Προς το περιεχόμενο

Δείξτε το κουτί σας.


veteranos123

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Η 390 g1 είναι για κλοκάρισμα, απλά όχι πολύ, μιας και έχει κλειδωμένα ρεύματα. Βέβαια με το κατάλληλο bios ξεκλειδώνονται τα ρεύματα και κλοκάρεις όσο πάει, ωστόσο δυστυχώς out of the box οι gigabyte 390 έχουν κλειδωμένο ρεύμα.

Αυτο ηθελα να πω αλλα δεν το διευκρινησα σωστα...οποτε δεν ηθελα να μπω στην διαδικασια αλλαγης BIOS γτ ακομα δεν εχει βγει κατι...Με την MSI εφτασα 1165/1720 απλα μετα δεν παει αλλο πρεπει να πειραξω τα BIOS να δωσω παραπανω ρευμα

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 14,3k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Το κουτάκι μου με τις νέες κάρτες...

 

 

δεν θελω να σε κακολογησω φιλικα παντα αλλα 2 980ΤΙ να τις κανεις τι? ειδη μια 980 ειναι τοο much ...Ομορφο και συμαζεμενο το pc σου παντως

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Veldi έχεις ένα από τα καλύτερα σε hardware και ομορφιά pc που έχω δει. Επίσης, με 2x 980ti άνετα παίρνεις ένα 4k monitor και δίνεις πόνο, το setup σου έχει να δώσει πολύ πολύ περισσότερο από 1080p (είδα το 27αρι 1080p μόνιτορ στην υπογραφή σου :P).

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Veldi έχεις ένα από τα καλύτερα σε hardware και ομορφιά pc που έχω δει. Επίσης, με 2x 980ti άνετα παίρνεις ένα 4k monitor και δίνεις πόνο, το setup σου έχει να δώσει πολύ πολύ περισσότερο από 1080p (είδα το 27αρι 1080p μόνιτορ στην υπογραφή σου :P).

+1 Πολύ όμορφο,αλλά χρειάζεσαι οθόνη για να εκμεταλλευτείς τα τέρατα!

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

δεν θελω να σε κακολογησω φιλικα παντα αλλα 2 980ΤΙ να τις κανεις τι? ειδη μια 980 ειναι τοο much ...Ομορφο και συμαζεμενο το pc σου παντως

 

Πηγα να πω 4k gaming αλλα μετα ειδα το μονιτορ και παραξενευτηκα και εγω λιγο.. Για 1080p ειναι overkill αν δεν εχει αλλο μονιτορ..

Επισης μια σημειωση, επειδη βλεπω οτι ειναι 980ti και G1. Λιγο προσοχη με το o/c γιατι τραβανε πολυ σε SLi κλοκαρισμενες και ειδικα αν ειναι o/ced και η cpu, το 860αρι ειναι οριακο με ολα o/ced δεν θα εχει πολυ headroom, παροτι platinum που δινει solid τασεις και efficiency.

Πολυ ωραιο και προσεγμενο παντως το κουτι του φιλου και φοραει την AIO που θελω να βαλω την H220

Οπου να ΄ναι ...

ειμαι μεταξυ 4κ ή 2κ .

θα ηθελα το καινουριο predator της acer αλλα ειναι πανακριβο....

 

Ok τωρα το ειδα..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το κουτάκι μου με τις νέες κάρτες...

 

Εντάξει, τούμπανα οι κάρτες.Kαι το PC στα χρώματα που έχω και το δικό μου... ;)

 

Μία παρατήρηση μόνο.Καλά είναι να βάλεις και την δεύτερη έξτρα τροφοδοσία, για να έχει πιο σταθερά ρεύματα η MOBO...

post-127874-0-89981400-1445618789_thumb.jpg

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εντάξει, τούμπανα οι κάρτες και το PC, στα χρώματα που έχω και το δικό μου... ;)

 

Μία παρατήρηση μόνο.Καλά είναι να βάλεις και την δεύτερη έξτρα τροφοδοσία, για να έχει πιο σταθερά ρεύματα η MOBO...

Αυτή την έξτρα τροφοδοσία μπορεί να την χρειαστεί μονο ο allday . Για μένα είναι υπεραρκετό που φτάνει 4.4

Πηγα να πω 4k gaming αλλα μετα ειδα το μονιτορ και παραξενευτηκα και εγω λιγο.. Για 1080p ειναι overkill αν δεν εχει αλλο μονιτορ..

Επισης μια σημειωση, επειδη βλεπω οτι ειναι 980ti και G1. Λιγο προσοχη με το o/c γιατι τραβανε πολυ σε SLi κλοκαρισμενες και ειδικα αν ειναι o/ced και η cpu, το 860αρι ειναι οριακο με ολα o/ced δεν θα εχει πολυ headroom, παροτι platinum που δινει solid τασεις και efficiency.

Πολυ ωραιο και προσεγμενο παντως το κουτι του φιλου και φοραει την AIO που θελω να βαλω την H220

 

 

Ok τωρα το ειδα..

Μετρημένη η κατανάλωση με βατομετρο εξωτερικό , cpu @ 4,4 και ανεβασμένα ρολόγια στις κάρτες χωρίς τάση είναι στα 640watt με κορυφές 660...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αυτή την έξτρα τροφοδοσία μπορεί να την χρειαστεί μονο ο allday . Για μένα είναι υπεραρκετό που φτάνει 4.4

 

Kαι να μην το έχεις τέρμα, κακό δεν κάνει να υπάρχει, εκτός αν δεν έχει άλλα ελεύθερα Headers το AX860...

 

Eγώ πάντως την έχω βάλει, μιας και παίζω στα 4.6GHz... ;)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αυτή την έξτρα τροφοδοσία μπορεί να την χρειαστεί μονο ο allday . Για μένα είναι υπεραρκετό που φτάνει 4.4

 

Μετρημένη η κατανάλωση με βατομετρο εξωτερικό , cpu @ 4,4 και ανεβασμένα ρολόγια στις κάρτες χωρίς τάση είναι στα 640watt με κορυφές 660...

 

Οκ με καλυψες.. Οι καρτες με τασεις και αυξηση οριου power limit μπορει να φτασουν και μεχρι ~700w, δεν συζηταω καν για custom bios, υποθετω οτι δεν ασχολεισαι καν και δεν υπαρχει και λογος.. Οποτε λογικα αφου εχεις μετρησει και με βατομετρο θα εχεις το νου σου για αυτα ;)

Εγω ανησυχω πιο πολυ λογω 5820k που τραβαει και πιο πολυ αν και ο 4770k οσο ταση του δινεις γινεται και αυτος power hungry..

Don't mind me, φαντασου αγχωνομαι με 1k platinum..Εννοειται οτι ειναι παντως πολυ καλο τροφοδοτικο..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...