Προς το περιεχόμενο

Δείξτε το κουτί σας.


veteranos123

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Αναλογα που εχεις το pc. Συνηθως δεν παιρνει παραπανω αερα με την αναποδη φορά. Καλο θα ηταν νομιζω να τους αλλαξεις :)

 

Τα φαν απο κατω 0 νοημα εφοσον εχεις την καλύπτρα του enthoo pro. Βγαλε εντελως το fan. Το αλλο που εχεις στο cage βαλτο και αυτο να βαζει (οπως το μπροστα). 

 

Αυτο που εχεις κατω και δε φαινεται , ριχτο πανω να ΒΓΑΖΕΙ αερα  (βαλτο στο σημειο αριστερα απο την ψυκτρα ). 

Βεβαια αναλογα τι fans ειναι, σπρωχνουν και τον αναλογο αερα... 

 

 

Το πίσω και το εσωτερικό τους άλλάζεις φορά. Το μπροστά είναι εντάξει.

Νομιζω πως και το μπροστα ειναι ετσι ωστε να βγαζει , οχι μονο αυτο στο cage. Δεν ειμαι και σιγουρος. Αν δε το'χει αλλαξει απο τη μαμα κουτι (αν το πηρε καινουριο) , ειναι σεταρισμενο να βαζει. Αν οντως βαζει , τοτε αυτο του cage το κοντραρει, αλλα δε κερδιζει :P
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Να και το δικό μου, επιτέλους νομίζω το τελείωσα. 

Ο φωτισμός ρυθμίζεται και το έχω δυναμώσει για να φαίνεται καλύτερα το εσωτερικό, αλλά ταυτόχρονα δυναμώνει και το κόκκινο στο πάνω μέρος του κουτιού και βγαίνει overexposed στις φωτογραφίες. Προφανώς το κόκκινο από κοντά δεν έχει ίχνος ασπρίλας και είναι πολύ βαθύ και έντονο. Δε κατάφερα να το αποτυπώσω στις φωτογραφίες όπως το βλέπει το μάτι... :(

 

post-121105-0-42183300-1479082690_thumb.jpg

post-121105-0-94437800-1479082737_thumb.jpg

post-121105-0-22612400-1479083189_thumb.jpg

post-121105-0-53873500-1479083285_thumb.jpg

post-121105-0-76996900-1479301242_thumb.jpg

Επεξ/σία από .::NikoS::.
  • Like 17
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μου εφαγε μια ολοκληρη μερα για να το στησω γιατι ειχα να ξεστησω τον παλιο και να βγαλω οτι ηθελα απο εκει + το γεγονος οτι εκατσα και τα καθαρισα ολα στον παλιο...Με λιγα λογια εφαγα ολο το σκ και ακομη δεν εχω τελειωσει οσον αφορα software...Δεν εχω προλαβει καν να βαλω το software για να αλλαξω τα χρωματα σε οτι λαμπακια υπαρχουν μεσα στο κουτι(υδροψυξης,mb)Τεσπα αυτο ειναι το θηριο μου πλεον..Για πειτε τι χρωμα να κανω τα υπολοιπα λαμπακια εγω σκεφτομουν ολα μπλε μιας κ της καρτας γραφικων δεν αλλαζει ειναι παντα μπλε το windforce.

Επισης τα φανακια του κουτιου και τα κουμπια βγαζουν ασπρο χρωμα προφανως εχω στο κινητο περισσοτερη ψυχροτητα στις ρυθμισεις για αυτο βγηκε ετσι..Δυστυχως δεν ειμαι καλος φωτογραφος :P

