Προς το περιεχόμενο

Δείξτε το κουτί σας.


veteranos123

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Τι έχεις στήσει ρε μάστορα.

Μεγειές το 2ο monitor.

 

Πάρε μεγαλύτερο γραφείο να ξανανεβάσεις τον πίσουκλα απάνω.

Κρίμα να μην το βλέπεις!!!

Μόλις το παρήγγειλα το γραφείο!!!Νέες φωτό σε μια βδομάδα!

  • Like 5
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις το παρήγγειλα το γραφείο!!!Νέες φωτό σε μια βδομάδα!

Αν σου πω να βάλεις και μια Ρωσίδα δίπλα στο γράφείο θα το κάνεις? Δεν σε προλαβαίνουμε.

 

Μου αρέσει όπως το έχεις. Δεν με χαλά αν το κουτί είναι πάνω ή κάτω.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Αν σου πω να βάλεις και μια Ρωσίδα δίπλα στο γράφείο θα το κάνεις? Δεν σε προλαβαίνουμε.

 

Μου αρέσει όπως το έχεις. Δεν με χαλά αν το κουτί είναι πάνω ή κάτω.

Εεεε όχι και πάνω στο γραφείο το κορίτσι..Κάτω μπορεί!Στα δικά μας τώρα...και μένα δε με χαλάει ιδιαίτερα απλά όταν δίνεις τόσα λεφτά για ένα τόσο όμορφο κουτί το θέλεις πάνω για να το θαυμάζεις..

Επεξ/σία από Liako25
  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Τελευταία προσθήκη στο κουτάκι, αυτοκόλλητο στο κάτω διαμέρισμα του τροφοδοτικού με φωτισμό led απο μέσα. Έχει τοποθετηθεί ένα κόκκινο led πίσω απο κάθε γκρούπ λογότυπων και μπροστά του ριζόχαρτο να κάνει λίγο διάχυση. Και εδώ θέλω τα φώτα σας. Όπως φαίνεται και στη φώτο, δεν είναι και τόσο ομοιόμορφος ο φωτισμός στα λογότυπα. Λέτε αν βάλω μια μεγάλη λεντοταινία μέσα σε προφίλ με κάλυμα να στρώσει? 

 

Edit: Τελικά έβαλα ριζόχαρτο πάνω στο led ( το τύλιξα) και έστρωσε πολύ. Μάλλον όμως θέλει 2 Led ακόμα. Θα επανέλθω με το τελικό. Στην δεύτερη φώτο σαφώς καλύτερος ο φωτισμός με το λεντ ντυμένο με ριζόχαρτο.

post-377367-0-22328700-1482517197_thumb.jpg

Επεξ/σία από denis_kos
  • Like 19
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

το 24πινο γτ βγαινει απο εκει ? φαινεται ασχημο.

στην καρτα γραφικων εχει στραβωσει το το επικαλλυμα με τους ανεμιστηρες ? 

το κοκκινο μαυρο φοντο φαινεται τελεια παντως. τα καλωδια ειναι ετοιμα ή τα εφτιαξες εσυ ?

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

To 24πινο το έβγαλα απο εκεί γιατί τα grommet δεν είναι ευθυγραμισμένα και ουσιαστικα στην νοητή ευθεία του 24πινου είχει σίδερο, οπότε θα έπρεπε να βγεί λοξά για να περάσει απο εκεί. Και προτίμησα να φύγει ευθεία και να γυρίσει πίσω . Στην κάρτα όχι όλα ίσια είναι απλά έχει καμπύλες απο την μάνα της. Τα καλώδια είναι custom παραγγελία από ensoursed.net. Ευχαριστώ πολύ για τα σχόλια!

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ο πίσουκλας είναι number1.

 

Αν μου επιτρέπεις μια σύσταση, δοκίμασε να χαλαρώσεις λίγο το στερεωτήρι της gpu για να έρθει

αλφάδι με το πάτωμα το logo (extreme gaming). Επίσης αυτά τα σιλικονένια καβλιτσέκια που

πετάγονται από τους ανεμιστήρες δοκίμασε αν μπορείς να τα κόψεις/βάλεις ανάποδα/βγάλεις από τη μέση κάπως.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Λοίπον μέτρησα χωρίς το holder το νευρο που κάνει η κάρτα και η απόσταση είναι 6.1cm αριστερά και 6.3 cm δεξία. Άλλα δεν έρχεται πιο ίσια. Επίσης δεξία μπαίνει λίγο προς τα μέσα και η φώτο είναι τραβηγμένη κ αυτή απο δεξία κ είναι θέμα προοπτικής νομίζω κ φαίνεται έτσι στραβό. Δεν μπορώ να κάνω κ πολλά εκτός και βάλω το holder να πιέζει απο πάνω !  :devil:  :devil:

 

Επίσης τα καβλιτσεκια θα τα περιποιηθώ αναλόγως (ψαλίδι) σύντομα!

