Προς το περιεχόμενο

Δείξτε το κουτί σας.


veteranos123

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Ωραιο , αλλα με την καλυπτρα, φωτιζεις την καλυπτρα  και οχι το εσωτερικου του κουτιου. 

Ενας τροπος να φωτιστει σωστα, ειναι να παει ΠΑΝΩ στην καλυπτρα, αλλα να παρεις προφιλ αλουμινιου P17 mini , ωστε να διαχεεται σωστα το φως! (γιατι χυμα στην καλυπτρα θα φαινεται ασχημα). 

:) 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ωραιο , αλλα με την καλυπτρα, φωτιζεις την καλυπτρα  και οχι το εσωτερικου του κουτιου. 

Ενας τροπος να φωτιστει σωστα, ειναι να παει ΠΑΝΩ στην καλυπτρα, αλλα να παρεις προφιλ αλουμινιου P17 mini , ωστε να διαχεεται σωστα το φως! (γιατι χυμα στην καλυπτρα θα φαινεται ασχημα). 

:)

Ωράιο φαίνεται,ειδίκά αυτό που είδα το γωνιακό πχ http://casaplus.gr/profil-gvniako-aloyminioy-epitoixio-gia-tainies-led-p6.html

Μπορώ να το βρώ και σε τοπικά μαγαζιά; Που τα πουλάνε συνήθως;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μετα απο αρκετο καιρο καταφερα να αναβαθμισω τον παλιο μου υπολογιστη (Core 2 Quad Q8300, DDR2 μνημες κλπ). Κρατησα το κουτι, το τροφοδοτικο και τους σκληρους και εβαλα καινουρια μητρικη, επεξεργαστη, μνημες +ssd. Πλεον μου μενει η καρτα γραφικων που το συναισθημα λεει 1070 αλλα το πορτοφολι 1060 :P Ο σκληρος δισκος που στις φωτο βρισκεται στα bays του dvd εχει μπει πλεον κατω απ το shroud.

 

Πριν:

 

 

87WJ0Gr.jpg

 

 

 

Mετά:

 

 

oNVs681.jpg

rqXY3Qo.jpg

ZlazOcV.jpg

EzLUQE0.jpg

98bG9Kj.jpg

 

 

 

εχω βεβαια αρκετα προβληματακια οπως οτι τα φουρφουρια του κουτιου δεν ειναι pwm και καποια στιγμη πρεπει να αλλαχτουν γιατι μου τη δινει ο θορυβος που κανουν...

  • Like 8
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

εχω βεβαια αρκετα προβληματακια οπως οτι τα φουρφουρια του κουτιου δεν ειναι pwm και καποια στιγμη πρεπει να αλλαχτουν γιατι μου τη δινει ο θορυβος που κανουν...

Ενα σετ ποντικι πληκτρολογιο και μια τετοια καρτα και εισαι ετοιμος..

http://galaxstore.net/Galax-Nvidia-Geforce-GTX-1070-HOF-8GB_p_89.html           :-)

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Ωράιο φαίνεται,ειδίκά αυτό που είδα το γωνιακό πχ http://casaplus.gr/profil-gvniako-aloyminioy-epitoixio-gia-tainies-led-p6.html

Μπορώ να το βρώ και σε τοπικά μαγαζιά; Που τα πουλάνε συνήθως;

P17 Mini πρεπει να ψαξεις.  Αν εισαι Αθηνα και δε το θεωρεις περιττο εξοδο, μπορεις να το ψαξεις και στα εκει καταστηματα! Δε νομιζω οτι το παραπανω γωνιακο προφιλ θα ταιριαζε ιδιαιτερα. Μπορεις να τους πεις επισης να στο βαψουν ή να το βαψεις ο ιδιος (αν εχεις βαφη ματ ή οτι σου αρεσει). Εγω ειμαι στο τσακ να τσιμπησω, απλα μαλλον λιγο μετα τα ΧΡιστουγεννα!

Επεξ/σία από tommybertsen
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπερα στην κοινοτητα , νεο update στο project μου που το ονομασα Pare_mou_kai_ta_sfragismata  αχαχαχ :D

Προφανως θα μεινει καπως ετσι για καιρο αφου εμεινα ταπι! 

