Προς το περιεχόμενο

Δείξτε το κουτί σας.


veteranos123

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 14,3k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Σωστά σου λέει, γύρνα την 180 μοίρες ;)

δηλαδη το φουρφουρι να κοιταει προς τις μνημες;  μου το ειχε βαλει τεχνικος ετσι και νομιζα οτι ειναι σωστα στο να μπει ετσι

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

δηλαδη το φουρφουρι να κοιταει προς τις μνημες;  μου το ειχε βαλει τεχνικος ετσι και νομιζα οτι ειναι σωστα στο να μπει ετσι

 

Σωστά το κατάλαβες τώρα ! Και μόνο που αναφέρεις ότι "τεχνικός" εγκατέστησε έτσι την ψύκτρα από αυτό και μόνο καταλαβαίνει κανείς ότι μιλάμε για σούπερ τεχνικό όχι αστεία  :devil:  :-D.

  • Like 5
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σωστά το κατάλαβες τώρα ! Και μόνο που αναφέρεις ότι "τεχνικός" εγκατέστησε έτσι την ψύκτρα από αυτό και μόνο καταλαβαίνει κανείς ότι μιλάμε για σούπερ τεχνικό όχι αστεία  :devil:  :-D.

redneck-engineers_o_2469333.jpg

  • Like 7
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σωστά το κατάλαβες τώρα ! Και μόνο που αναφέρεις ότι "τεχνικός" εγκατέστησε έτσι την ψύκτρα από αυτό και μόνο καταλαβαίνει κανείς ότι μιλάμε για σούπερ τεχνικό όχι αστεία  :devil:  :-D.

γιατι ομως αυτο;  εχει σημασια να κοιταει στις μνημες;  δηλαδη τωρα ετσι οπως ειναι τι ζημια μου κανει;  εγω θα το βαλω οπως μου ειπεσ ειναι και ευκερια μια που θα την βγαλω την ψυκτρα να αλλαξω και παστα την εχω 3 χρονια θα θελει αλλαγη λογικα και θα βαλω το φουρφουρι αλλιως προς τις μνημες αν ειναι το σωστο ετσι οπως λες

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

γιατι ομως αυτο;  εχει σημασια να κοιταει στις μνημες;  δηλαδη τωρα ετσι οπως ειναι τι ζημια μου κανει;  εγω θα το βαλω οπως μου ειπεσ ειναι και ευκερια μια που θα την βγαλω την ψυκτρα να αλλαξω και παστα την εχω 3 χρονια θα θελει αλλαγη λογικα και θα βαλω το φουρφουρι αλλιως προς τις μνημες αν ειναι το σωστο ετσι οπως λες

 

Ότι είπε ο sheogorath ακολουθείς panos0100. Δεν είναι κάτι δύσκολο, από την στιγμή που το μπροστινό φαν βάζει αέρα και τo πίσω που έχεις βγάζει κατά αυτό τον τρόπο πρέπει να μπει και η ψύκτρα, δηλαδή ο ανεμιστήρας της να φυσάει τον ζεστό αέρα προς τα πίσω και έπειτα ο ζεστός αέρας να εξάγεται μέσω του οπίσθιου ανεμιστήρα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τα καλώδια για την VGA καλύτερα να τα πέρναγες από κάτω.

 

Εκτος των καλωδιων(φοβομουν τους ανεμιστηρες της gpu μην βρουν με καποιο καταλαθος) επιδεχεται καποια αλλη αλλαγη? Παρατηρησα οτι ενας απο τους δυο HDD που ειναι πισω χτυπαει 43-46 βαθμους τι μπορω να κανω με αυτον? Επειδη το κουτι ειναι το 400S το μπροστινο LED παρατηρησα οτι δεν εχει επιλογη να σβηνει εντελως...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αν υπαρχει τροπος για mount του HDD μπροστα εκει στα ανεμιστηρια... Λογικα ειναι κατω και δεν παιρνει αερα, γι'αυτο και τετοιες θερμοκρασιες.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μπορεις να καταλαβεις απο αυτην τη φωτο αν δεχεται;

 

Υπάρχουν brackets που αγοράζεις ξεχωριστά.

 

ps. Κατα πάσα πιθανότητα,θα πρέπει να βγάλεις έναν ανεμιστήρα,οπότε θα χάσεις και direct ροή αέρα στον σκληρό (πόσο μάλλον στο υπόλοιπο κουτί).

Ιιιίσως μπορείς να βάλεις εναν λεπτό ανεμιστήρα των 15mm,άλλα και πάλι,στο μάτι δείχνει οριακά...

 

Άκυρο,χωράνε όλα κανονικά.

Phanteks-Eclipse-P400-HDD-Bracket.jpg

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μετα απο 10 χρονια αποχωριστηκα το παλιο κουτι

Ωραίος μεγιά, να το χαρείς :) . Να σε ρωτήσω τα φανάκια από θόρυβο της phanteks τι λένε ( intake )

 

ευχαριστώ 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...