Προς το περιεχόμενο

Δείξτε το κουτί σας.


veteranos123

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 14,3k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Δανειστικα προχειρα απο εναν φιλο μπλοκ επεξεργαστη και εστησα την υδροψυξη μεχρι ερθει το δικο μου

 

20161220_131625.jpg

 

 

20161220_144554.jpg

 

 

2 ερασιτεχνικα βιντεο χωρις μονταζ οποτε συγχωρεστε με για οποιαδηποτε λαθη θα συναντυσετε

 

https://www.youtube.com/watch?v=00qpIX2-dlc

 

https://www.youtube.com/watch?v=wQ6c5U-_22o&t=7s

 

Τελος τα πρωτα Results θερμοκρασιων καρφωμενος ο 6600Κ στα 4,5Ghz με 1,30 τοσο σε Idle οσο σε Load...θερμοκρασιες κοντα στα 42C σε Load αποδεικνυει ποσο δουλεια εχει κανει το Delid

 

temps.png

 

 

image.png

Επεξ/σία από Dinosfan
  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δανειστικα προχειρα απο εναν φιλο ρακορ και μπλοκ επεξεργαστη και εστησα προχειρα την υδροψυξη

 

 

 

Μπορείς επίσης να ποστάρεις ακριβώς τα ίδια και στο modαρισμένα cases

και στο benchmarcking. Επίσης εκτός από το thread που ήδη έχεις ανοίξει

για αυτό το build μπορείς να ανοίγεις καινούριο thread για κάθε αλλαγή που κάνεις.

 

Επίσης μην ξεχάσεις να μας ανεβάσεις φωτογραφίες για κάθε τι μικρό

στην πορεία αυτού του build. Έχει τεράστιο οπτικό ενδιαφέρον ένα

ούτε καν μισοτελειωμένο pc.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μπορείς επίσης να ποστάρεις ακριβώς τα ίδια και στο modαρισμένα cases

και στο benchmarcking. Επίσης εκτός από το thread που ήδη έχεις ανοίξει

για αυτό το build μπορείς να ανοίγεις καινούριο thread για κάθε αλλαγή που κάνεις.

 

Επίσης μην ξεχάσεις να μας ανεβάσεις φωτογραφίες για κάθε τι μικρό

στην πορεία αυτού του build. Έχει τεράστιο οπτικό ενδιαφέρον ένα

ούτε καν μισοτελειωμένο pc.

 

το μισοτελειωμενο pc αυτην την φορα που το δες αδερφε?? και σε ενα thread καθε update καλο ειναι να το ενημερωνεις αν δεν σε ενδιαφερει απλα μην παρακολουθεις δεν σε αναγκασε κανεις..κανω ενα χομπι που το γουσταρω τρελα και θελω να το μοιραζομαι...καλο σου απογευμα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

το μισοτελειωμενο pc αυτην την φορα που το δες αδερφε??

 

Eσύ γράφεις για ότι είναι πρόχειρη η λούπα με δανεικά parts.

Αν είναι τελειωμένο μεγειά:)

 και σε ενα thread καθε update καλο ειναι να το ενημερωνεις

 

μεγάλη κουβέτα το update

 

αν δεν σε ενδιαφερει απλα μην παρακολουθεις δεν σε αναγκασε κανεις..

 

Θα παρακολουθώ ότι μου κάνει κέφι και θα σχολιάζω ότι μ'αρέσει, δεν μ'αρέσει όπως θέλω.

Έγραψα ένα κόσμιο σχόλιο σε μια ανάρτηση σε δημόσιο φόρουμ/συζήτηση.

Αν δεν αντέχεις το σχολιασμό σκέψου μήπως εσύ είσαι που δεν χωράς σε ένα forum.

 

 

κανω ενα χομπι που το γουσταρω τρελα και θελω να το μοιραζομαι...

 

το καταλάβαμε...

 

 

υγ. Μην με ξαναενοχλήσεις στον Inbox, ποτέ δεν ανοίγω παράλληλη/κρυφή κουβέντα με το νήμα.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Eσύ γράφεις για ότι είναι πρόχειρη η λούπα με δανεικά parts.

Αν είναι τελειωμένο μεγειά :)

 

μεγάλη κουβέτα το update

 

 

Θα παρακολουθώ ότι μου κάνει κέφι και θα σχολιάζω ότι μ'αρέσει, δεν μ'αρέσει όπως θέλω.

Έγραψα ένα κόσμιο σχόλιο σε μια ανάρτηση σε δημόσιο φόρουμ/συζήτηση.

Αν δεν αντέχεις το σχολιασμό σκέψου μήπως εσύ είσαι που δεν χωράς σε ένα forum.

 

 

 

το καταλάβαμε...

 

 

υγ. Μην με ξαναενοχλήσεις στον Inbox, ποτέ δεν ανοίγω παράλληλη/κρυφή κουβέντα με το νήμα.

 

δανειστικα μονο το μπλοκ απο τον φιλο μου μεχρι να παρω το δικο μου αντλια ρεζερβουαρ ψυγεια ρακορ ειναι αποκλειστικα δικα μου... οποτε γιατι να μην ανεβασω το pc το οποιο ειναι ετοιμο απλα του λειπει το μπλοκ το οποιο αναμενω μες τα Χριστουγεννα...δεν μ αρεσε η εκφραση μισωτελειμενο γιατι απλα δεν ειναι...