post-279402-0-76323500-1479107112_thumb.jpg

post-279402-0-65926700-1479107250_thumb.jpg

post-279402-0-94323100-1479107385_thumb.jpg

post-279402-0-05263500-1479107617_thumb.jpg

post-279402-0-54536200-1479107680_thumb.jpg

  • Like 15
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μου εφαγε μια ολοκληρη μερα για να το στησω γιατι ειχα να ξεστησω τον παλιο και να βγαλω οτι ηθελα απο εκει + το γεγονος οτι εκατσα και τα καθαρισα ολα στον παλιο...Με λιγα λογια εφαγα ολο το σκ και ακομη δεν εχω τελειωσει οσον αφορα software...Δεν εχω προλαβει καν να βαλω το software για να αλλαξω τα χρωματα σε οτι λαμπακια υπαρχουν μεσα στο κουτι(υδροψυξης,mb)Τεσπα αυτο ειναι το θηριο μου πλεον..Για πειτε τι χρωμα να κανω τα υπολοιπα λαμπακια εγω σκεφτομουν ολα μπλε μιας κ της καρτας γραφικων δεν αλλαζει ειναι παντα μπλε το windforce.

Επισης τα φανακια του κουτιου και τα κουμπια βγαζουν ασπρο χρωμα προφανως εχω στο κινητο περισσοτερη ψυχροτητα στις ρυθμισεις για αυτο βγηκε ετσι..Δυστυχως δεν ειμαι καλος φωτογραφος :P

Καλημερα. Τζιτζι ειναι το κουτι, και γομαρι!

Γνωμη μου ειναι να βαλεις τους δισκους + ssd στο κατω cage , και το πανω να το βγαλεις τελειως (αν δεν εχεις σκοπο να βαλεις αλλους hdd/ssd). Ο λογος ειναι οτι θα απελευθερωσεις ολον εκεινον τον χωρο τον οποιο εμποδιζει το cage να περασει αερας στο εσωτερικο του κουτιου :) Επειδη ειναι μεγαλο κουτι, εμποδιζει αρκετα το cage. Απο φωτισμο ενταξει , φωτιζουν στα σημεια τα υπαρχοντα λεντακια. Αν μπορουσες ολα λευκα , μια χαρα θα ηταν πιστευω :) 

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλημερα. Τζιτζι ειναι το κουτι, και γομαρι!

Γνωμη μου ειναι να βαλεις τους δισκους + ssd στο κατω cage , και το πανω να το βγαλεις τελειως (αν δεν εχεις σκοπο να βαλεις αλλους hdd/ssd). Ο λογος ειναι οτι θα απελευθερωσεις ολον εκεινον τον χωρο τον οποιο εμποδιζει το cage να περασει αερας στο εσωτερικο του κουτιου :) Επειδη ειναι μεγαλο κουτι, εμποδιζει αρκετα το cage. Απο φωτισμο ενταξει , φωτιζουν στα σημεια τα υπαρχοντα λεντακια. Αν μπορουσες ολα λευκα , μια χαρα θα ηταν πιστευω :)

Ναι οντως ειναι γομαρι και εγω δεν το περιμενα να εχει τοση διαφορα απο το προηγουμενο full tower που ειχα.Καλη ιδεα αλλα....δεν νομιζω να μπω στο κοπο να ξηλωνω γιατι τα καλωδια απο πισω περα οτι γινεται χαμος ειχα θεμα με το καλωδιο τροφοδοσιας δεν εφτανε και για αυτο εβαλα τους σκληρους πανω..Ασε που εχω τον σκληρο ssd πισω στις θηκες που ειναι ακριβως απο πανω αν προσεξεις(ο αλλος μπροστα ειναι ενας μηχανικος απο λαπτοπ για backup) και ολο αυτο για να μην χρειαστει να βαλω και αλλα καλωδια τροφοδιας μονο κ μονο για ενα πραγμα.Τεσπα η λογικη μου ηταν να χρησιμοποιησω οσον το δυνατον λιγοτερα καλωδια μεσα στο κουτι και ταυτοχρονα να κανω την δουλεια μου.Οποτε για να βγαλω εκεινο που περισσευει για περναει καλυτερα ο αερας θα πρεπει να γεμισω και τον τοπο καλωδια και μπροστα κατω στο τροφοδοτικο αλλα και πισω πραγμα που θελω να αποφυγω.Εν παση περιπτωση καλα εκανες που μου το τονισες αλλα για την ωρα θα το αφησω ως εχει κ αν δω οτι εχω θεμα με θερμοκρασιες θα το κοιταξω.

