Προς το περιεχόμενο

Δείξτε το κουτί σας.


veteranos123

Προτεινόμενες αναρτήσεις

μεσα δειξε μας !!!! να αυτοικανοποιηθουμε και εμεις οι φτωχοι τω πνευματι.

Να και μία από μέσα,αν και δεν βλέπεις και τίποτα.Το κουτί αυτό είναι high performance,όσον αφορά την ψύξη, αλλά είναι πολύ "challenging" για να το στήσεις ,θέλει πολύ δουλειά,πάσχει από χώρους,και το cable management -ναι μεν "κρύβεις" καλώδια αλλά από την άλλη πλευρά έχω δώσει μάχη για να χωρέσουν.

Από επιδόσεις είμαι ικανοποιημένος,κάνει αυτό που υπόσχεται (άριστο airflow ) χωρίς πολλά fans (ησυχία)

post-374448-0-97195600-1483038237_thumb.jpg

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Να και μία από μέσα,αν και δεν βλέπεις και τίποτα.Το κουτί αυτό είναι high performance,όσον αφορά την ψύξη, αλλά είναι πολύ "challenging" για να το στήσεις ,θέλει πολύ δουλειά,πάσχει από χώρους,και το cable management -ναι μεν "κρύβεις" καλώδια αλλά από την άλλη πλευρά έχω δώσει μάχη για να χωρέσουν.

Από επιδόσεις είμαι ικανοποιημένος,κάνει αυτό που υπόσχεται (άριστο airflow ) χωρίς πολλά fans (ησυχία)

τούμπανος

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Να και μία από μέσα,αν και δεν βλέπεις και τίποτα.Το κουτί αυτό είναι high performance,όσον αφορά την ψύξη, αλλά είναι πολύ "challenging" για να το στήσεις ,θέλει πολύ δουλειά,πάσχει από χώρους,και το cable management -ναι μεν "κρύβεις" καλώδια αλλά από την άλλη πλευρά έχω δώσει μάχη για να χωρέσουν.

Από επιδόσεις είμαι ικανοποιημένος,κάνει αυτό που υπόσχεται (άριστο airflow ) χωρίς πολλά fans (ησυχία)

 

Το τουμπάνιασες το εργαλείο...και με την προσθήκη του 6700Κ (στην θέση του 6600Κ) πολυβολάει το μηχάνημα!

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το τουμπάνιασες το εργαλείο...και με την προσθήκη του 6700Κ (στην θέση του 6600Κ) πολυβολάει το μηχάνημα!

Πιστεύω για κανά 3-4 χρόνια ,έτσι όπως πάνε τα πράγματα,με καμιά ενδιάμεση αλλαγή gpu(s) να με κρατήσει αδελφέ.(να μη δώσω και άλλο νεφρό δλδ :lol: ).

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πιστεύω για κανά 3-4 χρόνια ,έτσι όπως πάνε τα πράγματα,με καμιά ενδιάμεση αλλαγή gpu(s) να με κρατήσει αδελφέ.(να μη δώσω και άλλο νεφρό δλδ :lol: ).

 

Άνετα...πολύ άνετα πάς για 3-4 χρόνια με αυτόν τον cpu.....σήκωσε του και ένα oc μέχρι 1.3vcore (για daily χρήση) και δεν θα μασήσει πουθενά!Και εννοείται για αναβάθμιση cpu (όταν θα χρειαστείς) θα πάς αργότερα σε κάτι 6c/12t ή 8c16t......Gpu εννοείται ενδιάμεσα αλλαγή αν και εφόσον δεις ότι ξεμένουν από δύναμη οι δίδυμες strix!

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αν ήταν power user (αν κράταγε 1-2 χρόνια το cpu) και έως 1,4 daily ας τον περίστρεφε άνετα.....ειδάλλως ότι ghz βγάλει στο max safe 1.3vcore για μένα αφού κοιτάει μακροπρόθεσμα!

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αν ήταν power user (αν κράταγε 1-2 χρόνια το cpu) και έως 1,4 daily ας τον περίστρεφε άνετα.....ειδάλλως ότι ghz βγάλει στο max safe 1.3vcore για μένα αφού κοιτάει μακροπρόθεσμα!

Και εγώ της ίδιας άποψης είμαι.Ήδη έχω profile με 1.3vcore καραstable στα 4.5 και πειραματίζομαι για παραπάνω αλλά από εκεί και πέρα ζητάει αρκετούτσικο ρευμα και δεν νιώθω άνετα για daily use.

By the way έλυσα το θέμα με τα temps για  oc, η noctua τα σπάει.Είχα πει πως δεν παίρνω Noctua λογω χρώματος :X αλλά τελικά είναι κορυφαία για αέρα.10-12 βαθμούς πιο κάτω από την h75 και έτσι κατάφερα να δω 4.7+ με κάτω από 80c και 1.4+- vcore.Άσε που δεν ακούγεται η ρουφιάνα!!

