Προς το περιεχόμενο

Δείξτε το κουτί σας.


veteranos123

Προτεινόμενες αναρτήσεις

πώς και επελεξες να τη βαλεις να κοιταει προς τα πανω;

Γιατί δεν ήξερα πως ήταν το σωστό. Πάντως ο ανεμιστήρας κοιτάει προς την κάρτα γραφικών και δίνει αέρα στην ψήκτρα. Πως σου φαίνεται?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Γιατί δεν ήξερα πως ήταν το σωστό. Πάντως ο ανεμιστήρας κοιτάει προς την κάρτα γραφικών και δίνει αέρα στην ψήκτρα. Πως σου φαίνεται?

το κουτι μια χαρα μου φαινεται , τον ανεμιστηρα καλα τον εβαλες (να δινει αερα στη ψυκτρα), απλα σκεφτομαι οτι ετσι οπως τον εχεις παιρνει ζεστο αερα απο τη καρτα γραφικων και οχι πιο κρυο που θα μπορουσε να παιρνει αν τραβουσε απο εμπρος 

βεβαια αυτο δε ξερω ποση διαφορα κανει τελικα , απλα αυτο που σου λεω εγω (να γυρισεις 90 μοιρες τη ψυκτρα αντιθετα απο τη φορα του ρολογιου ) ειναι το πιο συνηθες

 

ειναι παντως θετικο οτι εχεις τρυπα στη πανω μερια του κουτιου και φευγει ο ζεστος αερας εξω

 

θα ηθελα ομως να ειχες και εναν ανεμιστηρα στο κουτι αμεσως μετα απο τη ψυκτρα για να τραβαει το ζεστο αερα εξω απο το κουτι 

 

ετσι οπως την εχεις τωρα θα τον εβαζα στη πανω τρυπα του κουτιου αυτο τον επιπλεον ανεμιστηρα

 

αν το εφτιαχνα εγω απο την αρχη αυτος ο ανεμιστηρας θα εμπαινε πισω και η ψυκτρα 90 μοιρες που σου ειπα ωστε να τραβαει αερα ασχετα απο τη καρτα γραφικων και ο ζεστος αερας απο τη ψυκτρα θα εφευγε απο τη πισω μερια εξω απο το κουτι 

 

εγω τη δικη μου την εχω ετσι με λιγα λογια και αυτη τη διαταξη θα προτεινα 

http://i1098.photobucket.com/albums/g375/qsisvts/IMG_20130320_144042_zps5dbfebf7.jpg

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επειδή αύριο φεύγω για διακοπές, μόλις γυρίσω θα κάνω όλα αυτά που μου είπες και θα ενημερώσω. Οι θερμοκρασίες μου είναι αυτές: 

post-219161-0-77767500-1366984334_thumb.png

post-219161-0-51262200-1366984345_thumb.png

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

επειδη πριν ειχα μια κουβεντα με αλλο τυπο που εχει ακριβως τον ιδιο επεξεργαστη με σενα και μητρικη asus, παρατηρησα οτι το hw monitor του εδειχνε μεγαλυτερες θερμοκρασιες απο το utility της asus (και γενικα ολα τα σχετικα προγραμματα του εδειχνε το καθενα διαφορετικα) , οποτε κατεβασε και αυτο για να συγκρινεις γιατι μπορει απλα να μη σου δειχνει σωστα νουμερα 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Λοιπον μαγκες εφτιαξα το pc μου και επειδη σας αγαπαω εβαλα φωτογραφιες!

 

Εδω μια με τα αυτοκολλητα κολλημενα στο pc:

 

DSC01798.jpg

 

Εδω μια πανοραμικη ληψη του κουτιου:

 

 

DSC01799.jpg

 

Εδω το συστημα σε 3 φωτογραφιες:

 

DSC01797.jpg

 

DSC01796.jpg

 

DSC01795.jpg

 

Και τελος μια σε zoom με το συστημα εν δρασει!Σορρυ για τα καλωδια στη μαπα,Tuvlo-X βλεπεις:

DSC01800.jpg

Αυτα!Οποιαδηποτε γνωμη αποψη δεκτη!

Και ενα σπεσιαλ thanks στον καταπληκτικο θειο μου και στον καταπληκτικο φιλο μου που με βοηθησαν!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Όπoτε τα οικονομικά το επιτρέψουν άλλαξε κουτάκι.

Ακόμα και τώρα βέβαια, μπορούν να μαζευτούν πολύ καλύτερα τα καλώδια.

Επίσης τα αυτοκόλλητα καλό είναι να τα αφήνεις στις συσκευασίες τους :P

 

Καλοδούλευτο απο εμένα :)

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Όπoτε τα οικονομικά το επιτρέψουν άλλαξε κουτάκι.

Ακόμα και τώρα βέβαια, μπορούν να μαζευτούν πολύ καλύτερα τα καλώδια.

Επίσης τα αυτοκόλλητα καλό είναι να τα αφήνεις στις συσκευασίες τους :P

 

Καλοδούλευτο απο εμένα :)

Eυχαριστω καρμεν!

Να εισαι σιγουρη οτι θα αλλαξω.

Τι εννοεις για τα αυτοκολλητα?Γιατι να μενουν εκει?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

παιδια δεν μπωρεσα να κανω και πολλα, αλλα σε σχεση με πριν μαλλον ειναι λιγο καλυτερα, εβαλα οσα περισσοτερα σκινακια μπωρουσα (tie wraps) δεν χωρανε πουθενα τα καλωδια 

 

 

(κουτι  coolermaster elite 430)      

post-211686-0-02929500-1367157319_thumb.jpg

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...