 

Εχουν προστεθει τα εξης περιφεριακα : Corsair K70 RGB , Roccat Tyon με Mousepad XL SandBerg καθως και το τελευταιο αποκτημα μου η οθονη  AOC AGON AG271QG.

 

Ελπιζω να σας αρεσει και να εμπνευσω καποιον αν ψαχνεται αυτον τον καιρο.

post-331027-0-03068100-1480426724_thumb.jpg

post-331027-0-35493500-1480426817_thumb.jpg

post-331027-0-38209700-1480426907_thumb.jpg

  • Like 22
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπερα στην κοινοτητα , νεο update στο project μου που το ονομασα Pare_mou_kai_ta_sfragismata  αχαχαχ :D

Προφανως θα μεινει καπως ετσι για καιρο αφου εμεινα ταπι! 

 

Εχουν προστεθει τα εξης περιφεριακα : Corsair K70 RGB , Roccat Tyon με Mousepad XL SandBerg καθως και το τελευταιο αποκτημα μου η οθονη  AOC AGON AG271QG.

 

Ελπιζω να σας αρεσει και να εμπνευσω καποιον αν ψαχνεται αυτον τον καιρο.

Τερατακι εφτιαξες εκει περα! Καλοριζικο.

 

Το κοκκινο led τοσο διπλα στην οθονη δεν σε ενοχλει?

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τερατακι εφτιαξες εκει περα! Καλοριζικο.

 

Το κοκκινο led τοσο διπλα στην οθονη δεν σε ενοχλει?

Να σαι καλά σ ευχαριστω φιλε μου , θα ανεβάσω κ πιο καλές στο μέλλον..

Το κόκκινο led δεν ειναι τοσο έντονο όσο νομίζεις , το εχω περιστρέψει να κοιτάζει και προς τα μέσα αν με καταλαβαίνεις πως το εννοω κ απλα ειναι θέμα συνήθειας , πλέον δεν το κοιτάζω καν που λέει ο λόγος

Το μόνο που θα ήθελα να κάνω Ειναι να βάλω άλλη λεντοταινια που να αλλάζει χρώματα,όχι τίποτα άλλο είμαι και Παναθηναϊκός και το εχω κάνει κατα κόκκινο, χαχαχ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Να σαι καλά σ ευχαριστω φιλε μου , θα ανεβάσω κ πιο καλές στο μέλλον..

Το κόκκινο led δεν ειναι τοσο έντονο όσο νομίζεις , το εχω περιστρέψει να κοιτάζει και προς τα μέσα αν με καταλαβαίνεις πως το εννοω κ απλα ειναι θέμα συνήθειας , πλέον δεν το κοιτάζω καν που λέει ο λόγος

Το μόνο που θα ήθελα να κάνω Ειναι να βάλω άλλη λεντοταινια που να αλλάζει χρώματα,όχι τίποτα άλλο είμαι και Παναθηναϊκός και το εχω κάνει κατα κόκκινο, χαχαχ

Εδώ είσαι..!Μην το σκέφτεσαι καθόλου,την πήρα εγώ και πολλά ακόμα άτομα τώρα τελευταία.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εδώ είσαι..!Μην το σκέφτεσαι καθόλου,την πήρα εγώ και πολλά ακόμα άτομα τώρα τελευταία.

Τουμπανακι μου φαίνεται αυτο φιλε και με το χειριστήριο του ! Άψογο πραγματικά , μόνο που πρέπει να εχει κολλήσει το site τους κ δεν με αφήνει να το βάλω στο καλάθι να δω ποσο μου βγαίνει με μεταφορικά για επαρχία..

Πάντως φαίνεται τίμιο και σ ευχαριστω πολυ για την πρόταση αγορας!

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τουμπανακι μου φαίνεται αυτο φιλε και με το χειριστήριο του ! Άψογο πραγματικά , μόνο που πρέπει να εχει κολλήσει το site τους κ δεν με αφήνει να το βάλω στο καλάθι να δω ποσο μου βγαίνει με μεταφορικά για επαρχία..

Πάντως φαίνεται τίμιο και σ ευχαριστω πολυ για την πρόταση αγορας!

Επειδή την έπαθα και γω και ψαχνόμουν..Λίγο προς τα δεξιά έχει ένα πράσινο καλαθάκι.Πάτα σε αυτό και θα μπει!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...