Προς το περιεχόμενο

Δείξτε το κουτί σας.


veteranos123

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Για μεγαλύτερη ποσότητα νερού και επειδή είναι απ' έξω κρυώνει κάπως το νερό λόγω χαλκού;

 

 

ετσι πιστεύω....μπας και λειτουργήσει σαν μικρό ψυγειακι....αν παλι δεν λειτουργήσει....μαρεσει η φάτσα :P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ετσι πιστεύω....μπας και λειτουργήσει σαν μικρό ψυγειακι....αν παλι δεν λειτουργήσει....μαρεσει η φάτσα :P

Πιστεύω και εγώ ότι βοηθάει. Όταν είχα Custom WC, είχα μεγάλο Tank. Αυτό από μόνο του έκανε τη διαφορά. Άντε ζεστάνεις όλο αυτό το νερό, δύσκολο. :)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

και έχει μπει και ενα κομμάτι πλέξυ λευκό για να κρύψει απο κάτω τροφοδοτικό και καλώδια...

και πλέξυ πάνω που είναι το ψυγειο για να είναι σαν βάση με τους αποστάτες

 

@Sheogorath

 

το σπιράλ το έφτιαξα πιο πολύ επειδή μάρεσε σαν ιδέα (το έχω δει μέσα σε εναλλάκτες σε βιομηχανία)

και ελπίζω οτι θα βοηθήσει λίγο στο πέσιμο της θερμοκρασίας... είναι κατι λιγότερο απο 4.5 μέτρα η σωλήνα που βλέπεις στο σπιραλ

 

Αν γινοταν παντως το σπειρωμα(αν μπορω να το πω ετσι) να μην ηταν κολλημενο αλλα με κενα ενδιαμεσα(σαν αμορτισερ), νομιζω θα ηταν ακομα πιο κρυο.Στην ουσια θα χρησιμοποιουσες ακριβως το μισο μηκος σωληνα. Πολυ καλο παντως, μπραβο φιλτατε...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αν γινοταν παντως το σπειρωμα(αν μπορω να το πω ετσι) να μην ηταν κολλημενο αλλα με κενα ενδιαμεσα(σαν αμορτισερ), νομιζω θα ηταν ακομα πιο κρυο.Στην ουσια θα χρησιμοποιουσες ακριβως το μισο μηκος σωληνα. Πολυ καλο παντως, μπραβο φιλτατε...

 

Πολυ πιθανο...αυτο που εχω δει ειναι να εχει λιγο κενο...αντε μισο ποντο....αλλα δεν πειραζει...ελπιζω οτι οι περισσοτερες σπειρες θα κερδισουν :P

Αργοτερα σκεφτομαι να βαλω αντι για το σπιραλ μια ισια σωληνα για να δω διαφορες

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πολυ πιθανο...αυτο που εχω δει ειναι να εχει λιγο κενο...αντε μισο ποντο....αλλα δεν πειραζει...ελπιζω οτι οι περισσοτερες σπειρες θα κερδισουν :P

Αργοτερα σκεφτομαι να βαλω αντι για το σπιραλ μια ισια σωληνα για να δω διαφορες

Ανέβασε και άλλο το oc, το σηκώνει, φρόντισε μόνο τα vrm ;)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ανέβασε και άλλο το oc, το σηκώνει, φρόντισε μόνο τα vrm ;)

Εχουμε μελλον ακομα....δεν εχει μπει μπροστα η υδροψυξη...και μετα αν ολα πανε καλα παμε σε παγο :D:D εσυ στα 4.5 εισαι 24/7 σταθερος?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εχουμε μελλον ακομα....δεν εχει μπει μπροστα η υδροψυξη...και μετα αν ολα πανε καλα παμε σε παγο :D:D εσυ στα 4.5 εισαι 24/7 σταθερος?

Σταθερότατος, μέχρι 4.7 πάει με safe τάση (1.35-1.36) και μετά ξεφεύγει.

 

24/7 το έχω στα 4.25 με 1.29 για να είμαι λίγο πιο χαλαρός γιατί μητρική τέτοια δεν ξαναβρίσκω και φοβάμαι :P

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σταθερότατος, μέχρι 4.7 πάει με safe τάση (1.35-1.36) και μετά ξεφεύγει.

