Προς το περιεχόμενο

Δείξτε το κουτί σας.


veteranos123

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 14,3k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Πηρα μια νεα μητρικη και εντελως τυχαια κερδισα μια 470, που εφτασε σημερα και ειπα να βγαλω μια φωτογραφια να τους στειλω. Και ψαχνω και για νεο κουτι γτ το cable management εχει καταντησει αισχος μετα απο 2,5 χρονια.... στην αρχη καλα ηταν. Αλλα τεσπα σημερα το συναρμολογησα παλι.

 

PC010125.jpg

  • Like 12
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πηρα μια νεα μητρικη και εντελως τυχαια κερδισα μια 470, που εφτασε σημερα και ειπα να βγαλω μια φωτογραφια να τους στειλω. Και ψαχνω και για νεο κουτι γτ το cable management εχει καταντησει αισχος μετα απο 2,5 χρονια.... στην αρχη καλα ηταν. Αλλα τεσπα σημερα το συναρμολογησα παλι.

 

PC010125.jpg

 

Mια χαρά τα βλέπω τα καλώδια και μπράβο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Απο το twitch stream της AMD σε USTZ με αναλογια 1 προς 400 και σε δευτερη κλησωση γτ ο πρωτος ειχε παει afk. 

Kαλυτερα να μην ποσταρω πως μοιαζει το πισω μερος, ισα ισα κλεινει απο την απουσια χωρου και τα πολλα καλωδια....

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ισως το παραπανω κουτι του Dinosfan ειναι το P400 σκετο. Το "S " απ'οσο βλεπω stands for "silence" . 

To σκετο δεν εχει sound dumpening υλικο, το P400S εχει (καθως και τις γρυλιες/πορτακια στην οροφη), και το P400S window ,εχει μονο τις γρυλιες, και ισως λιγοτερο ηχομονωτικο υλικο , καθως ειναι με παραθυρο. 

Δλδ το "s" windows ισως να μην εχει και πολυ νοημα. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Είμαι μεταξύ P400, P400S, Enthoo pro m και Z9 neo! Ποιο προτείνετε? 

εγω πηρα προσφατα στο νεο συστημα που εκανα το 400. πολυ ωραιο κουτι στο προτεινω.

προσοχη το 400S νομιζω ειναι με ηχομονωση και δεν εχει τζαμακι στο πλαι (αν δεν κανω λαθος) απλά προσεξε το παρε p400 αντι για p400S. enthoo pro m και z9 δεν τα εχω δει απο κοντα... να σου πω οτι στο P400 δεν χωραει απο πανω υδροψυξη (αν σκεφτεσαι να βαλεις) αλλά μπαινει καθετα στο μπροστά μερος και μπορεις να κανεις χαλαρα και push pull.

προς του υπολοιπους θελω να παρω μια led ταινια rgb για το κουτι το phanteks eclipse p400. ποια προτινεται ως καλυτερο value for money αλλά και καλή ταυτοχρονα.

η phanteks δινει ενα θυληκο 3 pin μεσα που λεει οτι αν παρεις phanteks led  strip να την βαλεις εκει κατι τετοιο... τι προτινετε? ευχαριστω προκαταβολικα!

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Απο aliexpress παιδια. Το Alistore λεγεται "formula mod" . Τα περισοτερα fittings ειναι Barrow καποιες απο τις γωνιες ειναι FormulaMod το οποιο απ οσο καταλαβαινω ειναι δικο τους brand. Δεν εχουν να ζηλεψουν κατι απο θεμα ποιοτητας απο αλλα fittings που εχω δει. Εχω διαβασει πως ειναι και OEM της Bitspower (πολυ πιθανο να ισχυει μιας και εχουν ιδιο καλουπι). Καποια εχουν και οχι ενα, οχι δυο αλλα τρια o-rings για περισοτερη ασφαλεια (Μεσα στις συσκευασιες εχουν +2 o-rings ανταλλακτικα). Οι τιμες ειναι αριστες παρολο που εχει μεταφορικα. Θα postαρω link πιο αργα.

φιλε οταν τελειωσεις με το καλο, κανε και ενα μικρο review γιατι τα βλεπω πολυ ομορφα, και αν ειναι και απο bitspower σε τετοιες τιμες θα γινει παταγος.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

εγω πηρα προσφατα στο νεο συστημα που εκανα το 400. πολυ ωραιο κουτι στο προτεινω.

προσοχη το 400S νομιζω ειναι με ηχομονωση και δεν εχει τζαμακι στο πλαι (αν δεν κανω λαθος) απλά προσεξε το παρε p400 αντι για p400S. enthoo pro m και z9 δεν τα εχω δει απο κοντα... να σου πω οτι στο P400 δεν χωραει απο πανω υδροψυξη (αν σκεφτεσαι να βαλεις) αλλά μπαινει καθετα στο μπροστά μερος και μπορεις να κανεις χαλαρα και push pull.

προς του υπολοιπους θελω να παρω μια led ταινια rgb για το κουτι το phanteks eclipse p400. ποια προτινεται ως καλυτερο value for money αλλά και καλή ταυτοχρονα.

η phanteks δινει ενα θυληκο 3 pin μεσα που λεει οτι αν παρεις phanteks led  strip να την βαλεις εκει κατι τετοιο... τι προτινετε? ευχαριστω προκαταβολικα!

1 σελιδα πισω εχουμε ποσταρει 5 ατομα για τα λεντ της Deepcool. http://www.eworld.com.gr/products/details/8793 εδω εισαι

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...