Προς το περιεχόμενο

Δείξτε το κουτί σας.


veteranos123

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Καλα το πηγαινες Tenshi , μεχρι την τελευταια προταση. Εχουν την χρησιμοτητα τους :P Αλλα ναι, εχουν μπει σαν "must" στην αγορα. Οποτε απο αυτη την αποψη, εισαι σωστος.

Εγω για το μαρκετινγκ θα πω κατι αλλο. 2.5 λεξεις  εγω. 

Οθονες 144Hz.

Awaiting for kra :P

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλα το πηγαινες Tenshi , μεχρι την τελευταια προταση. Εχουν την χρησιμοτητα τους :P Αλλα ναι, εχουν μπει σαν "must" στην αγορα. Οποτε απο αυτη την αποψη, εισαι σωστος.

Εγω για το μαρκετινγκ θα πω κατι αλλο. 2.5 λεξεις  εγω. 

Οθονες 144Hz.

Awaiting for kra :P

 

Σαφώς υπάρχει η "χρησιμότητα" ως προς αυτό που πιστεύω οτι εννοείς  :X :lol: ... στις αρχές όμως με τις resistive οθόνες,η εμπειρία χρήσης (οποιασδήποτε χρήσης) ήταν κάκιστη.Χρειάστηκαν αρκετά χρόνια για να φτάσουν επίπεδα λειτουργικότητας εφάμιλλα των συσκευών που αντικαθιστούσαν.

Ε...και τι να λέμε τώρα,τον χειμώνα έγραφα sms έχοντας το κινητό στην τσέπη.

 

 

Το Link.png Site: Μωρο αλλαξε :

 

 

Ωραίες και μεγάλες διαδρομές.

Αφού έβγαλες και το drive bay,θα μπορούσες να πάς σε μεγαλύτερα ψυγεία ;)

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τα λεφτα που εδωσα επιασαν τοπο πιστευω το στησιμο που εκανε αρκει να μην εχει καποια ουσιαστικη βλαβη αργοτερα η να μην χαλασει κατι τωρα τα πολυ ψιλα γραμματα δεν τα θελω.Εαν ειναι αναποδα η ψυκτρα τι κακο συμβαινει?επισης καλη ορεξη τομμυ

Φιλαράκο είμαι μαρουσι σύνορα κηφισια αν χρειαστείς κάτι πες μου :)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ωραίες και μεγάλες διαδρομές.

Αφού έβγαλες και το drive bay,θα μπορούσες να πάς σε μεγαλύτερα ψυγεία ;)

Εχω καλες θερμοκρασιες απο τοτε που εβαλα τα ψυγεια αυτα γι' αυτο δεν εχω βαλει κατι μεγαλυτερο ενα διπλο για την καρτα και 2 μονα για mobo και cpu ειναι οκ ;) 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σαφώς υπάρχει η "χρησιμότητα" ως προς αυτό που πιστεύω οτι εννοείς  :X :lol: ... στις αρχές όμως με τις resistive οθόνες,η εμπειρία χρήσης (οποιασδήποτε χρήσης) ήταν κάκιστη.Χρειάστηκαν αρκετά χρόνια για να φτάσουν επίπεδα λειτουργικότητας εφάμιλλα των συσκευών που αντικαθιστούσαν.

Ε...και τι να λέμε τώρα,τον χειμώνα έγραφα sms έχοντας το κινητό στην τσέπη.

 

 

Σαφως...

 

Οσο για το χειμωνα, κανεις μια τρυπα στα γαντια και εισαι ετοιμος :P 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Και εγώ της ίδιας άποψης είμαι.Ήδη έχω profile με 1.3vcore καραstable στα 4.5 και πειραματίζομαι για παραπάνω αλλά από εκεί και πέρα ζητάει αρκετούτσικο ρευμα και δεν νιώθω άνετα για daily use.

By the way έλυσα το θέμα με τα temps για  oc, η noctua τα σπάει.Είχα πει πως δεν παίρνω Noctua λογω χρώματος :X αλλά τελικά είναι κορυφαία για αέρα.10-12 βαθμούς πιο κάτω από την h75 και έτσι κατάφερα να δω 4.7+ με κάτω από 80c και 1.4+- vcore.Άσε που δεν ακούγεται η ρουφιάνα!!