  • Like 4
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ετσι..... πληρωνεται τσαμπα οι περισσοτεροι ΑΙΟ επειδη ειανι της μοδας, ασχετως εαν περνεις τις καλυτερες με λιγοτερα λεφτα.....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ετσι..... πληρωνεται τσαμπα οι περισσοτεροι ΑΙΟ επειδη ειανι της μοδας, ασχετως εαν περνεις τις καλυτερες με λιγοτερα λεφτα.....

Είναι και το οπτικό .Είναι πιο όμορφη μια aio μέσα κατ εμέ.Βέβαια γούστα είναι αυτά.Κατά τα άλλα μέχρι τον 6600k με h75 που είχα και παλιότερα 3570k με h60 ,αξιοπρεπώς δουλεύαν και σε oc.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ετσι..... πληρωνεται τσαμπα οι περισσοτεροι ΑΙΟ επειδη ειανι της μοδας, ασχετως εαν περνεις τις καλυτερες με λιγοτερα λεφτα.....

 

Είσαι κάπως άδικος με τις AIO.

Αφενός η H75 δεν προσανατολίζεται στο enthusiast segment και οι μεγάλες ψύκτρες για τις οποίες γίνεται λόγος,αποδίδουν όσο μια AIO με διπλό ψυγείο.Αφετέρου,οι AIO ποτέ δέν πλασαρίστηκαν ως οικονομική λύση.Η λογική πληρώνω 90 ευρώ και θα έχω απόδοση των 90 ευρώ,απλά δέν ισχύει.

Τι να πούν δηλαδή όσοι έχουν στήσει custom loop εκατοντάδων ευρώ...

  • Like 5
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

δεν αντιλεγω με αυτα που λετε, αλλα ξερετε πως λειτουργει το μαρκετινγκ και περα των πραγματικων χρηστών που τις χρειάζονται, εχει μπει καθε λυτος και δεμενος να αγορασει/πουλησουν ΑΙΟ για διαφορους ασχετους λογους, προκειμενου να πουλησει το μαγαζι/γτ νομιζει οτι μονο ετσι ψυχουν επεξεργαστες.

Κολλητος μου του ειχαν πουλησει ΑΙΟ χαλασε η αντλια μετα απο 3 χρονια και ανεβαζε θερμοκρασια. Την πεταξε αγορασε την U12S της Noctua και επαθε πλακα. Οταν τον ρωτησα γτ αγορασε ΑΙΟ, αφου ουτε Overclocker ειναι ουτε απαιτητικες εφαρμογες τρεχει, η απαντηση του ηταν ¨Αυτο μου προτειναν σαν λυση" και να μην μιλησω ποσο την αγορασε με ποσο εκανε η Noctua.....οσο για την αποδοση και θορυβο τα ξερετε.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

δεν αντιλεγω με αυτα που λετε, αλλα ξερετε πως λειτουργει το μαρκετινγκ και περα των πραγματικων χρηστών που τις χρειάζονται, εχει μπει καθε λυτος και δεμενος να αγορασει/πουλησουν ΑΙΟ για διαφορους ασχετους λογους, προκειμενου να πουλησει το μαγαζι/γτ νομιζει οτι μονο ετσι ψυχουν επεξεργαστες.

Κολλητος μου του ειχαν πουλησει ΑΙΟ χαλασε η αντλια μετα απο 3 χρονια και ανεβαζε θερμοκρασια. Την πεταξε αγορασε την U12S της Noctua και επαθε πλακα. Οταν τον ρωτησα γτ αγορασε ΑΙΟ, αφου ουτε Overclocker ειναι ουτε απαιτητικες εφαρμογες τρεχει, η απαντηση του ηταν ¨Αυτο μου προτειναν σαν λυση" και να μην μιλησω ποσο την αγορασε με ποσο εκανε η Noctua.....οσο για την αποδοση και θορυβο τα ξερετε.

 

Ο κολλητός σου δέν στερείται ευθυνών όμως.Είναι καταναλωτής,θα έπρεπε να κάνει την έρευνά του.Εκτός αν για κάποιο λόγο την βρίσκει να τον βλέπουν σαν πορτοφόλι με πόδια,οπότε πάσο...

Μου θυμίζει λίγο φάση VW πάντως.Το αμάξι έχει Χ χρόνια εγγύηση,στο λένε και το γνωρίζεις.Χαλάει στα Χ+1 χρόνια και αυτομάτως μπουρδέλα τα VW,διαδώστε.

Για το δέ μάρκετινγ,5 λέξεις θα σου πώ...κινητά τηλέφωνα με οθόνη αφής.

  • Like 4
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...