Οσο για τα φωτα αυτο με το λευκο το σκεφτηκα λιγο πριν δω το ποστ σου :P Μαλλον θα τα γυρισω ολα σε λευκα και ας μεινει μονο της καρτας γραφικων σε μπλε ετσι για αντιθεση.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Απορια: Πως γινεται να φτανει επανω το καλωδιο τροφοδοσιας και οχι κατω; :P Ακομη και αν δε φτανει , υπαρχουν αρκετα εξτενσιον για τα ρευματακια. Δεν ειναι ιδιαιτερα ακριβα, αλλα μου φαινεται περιεργο. Εγω αν δεν ειχα 3hdd+ 3ssd ,θα ειχα σιγουρα off το ενα cage παντως! Τωρα αναγκαστηκα να βγαλω τον 1Χ200mm του phanteks και να βαλω 2Χ140 της alpenfohn να σπρωχνουν λιγο αερα παραπανω!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Φαντασου εχω 2 καλωδια τροφοδιας που εχουν 3 θεσεις για να συνδεσεις πραγματα.Το 1 ειναι για τους 3 σκληρους μπροστα και το αλλο για το dvd-rw τον ssd και ρευμα για το κουτι γενικοτερα.Σε εξτενσιον δεν θα πηγαινα να ειμαι ειλικρινης και για τον λογο οτι δεν μου αρεσει η ιδεα να κανω τσοντα καλωδια προτιμω να παρω μεγαλυτερα και δευτερον θεωρω πεταμενα λεφτα να παρω αλλα καλωδια για οποιονδηποτε λογο ειτε για τσοντα ειτε γιατι δεν θελω εγω να βαλω παραπανω καλωδια(τι στιγμη που εχω ενα καρο καλωδια που ηρθαν μαζι με τον τροφοδοτικο ασχετα αν δεν τα εβαλα ολα πανω).Η λυση θα ειναι να βαλω extra καλωδιο ξεχωριστο για τον ssd και να κανω αυτο που λες..Αλλα επειδη με ξερω περα το γεγονος οτι δεν θελω αλλα καλωδια μεσα ξερω οτι επειδη σιγα σιγα γεμιζουν αυτοι οι σκληροι καποια στιγμη θα παρω και αλλον μηχανικο για backup οποτε μετα θα πρεπει να ξαναβαλω την θηκη και θα παιδευομαι.Οποτε δεν θελω να μπω σε τετοιο κοπο τι στιγμη που δεν εχω θεμα με θερμοκρασιες.

Βεβαια μολις παω σπιτι θα τσεκαρω ξανα τι εχω κανει γιατι τοσες ωρες παδευομουν και ημουν κουρασμενος απο την δουλεια οταν το επιασα λογικα ολο κ καποια χαζομαρα θα εκανα.

Ευχαριστω παντως για την συμβουλη.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τελείωσα και εγω το δικο μου πρότζεκτ για την ωρα, κατι τελευταίες πινελιές μένουν που θα τις κάνω κάποια στιγμή στο μπροστινο panel. 
Το σασι εινα απο το q element της thermaltake και το εχω αλλαξει με το πλεξιγκλας και το εβαψα.

post-87972-0-36221400-1479142285_thumb.jpg

post-87972-0-46013000-1479142294_thumb.jpg

post-87972-0-85445000-1479142299_thumb.jpg

post-87972-0-49504500-1479142306_thumb.jpg

post-87972-0-81579600-1479142313_thumb.jpg

post-87972-0-79079000-1479142319_thumb.jpg

post-87972-0-22910700-1479142329_thumb.jpg

post-87972-0-42630900-1479142336_thumb.jpg

post-87972-0-58054500-1479142343_thumb.jpg

  • Like 17
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τελείωσα και εγω το δικο μου πρότζεκτ για την ωρα, κατι τελευταίες πινελιές μένουν που θα τις κάνω κάποια στιγμή στο μπροστινο panel. 

