Προς το περιεχόμενο

Δείξτε το κουτί σας.


veteranos123

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Αυτος είναι, αλλα δεν εχει back plate κ φαίνεται ασχημα

Απο πανω δεν φαινεται το μερος που ηδη εχει καλυμμενο ομως; Το μπακπλειτ γιατι χρειαζεται; Σχωρα με δεν εχω ιδεα απο pci-e ssds! Never had one!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εντυπώσεις από την Arctic για τον θόρυβο?

 

εντυπωσεις ειναι πολυ καλες,θερμοκρασιες χαμηλες κανει πολυ καλα την δουλεια της αλλα παρατηρησα το εξης

 

οσο εχει να κανει με τις παστες μολις εβαλα την arctic mx-4 και επεξεργαστη a10 7890k οι θερμοκρασιες ηταν σε idle 26 & full load με prime95 ενα τεταρτο σε stock 47 βαθμους τωρα ομως που εχω βαλει τον athlon x4 880k ειναι idle idle 29 & full load 51 εκατσα και αλλαξα παστα και εβαλα την noctua nt-h1 και ειναι idle 25 & full load 46

 

ο θορυβος ειναι πολυ χαλαρος και δεν ενοχλει και σε full οι ανεμηστηρες,το μονο κακο για μενα παντα που ειμαι και λιγο με τους φωτισμους και τα σχετικα με χαλαει που δεν εχει ουτε ενα led αλλα η αποδοση με ανταμoiβει :-)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το full δεν με ενδιαφέρει γιατί καμμία υδρόψηξη/αερόψυξη δεν είναι αθόρυβη. Σε idle με ενδιαφέρει. Και το prime πάντα στρεσάρει περισσότερο από ότι στην γίνεται στην πράξη.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

το αγαπω αυτο το κουτι

 

C360_2016_03_03_13_54_23_722.jpg

 

 

 

Με την Asus GTX 1070 OC μεσα και εχει ακομα 4 ποντους κενο δηλαδη παιρνει ακομα μεγαλυτερη καρτα.

 

DSC00908.jpg

 

 

 

 

 

DSC00868.jpg

  • Like 17
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις έφτιαξα ένα budget build στο Aerocool 500.

 

 image.jpgmedia_share_0_02_05_a61c6f8f485dd844c74a

 

Έβαλα full wired τροφοδοτικό γιατί το χαμηλό κόστος ήταν η βάση όλου του build και κατα συνέπεια λιγάκι δύσκολο το μάζεμα των καλωδίων αλλά νομίζω ότι έγινε αξιοπρεπές. Στη δεύτερη φωτό είναι η τελική μορφή όπου έκανα λίγο καλύτερο cable management.

Σύντομα θα ανεβάσω και βίντεο του project στο Youtube αν θελήσει κάποιος να δεί περισσότερες λεπτομέρειες,

  • Like 8
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μετα απο 5 χρονια συνηπαρξης ηρθε η ωρα να κανουμε μια αλλαγη.

Rip silencio 550rc. post-143923-0-92265700-1481649206_thumb.jpg

 

 

Ετοιμαζεται το νεο και θα επιστρεψω με νεες φωτογραφιες.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

7TIhLML.jpg

 

Zur2I0q.jpg

 

Corsair C70 / Maximus VII Ranger / 4790K / 1070 FTW / Cryorig A40 Ultimate κλπ κλπ

Όμορφο το σύστημα σου φίλε μου, έχουμε τον ίδιο χρωματικό συνδυασμό (σελ.549). Τι cable combs χρησιμοποιεις?

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δηστυχως δεν πηγαν ολα οπως θα ηθελα και η macho-hr02 δεν χωραει γτ δεν μπαινει η καρτα γραφικων λογω μικρης μητρικης. Αρα προς το παρον στοκ και θα μπει μια φτηνη υδροψυξη για το εφε μαζι με led ταινια και αν βρεθει set sleeve extension σε μαυρο η μπλε γτ το eshop δεν εχει. Βαζω μερικες φοτο για το πως ειναι το νεο κουτι phanteks p400 antrakite. Αμα εχετε να προτεινετε κατι ειμαι ολος αυτια γιατι ηταν η πρωτη μου προσπαθει για cable management μιας και το παλιο κουτι δεν προσφεροταν για αυτο.post-143923-0-58873600-1481666451_thumb.jpgpost-143923-0-27785100-1481666491_thumb.jpg

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Όμορφο το σύστημα σου φίλε μου, έχουμε τον ίδιο χρωματικό συνδυασμό (σελ.549). Τι cable combs χρησιμοποιεις?

 

Τα combs ηταν μαζι με το πακετακι των extensions της Phanteks. Δεν τα εχω αγορασει ξεχωριστα, οποτε δεν γνωριζω να σου πω λεπτομερειες.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

7TIhLML.jpg

 

Zur2I0q.jpg

 

Corsair C70 / Maximus VII Ranger / 4790K / 1070 FTW / Cryorig A40 Ultimate κλπ κλπ

 

 

Καταρχην πολυ ωραια συστηματα στην τελευταια σελιδα!

 

Εχουμε σχεδον ιδιο συστημα. Ιδιες ram,cpu,ssd,τροφοδοτικο και μητρικη εχω την gene! Η υδροψυξη της Cryorig τι λεει? Και επισης για το τροφοδοτικο μονο cable extensions βρηκες ετσι ?

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...