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

τα LED εδειξαν ΤΕΛΕΙΑ  τωρα ! Ποσο ήταν τα μεταφορικα για τα καλωδια ? εχεις ιδεα ?

Παντως πανεμορφο το συστημα σου ! σε σχεση με το δικο μου, που ειναι ενα εκτρωμα, αλλα αμα δεν εχεις μια.....

ουτε σωστα καλωδια δεν μου φτανουνε να παρω.

 

Και παλι μπραβο για τον χρονο και τις ιδεες που ειχες !

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Να σαι καλά ευχαριστώ! Τα μεταφορικά είναι 23.5 δολλάρια απο ότι είδα τώρα.  Επίσης αν πάρεις κουτάκι με κλειστό το πάτωμα πάρε extensions, δεν υπάρχει λόγος να τα πληρώνεις ολόκληρα. Βέβαια αν συμβιβαστέις και είσαι σε σφιχτο budget μπορείς να πάρεις απο ελλάδα με κανένα 50€ όλα μαζί. Μονόχρωμα και δίχρωμα απο ότι έχω δεί. Ριξε μια ματια στης bitfenix απο το κιτρινομάγαζο. Αν τελικά καταλήξεις στο 400S νομίζω αξίζει τον κόπο.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ναι εννοειτε αξιζει εαν και δεν ειμαι και φαν των πλεξιγλκας κτλ, νομιζω ενα ομορφο και καθαρο εσωτερικο, περα απο φωτακια και μπιχλιμπιδια το ευχαριστιουνται ολοι.

Αυτα ελεγα να παρω γτ ειναι μεσα μπατζετ μου, οταν παρω το 400Σ, γτ για το κουτι τωρα ΟΥΤΕ για πλακα  :-D

 

http://www.e-shop.gr/phanteks-extension-cable-set-500mm-red-p-PER.817338

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Φιλε @denis_kos εκανες την καλύτερη επιλογή για την κάρτα Extreme Gaming ότι καλύτερο σε θέμα ποιότητα υλικών και για εμενα η καλύτερη υλοποίηση είναι με ενα κουμπι φτανει στα τερματα χωρις πειραματα η συγκεκριμενη εκδοση ποσο βαρεσες με αυτην?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Προς το παρών την έχω +25 πυρήνα και +200 μνήμες. Δεν νομίζω να της δώσω παραπάνω όμως προς το παρών. Θα δοκιμάσω όμως μια μέρα να δώ που φτάνει κ θα ενημερώσω.

 

ASDIC μια χαρσ είναι το σετακι. Ειδικα αμα εχει κ τα combs μεσα η τιμη ειναι σουπερ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μετα απο πολλους μηνες ψαξιματος εαν θυμαστε ειχα ανοιξει θεμα στο προφιλ μου για χτισιμο υπολογιστη και αναμονης εδω αναμενεται το χτισιμο μονο (το PSU ΘΑ ΤΟ παρω αργοτερα γιατι περιμενω να φτιαχτει το pc πρωτα )εδω ειναι  τα κομματια του 1 μου gaming pc 1080p.http://imgur.com/a/4CMI3  http://imgur.com/a/WLkvq

 http://imgur.com/a/OWr7A και η οθονη ειναι αυτη http://www.msystems.gr/index.php?category=2323&product=21586       Ενα μεγαλο ευχαριστω στα ατομα που με βοηθησαν :) .

  • Like 6
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπέρα παιδιά.Σκέφτομαι να δώσω το pc μου(είναι στην υπογραφή , φώτο εδώ https://pcpartpicker.com/b/8GsJ7P  )

Αν θέλει κάποιος και ανταλλαγή με μικρότερο σύστημα με κάνα i3/gtx 950 και διαφορά χρημάτων.

Τα πάντα σε άριστη κατάσταση και με εγγύηση.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...