Cable Comb και μερικα θελουν συντηρηση κτλ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τωρα θελω απο την αλλη εβδομαδα να κανω και τα καλωδια λιγο και θα το ανεβασω τελειωμένο :) γιατι το ανεβασα photo μολις ειχα τελειωσει την υδροψυξη και τα καλωδια ηταν οπως ναναι τα μισα πρεπει να τα ξανα κανω managment, πρεπει να βαλω Cable Comb και μερικα θελουν συντηρηση κτλ.

ποιο τροφοδοτικο εχεις φιλε ?  δεν το βλεπω στην υπογραφη σου

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

μετα απο διαφορα τραβηγματα με τα κομματια (χαλασμενη η 1η μητρικη, ενα στικακι ραμ βγηκε ελλατωματικο) εφτιαξα ενα pc για την αδερφη μου σε συνδυασμο με διαφορα κομματια που ειχα να καθονται (κουτι-ψυκτρα/τροφοδοτικο/ανεμιστηρες - ssd). εβαλα και ενα Plexi στην gpu και ας φαινεται σαν γκοφρετα (δεν δημιουργει sag περιεργως γιατι ειναι μικρη η καρτα και το plexi). μαζεψα τα καλωδια οσο μπορουσα, δεδομενου οτι απο πισω δεν υπαρχει καθολου χωρος

 

cpu: Xeon E5450 3ghz

Mobo: Asus P5K (αντικατεστησε ελλατωματικη P5B deluxe wifi)

gpu: gigabyte g1 750ti

ram: 6 gb ddr2 (για 8 πηγαινα αλλα το 1 εβγαλε θεμα)

ssd: kingston UV400 240gb

hhd: ενας wd blue 320gb απο το 2007 και ενας seagate 250gb παλι απο το 7 (100% υγεια και οι 2)

psu: Corsair GS 600w 80+

case: coolermaster Elite 430

cooler: Zalman cnps5x performa + zalman fans 120 blue led απο το pc της υπογραφης μου(αντικατασταθηκαν)

 

post-381096-0-65815300-1484405779_thumb.jpg

 

 

post-381096-0-56132900-1484405900_thumb.jpgpost-381096-0-84923100-1484405966_thumb.jpgpost-381096-0-08415000-1484406104_thumb.jpgpost-381096-0-72010400-1484406229_thumb.jpgpost-381096-0-37991200-1484406278_thumb.jpg

 

  • Like 12
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

μετα απο διαφορα τραβηγματα με τα κομματια (χαλασμενη η 1η μητρικη, ενα στικακι ραμ βγηκε ελλατωματικο) εφτιαξα ενα pc για την αδερφη μου σε συνδυασμο με διαφορα κομματια που ειχα να καθονται (κουτι-ψυκτρα/τροφοδοτικο/ανεμιστηρες - ssd). εβαλα και ενα Plexi στην gpu και ας φαινεται σαν γκοφρετα (δεν δημιουργει sag περιεργως γιατι ειναι μικρη η καρτα και το plexi). μαζεψα τα καλωδια οσο μπορουσα, δεδομενου οτι απο πισω δεν υπαρχει καθολου χωρος

 

cpu: Xeon E5450 3ghz

Mobo: Asus P5K (αντικατεστησε ελλατωματικη P5B deluxe wifi)

gpu: gigabyte g1 750ti

ram: 6 gb ddr2 (για 8 πηγαινα αλλα το 1 εβγαλε θεμα)

ssd: kingston UV400 240gb

hhd: ενας wd blue 320gb απο το 2007 και ενας seagate 250gb παλι απο το 7 (100% υγεια και οι 2)

psu: Corsair GS 600w 80+

case: coolermaster Elite 430

cooler: Zalam cnps5x performa + zalman fans 120 blue led απο το pc της υπογραφης μου(αντικατασταθηκαν)

 

attachicon.gifIMG_20170114_164243.jpg

 

 

 

παντως στην θεση σ το κουτι θα το αλλαζα θα πουλαγα και της μνημες και την μιτρικη και θα πηγαινα σε μια g41 μιτρικη με κανα 45ρι και δυο 4αρες ραμ και ολα οκ αλλα αμα εισαι ευχαριστημενος με το ολο αποτελεσμα ολα οκ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

παντως στην θεση σ το κουτι θα το αλλαζα θα πουλαγα και της μνημες και την μιτρικη και θα πηγαινα σε μια g41 μιτρικη με κανα 45ρι και δυο 4αρες ραμ και ολα οκ αλλα αμα εισαι ευχαριστημενος με το ολο αποτελεσμα ολα οκ

 

Νομιζω οτι ακριβως το ιδιο του ειπε του Τζιμακου και η αδελφη του!Που το ηξερες? :P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

παντως στην θεση σ το κουτι θα το αλλαζα θα πουλαγα και της μνημες και την μιτρικη και θα πηγαινα σε μια g41 μιτρικη με κανα 45ρι και δυο 4αρες ραμ και ολα οκ αλλα αμα εισαι ευχαριστημενος με το ολο αποτελεσμα ολα οκ

και τα 6 ειναι υπεραρκετα για την χρηση που προοριζεται :)

 

Νομιζω οτι ακριβως το ιδιο του ειπε του Τζιμακου και η αδελφη του!Που το ηξερες? :P

γκρινιαξε λιγο αλλα οκ. :P

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Νομιζω οτι ακριβως το ιδιο του ειπε του Τζιμακου και η αδελφη του!Που το ηξερες? :P

διαβασα την σκεψη της αδερφης του  χαχαχα

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

ποιο τροφοδοτικο εχεις φιλε ?  δεν το βλεπω στην υπογραφη σου

Link.png Site: corsairRM850

Το παλιο μου ηταν καλυτερο αλλα καηκε μαζι με το μισω pc μου και μετα πηγα απο AMD σε intel και πηρα και UPS :P

 

Πολυ κακα καλωδια καμια σχεση με την σειρα AX που ειχα. Αυτα που εχω τα πειρα ξεχωριστα μετα απο corsair.

Επεξ/σία από Chaos KinG
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...