 

D15 / PH-TC14PE / Cryorig R1 Universal είναι top στις αεροψύξεις.....βέβαια χάνουν σε ομορφιά όπως μία υδρόψυξη,αλλά από την άλλη την βάζεις και ξενοιάζεις για οποιαδήποτε δυσλειτουργία (στην υδρόψυξη πρέπει να είσαι σε προσοχή περισσότερο για οποιαδήποτε δυσλειτουργία).Εγώ την noctua την απέφυγα λόγω χρώματος και μόνο!Κατα τα άλλα είσαι jet ακόμα και στα 4,5ghz /1.3v (δροσερά και χωρίς καταπόνηση το chip σου)!

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Λειπει μια ταπα 3/8 OD και βιδες για το μπλοκ....γκρρρρ κ 4 τερματισμοί ακόμη που θα γίνουν

 

Το κουτί είναι ένα antec p180 mini και έχει γίνει μετατροπή για να μπεί ATX μητρική.

Έχει μπεί και ένα διακοπτάκι για clear cmos όπως επίσης και ένας controller θερμοκρασίας που θα μπεί μέσα στο τανκ το αισθητήριο του.

post-63858-0-58642000-1483127212_thumb.jpg

post-63858-0-98477300-1483127233_thumb.jpg

post-63858-0-66563400-1483127266_thumb.jpg

post-63858-0-42233800-1483127291_thumb.jpg

post-63858-0-22235100-1483127313_thumb.jpg

post-63858-0-89149000-1483127337_thumb.jpg

post-63858-0-85746700-1483127359_thumb.jpg

post-63858-0-77573500-1483131274_thumb.jpg

post-63858-0-27275600-1483131325_thumb.jpg

Επεξ/σία από F117
  • Like 21
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Λειπει μια ταπα 3/8 OD και βιδες για το μπλοκ....γκρρρρ κ 4 τερματισμοί ακόμη που θα γίνουν

 

Το κουτί είναι ένα antec p180 mini και έχει γίνει μετατροπή για να μπεί ATX μητρική.

Έχει μπεί και ένα διακοπτάκι για clear cmos όπως επίσης και ένας controller θερμοκρασίας που θα μπεί μέσα στο τανκ το αισθητήριο του.

Σου βγάζω το καπέλο  B)

 

Το σπιραλ απο έξω γιατί το έφτιαξες? Δεν ρίχνεις και ένα βάψιμο το κουτί με μαύρο σπρέι ή και κανα γαλάζιο της gigabyte?

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

και έχει μπει και ενα κομμάτι πλέξυ λευκό για να κρύψει απο κάτω τροφοδοτικό και καλώδια...

και πλέξυ πάνω που είναι το ψυγειο για να είναι σαν βάση με τους αποστάτες

 

@Sheogorath

 

το σπιράλ το έφτιαξα πιο πολύ επειδή μάρεσε σαν ιδέα (το έχω δει μέσα σε εναλλάκτες σε βιομηχανία)

και ελπίζω οτι θα βοηθήσει λίγο στο πέσιμο της θερμοκρασίας... είναι κατι λιγότερο απο 4.5 μέτρα η σωλήνα που βλέπεις στο σπιραλ

 

πριτς.....λευκό σαν το γάλα 

 

post-63858-0-55173700-1483180961_thumb.jpg

  • Like 4
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Να ευχαριστήσω ακόμα μία φορά τους χρήστες BlueBlood, TheDevilMayCare, SpirosZ68 και radiohead που με είχαν βοηθήσει παλαιότερα να το στήσω. Προσέξτε τα δύο πιόνια σκακιού που κρατάνε το πορτάκι στο πάνω μέρος ανοιχτό για να εξαερίζεται (η Themis φυσάει πάνω και χωρίς τα πιονάκια έχω +10 βαθμούς σε load, δεν ξέρω αν έχει βγάλει κάποια ανάλογη πατέντα η Zalman, δεν το έχει ψάξει, πάντως τα πιόνια με βόλεψαν αρκετά μπορώ να πω).

imgpsh_fullsize.jpg

  • Like 8
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

το σπιράλ το έφτιαξα πιο πολύ επειδή μάρεσε σαν ιδέα (το έχω δει μέσα σε εναλλάκτες σε βιομηχανία)

και ελπίζω οτι θα βοηθήσει λίγο στο πέσιμο της θερμοκρασίας... είναι κατι λιγότερο απο 4.5 μέτρα η σωλήνα που βλέπεις στο σπιραλ

Για μεγαλύτερη ποσότητα νερού και επειδή είναι απ' έξω κρυώνει κάπως το νερό λόγω χαλκού;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...