 

και να ταν δανεικα εσενα τι σε νοιαζει ο καθενας κανει οτι μπορει με αυτα που εχει ...το αν εχει δανεικο τον επεξεργαστη σου αλλα κανεις την δουλεια σημαινει οτι ειναι μισοτελειωμενο?? γιατι εγω το ορο αυτον αλλιως το καταλαιβαινω 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλημερα. Νομιζω οτι για EVGA πρεπει να παρεις τα δικα της sleeved για να εισαι σιγουρος οτι δε θα'χεις θεματα, αν δε θες extensions απλα. (ή να sleevαρεις yourself :P )

 

Τα extensions συνηθως κανουν παντου. Καλη φαση που της phanteks εχουν και χτενακια. Εγω πηρα της bitfenix περσι. Δεν θελουν χτενισμα, μονο λουσιμο :P

attachicon.giftapatalk_1473713011348.gif

 

Φιλε με ενδιαφερει αυτο που ειπες.

 

Η απορια μου ειναι η εξης. Πως γινεται τα extensions απο bitfenix για παραδειγμα να κανουν σε ολα τα τροφοδοτικα, ενω αμα βαλω απο το ενα τροφοδοτικο στο αλλο, παιζει να παρει φωτια το μηχανημα?

 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

δανειστικα μονο το μπλοκ απο τον φιλο μου μεχρι να παρω το δικο μου αντλια ρεζερβουαρ ψυγεια ρακορ ειναι αποκλειστικα δικα μου... οποτε γιατι να μην ανεβασω το pc το οποιο ειναι ετοιμο απλα του λειπει το μπλοκ το οποιο αναμενω μες τα Χριστουγεννα...δεν μ αρεσε η εκφραση μισωτελειμενο γιατι απλα δεν ειναι...

 

και να ταν δανεικα εσενα τι σε νοιαζει ο καθενας κανει οτι μπορει με αυτα που εχει ...το αν εχει δανεικο τον επεξεργαστη σου αλλα κανεις την δουλεια σημαινει οτι ειναι μισοτελειωμενο?? γιατι εγω το ορο αυτον αλλιως το καταλαιβαινω 

 

Μη το κουράζουμε αδίκως.

Αν το έχεις τελειώσει μεγειά και καλοδούλευτο, όπως ξαναγράφω παραπάνω.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Φιλε με ενδιαφερει αυτο που ειπες.

 

Η απορια μου ειναι η εξης. Πως γινεται τα extensions απο bitfenix για παραδειγμα να κανουν σε ολα τα τροφοδοτικα, ενω αμα βαλω απο το ενα τροφοδοτικο στο αλλο, παιζει να παρει φωτια το μηχανημα?

 

Αυτο που πρεπει να προσεξεις ειναι η συμβατοτητα και τα ρευματα, αλλα δεν ειμαι ειδικος για να το πω. Τα bitfenix,phanteks κλπ extensions , ειναι απλα extensions. Δεν πανε απευθειας στο τροφοδοτικο σου. Εχω μια ψιλοεντυπωση οτι κοβουν και κατι ψιλα απο το efficiency, αλλα δεν ειμαι σιγουρος για το που το'χω διαβασει.

Τα sleeved καλωδια που πανε ομως και κουμπωνουν στο τροφοδοτικο , ειναι διαφορετικη υποθεση. Γι'αυτο πρεπει να ειναι τα καταλληλα ;) 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ο χωρος ειναι περιορισμενος; Αν οχι , μεγαλυτερο γραφειο, και το κουτι πανω :P Κριμα ειναι τοσο ομορφο να ειναι κατω,

Μαλλον ταιριαζει στο "δειξτε το γραφειο σας" παρα στο κουτι σας το παραπανω :) 

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ο χωρος ειναι περιορισμενος; Αν οχι , μεγαλυτερο γραφειο, και το κουτι πανω :P Κριμα ειναι τοσο ομορφο να ειναι κατω,

Μαλλον ταιριαζει στο "δειξτε το γραφειο σας" παρα στο κουτι σας το παραπανω :)

Αν έχεις δει σε παλιότερη δημοσίευσή μου είχα ανεβάσει φωτό με ένα μόνιτορ και το κουτί πάνω.Τώρα με τα 2 μόνιτορ(34'' το καθένα)είναι αδύνατον να χωρέσει κουτί πάνω.Και για να καταλάβεις είμαι εντελώς κατά στο να είναι το κουτί στο πάτωμα.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αν έχεις δει σε παλιότερη δημοσίευσή μου είχα ανεβάσει φωτό με ένα μόνιτορ και το κουτί πάνω.Τώρα με τα 2 μόνιτορ(34'' το καθένα)είναι αδύνατον να χωρέσει κουτί πάνω.Και για να καταλάβεις είμαι εντελώς κατά στο να είναι το κουτί στο πάτωμα.

 

Τι έχεις στήσει ρε μάστορα.

Μεγειές το 2ο monitor.

 

Πάρε μεγαλύτερο γραφείο να ξανανεβάσεις τον πίσουκλα απάνω.

Κρίμα να μην το βλέπεις!!!

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...