Το σασι εινα απο το q element της thermaltake και το εχω αλλαξει με το πλεξιγκλας και το εβαψα.

 

Αρχηγόπουλο

..Για πειτε τι χρωμα να κανω τα υπολοιπα λαμπακια εγω σκεφτομουν ολα μπλε μιας κ της καρτας γραφικων δεν αλλαζει ειναι παντα μπλε το windforce.

 

 

το έχουμε ξαναπεί βέβαια

http://www.overclock.net/t/1519475/gigabyte-g1-gaming-geforce-gtx-960-970-980-led-swap

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μου εφαγε μια ολοκληρη μερα για να το στησω γιατι ειχα να ξεστησω τον παλιο και να βγαλω οτι ηθελα απο εκει + το γεγονος οτι εκατσα και τα καθαρισα ολα στον παλιο...Με λιγα λογια εφαγα ολο το σκ και ακομη δεν εχω τελειωσει οσον αφορα software...Δεν εχω προλαβει καν να βαλω το software για να αλλαξω τα χρωματα σε οτι λαμπακια υπαρχουν μεσα στο κουτι(υδροψυξης,mb)Τεσπα αυτο ειναι το θηριο μου πλεον..Για πειτε τι χρωμα να κανω τα υπολοιπα λαμπακια εγω σκεφτομουν ολα μπλε μιας κ της καρτας γραφικων δεν αλλαζει ειναι παντα μπλε το windforce.

Επισης τα φανακια του κουτιου και τα κουμπια βγαζουν ασπρο χρωμα προφανως εχω στο κινητο περισσοτερη ψυχροτητα στις ρυθμισεις για αυτο βγηκε ετσι..Δυστυχως δεν ειμαι καλος φωτογραφος :P

Φιλε μου υπαρχει mod με κανα 10ευρω και το αλλαζεις σε οτι χρωμα θες! Δεν θυμαμαι ακριβως τη σελιδα, καποιος τυπας τα φτιαχνει εξωτερικο χειροποιητα και για να το περασεις δεν χρειαζεται να λυσεις ουτε το backplate. Νομιζω μια βιδα μονο λασκαρεις και φυσικα τις δυο που κρατανε το λογοτυπο.

 

edit: http://www.vladthegreat.com/

 

και το βιντεο 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μετα απο λιγες βδομαδες αναμονης στηθηκε το PC. Να αναφερω οτι η ψυχτρα ειναι προχειρη εως οτου μπει η Custom υδροψυξη,Τελος λογο Budget δεν μπορεσα να παρω καρτα γραφικων πιστευω μεχρι τα Χριστουγεννα να εχω αγορασει. Αργοτερα θα ανεβασω στο σαιτ μεσα απο φωτο βημα βημα την ολη διαδικασια,ευχαριστω

 

20161118_160728.jpg

 

Specs:
Carbide Series® Clear 600C
MSI Z170A Mpower Gaming Titanium Edition
Intel Core i5-6600K
Corsair Builder Series CX750M 
G.Skill TridentZ 8GB DDR4-3000MHz
OCZ Trion 150 240GB

 

Mod:
BITFENIX INTERNAL USB EXTENSION 30CM - SLEEVED SILVER/BLACK 
BITFENIX INTERNAL AUDIO EXTENSION 30CM - SLEEVED SILVER/BLACK 
BITFENIX 24-PIN ATX EXTENSION 30CM - SLEEVED SILVER/BLACK 
BITFENIX 8-PIN EPS12V EXTENSION 45CM - SLEEVED SILVER/BLACK

  • Like 15
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...