Προς το περιεχόμενο

Δείξτε το κουτί σας.


veteranos123

Προτεινόμενες αναρτήσεις

πλάκα μου κάνετε..χιούμορ 0.



Α έχεις ξεφύγει τελείως...

 

Βλέπεις καθόλου τι φωτογραφίες παραθέτεις?

εσείς ξεφύγατε που δεν καταλάβατε ότι κάνω πλάκα :-D

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 14,3k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Εγώ πάντως πλαινό δεν βάζω. Είχα έναν πάνω και μου χαλούσε το airflow. Με το που τον έβγαλα κέρδισα 5 c και αρκετά λιγότερη σκόνη

θεμα με το airflow οπως ειπα δεν εχω , μαλιστα απο οτι εχω καταλαβει καπως ετσι εφτιαξαν το κουτι να δουλευει..

αυτο ειχαν δηλαδη στο νου τους

 

το προβλημα ειναι οτι ο πλαινος (και αυτο το ειχα προσεξει και σε 932 φιλου μου) δινει πολυ παραπανω θορυβο σε σχεση με τους αλλους 2 20αρηδες που ηδη υπαρχουν , σε σημειο που να μην αξιζει

 

εγω ομως αποφασισα να το κανω ετσι για την "ομορφια" :P και τωρα που μπηκε δε βγαινει

 

για αυτο και θα παω σε fan controller (κατι που ετσι κι αλλιως ηθελα να κανω καιρο) ωστε και να εχω ακομα περισσοτερη ησυχια και απο πριν , αλλα και την αποδοση οποτε χρειαζεται ειδικα στις ζεστες

 

επισης στο αμεσο μελλον θα μπει και νεα gpu που εχω δει ποσο κρυα ειναι στη πραξη (και μιλαω για 15-20 βαθμους πιο κατω απο την 6950 μου που θα πουληθει) , οποτε εχοντας ενα λιγοτερο ζεστο part μεσα στο κουτι δε θα εχω και τοση αναγκη τους ανεμιστηρες να δουλευουν οπως τωρα ,οποτε ελπιζω να κανω το συστημα μου σχεδον αθορυβο διατηρωντας το παραλληλα κρυο 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδια αυτο ειναι το κουτακι μου !!!  :mrgreen:  :mrgreen: Λιγο μικρο βεβαια αλλα καταφερα και τα στριμοξα ολα εκει μεσα !!  :P  :P  Τωρα το πως ειναι αλλη ιστορια μην με ρωτατε ουτε εγω ξερω για να σας πω την αληθεια ! :P  :rolleyes:  :rolleyes:  :rolleyes:

post-236320-0-22604000-1363809018_thumb.jpg

post-236320-0-25102300-1363809085_thumb.jpg

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

εκανα καποιες αλλαγες στο κουτι μ.εβαλα προεκταση sleeved στο 8pin γιατι δεν εφτανε να παει απο πισω,επισης γυρισα τους σκληρους αναποδα για να μην φαινονται τα καλωδιο.τι λετε??

p3200563.jpg
 
p3200568.jpg
 
 
 

επισης εχω στο προγραμμα να αλαξω το πλαινο πανελ με φουλ πλεξι γκλας?τι λετε καλο δεν θα ειναι?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πριν:

687b78921669421e98b3dbb.png

 

 

Μετα απο καθαρισμα και τοποθετηση 2ου παλιου σκληρου:

f91c60cd5e3f44b8a34456f.png

Λογικά μπορείς να βάλεις του δίσκους από την άλλη μεριά. Δηλαδή τα βύσματα τους, να είναι από πίσω και όχι από μπροστά. Έτσι θα σε βοηθήσει στο Cable Managment.

Επίσης, κατά τη γνώμη μου, καλώδια που δεν μπορείς να τα κρύψεις τελείως, καλύτερα να τα αφήσεις να φαίνονται με ωραίο τρόπο, παρά να τα μισοκρύψεις. Της κάρτας γραφικών, έχεις επιλογές να τα περάσεις από αλλού.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

εκανα καποιες αλλαγες στο κουτι μ.εβαλα προεκταση sleeved στο 8pin γιατι δεν εφτανε να παει απο πισω,επισης γυρισα τους σκληρους αναποδα για να μην φαινονται τα καλωδιο.τι λετε??

p3200563.jpg
 
p3200568.jpg
 
 
 

επισης εχω στο προγραμμα να αλαξω το πλαινο πανελ με φουλ πλεξι γκλας?τι λετε καλο δεν θα ειναι?

 

Γιατι το εβαλες το ψυγειο στην θεση των 5,25 και οχι πισω? :)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Γιατί ειναι intake προφανώς και δεν θέλει να του ανακατεύουν την τράπουλα και να του χαλάνε την ροή..

Intake?Δηλαδη?Δεν το πολυ κατεχω με τους ορισμους για αυτο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Οι υδροψηξη λειτουργεί λιγο καλύτερα όταν βάζει αερα στο κουτί αρα η ροή είναι απο μπροστά In προς τα πίσω Out.

A oκ,αυτο το γνωριζω.Σε αυτη την περιπτωση ομως δεν θα επρεπε να αφαιρεσει τα καλυμματα των 5,25 ωστε να μπορει να τραβαει αερα?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κοίτα εμείς κάνουμε υποθέσεις αυτός κάπως θα το έχει σχεδιάσει, τα καλύμματα δεν ενοχλούν και πολύ προφανώς,σίγουρα θα μπορούσε να τα βγάλει και να βάλει άλλα με σιτα.(αν δεν έχει ήδη)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...