 

24/7 το έχω στα 4.25 με 1.29 για να είμαι λίγο πιο χαλαρός γιατί μητρική τέτοια δεν ξαναβρίσκω και φοβάμαι :P

 

Να σε ρωτήσω λίγο.

Είμαι και εγω με harpetown.

Έγραφες σε κάποιο άλλο παιδί που έβαλε zeon σε 775 να αλλάξει το TJmax για να εχει σωστά temp readings...

Πρέπει να γίνει σε όλα τα μηχανήματα με zeon 775 αυτο.

Εδω τα temps μου με το coretemp

Tj max 100 και παίρνω τα temps που βλέπεις.

post-70618-0-08762600-1483607146_thumb.png

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πολυ πιθανο...αυτο που εχω δει ειναι να εχει λιγο κενο...αντε μισο ποντο....αλλα δεν πειραζει...ελπιζω οτι οι περισσοτερες σπειρες θα κερδισουν :P

Αργοτερα σκεφτομαι να βαλω αντι για το σπιραλ μια ισια σωληνα για να δω διαφορες

 

Ρε συ ειναι σαν να λεμε σκεψου τις ψυκτρες των cpu να μην ηταν με φυλλα αλλα μονοκομματο αλουμινιο. Δεν θα εκαναν την αναμενομενη δουλεια γιατι δεν θα περναγε αερας απο πουθενα!Καπως ετσι το σκεφτομαι γι αυτο στο λεω... Και μιας και γουσταρεις και πιανουν τα χερακια σου, αυτη ειναι η επομενη προκληση σου!!!Χεχεχε! :devil:

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Να σε ρωτήσω λίγο.

Είμαι και εγω με harpetown.

Έγραφες σε κάποιο άλλο παιδί που έβαλε zeon σε 775 να αλλάξει το TJmax για να εχει σωστά temp readings...

Πρέπει να γίνει σε όλα τα μηχανήματα με zeon 775 αυτο.

Εδω τα temps μου με το coretemp

Tj max 100 και παίρνω τα temps που βλέπεις.

Nαι, όλοι οι Ε και οι Χ έχουν tjmax 85oC. Oι L δεν θυμάμαι.

 

Αφού το πρόγραμμα μετράει το distance to tjmax, δείχνει λάθος θερμοκρασίες. Φτιάξε το .ini (με μεταφορά σε άλλον φάκελο γιατί εκεί μέσα δεν σε αφήνει) και μετά κάνε το μόνο για ανάγνωση. ;)

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Έτοιμος για το 2017:)

Δυστυχώς οι customιές δεν μου είναι πλέον εύκολες,

έτσι το dual loop έγινε dual aio :wacko: .....

 

Δύο φώτο με το πλέξι

post-262702-0-12461300-1483625207_thumb.jpg

post-262702-0-47357000-1483625238_thumb.jpg

 

και μια χωρίς

post-262702-0-92250300-1483625254_thumb.jpg

Επεξ/σία από Whitefanged
  • Like 14
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ρε συ ειναι σαν να λεμε σκεψου τις ψυκτρες των cpu να μην ηταν με φυλλα αλλα μονοκομματο αλουμινιο. Δεν θα εκαναν την αναμενομενη δουλεια γιατι δεν θα περναγε αερας απο πουθενα!Καπως ετσι το σκεφτομαι γι αυτο στο λεω... Και μιας και γουσταρεις και πιανουν τα χερακια σου, αυτη ειναι η επομενη προκληση σου!!!Χεχεχε! :devil:

Αχμμμ...μαλιστα...θα το φτιαξουμε και αυτο...ελπιζω μες την βδομαδα να εχω αυτα που ψαχνω κ να δουμε...thanks

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Είπα να δοκιμάσω τους καλύτερους 120άριδες όπως λένε και έσκασα 22€ για τον κάθε ένα... Δεν είναι Dead Silent έτσι, να τα λέμε αυτά. Δεν έχω καταλήξει αν αξίζουν τα λεφτά τους, τείνω όμως στο ότι δεν αξίζουν τα λεφτά τους. Noctua  NF-F12.

post-115429-0-94809200-1483632980_thumb.jpg

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγώ που τους είχα αγοράσει για να τους συγκρίνω με τους sp120 είναι ακριβώς το ίδιο πράμα και κατέληξα να τους πουλήσω.

Δεν αξίζουν τα λεφτά τους όπως λες.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...