Προς το περιεχόμενο

Δείξτε το κουτί σας.


veteranos123

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Στο GPU-Z. Χοντρικά δείχνει το πόσο "καλή" είναι η συγκεκριμένη κάρτα, λαμβάνοντας δεδομένα διαρροής voltage. Όσο μεγαλύτερο το ποσοστό ASIC, τόσο λιγότερο voltage χρειάζεται για να λειτουργήσει στα default specs, άρα περισσότερο overclocking headroom, λιγότερες θερμοκρασίες κλπ.
Δε ξέρω πόσο έμπιστη είναι αυτή η μέτρηση, έχω δει σε ξένα φόρουμ και χαμηλά ASIC να σκοράρουν καλά ρολόγια, και το αντίθετο. 

Επίσης τα υψηλά ASICS τα ζητάνε για litecoin κλπ, μιας και έχουν χαμηλότερο power consumption, λόγω φυσικά της χαμηλότερης απαιτούμενης τάσης.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το ότι έχει χαμηλό asic δεν σημαίνει ότι είναι χάλια η κάρτα μην ακούμε βλακείες!

 

 

Δεν ειπα οτι ειναι χαλια η καρτα αλλα δεν βοηθα σε κλοκαρισμα το χαμηλο Asic

Τι ειναι αυτο πως μπορω να το δω;

Ρωταω γιατι σε λιγες μερες θα ειμαι και εγω στο ψαξιμο μεταχειρισμενης Gigabyte 970 G1 η 390 8GB και μην πεσω σε μαπα καρτα.

 

Κατεβασε το GPU-Z, θα κανεις αριστερο κλικ στην αριστερα πανω γωνια και μετα πατας read asic quality

 

cfscfsvcs.png

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Οχι ειπαμε δεν ηταν μαπα η G1 αλλα εχει κλειδωμενα ρευματα....δεν δινω ποτε χαλασμενα απλα η G1 δεν ειναι για κλοκαρισμα δεν το γνωριζα και γιαυτο την εδωσα το παλικαρι που την εδωσα τον ενημερωσα...Την 390 αν την θες σε 2 χρονακια που θα βγει αλλη σειρα :P

 

Οποια και απο τις δυο να παρω δεν εχω σκοπο να της κανω OC οποτε λογικα τα ASICS μου ειναι αδιαφορα, σωστα;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν ειπα οτι ειναι χαλια η καρτα αλλα δεν βοηθα σε κλοκαρισμα το χαμηλο Asic

 

 

Κατεβασε το GPU-Z, θα κανεις αριστερο κλικ στην αριστερα πανω γωνια και μετα πατας read asic quality

 

cfscfsvcs.png

Πάντως για νερό που την θες έχω ακούσει ότι το χαμηλό asic είναι καλύτερο! Δεν ξέρω κατά πόσο ισχύει αυτό βέβαια!
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αυτό είναι και το δικό μου σύστημα (της υπογραφής μου), μόλις μιας εβδομάδας.

Σήμερα κατάφερα να βρώ λίγο χρόνο να μαζέψω το χάος που ζούσε πάνω στο γραφείο μου και...ιδού:

 

 

WP_20151020_16_38_57_Pro.jpg

 

 

WP_20151020_16_35_40_Pro.jpg

 

 

WP_20151020_16_38_08_Pro.jpg

 

 

WP_20151020_16_36_28_Pro.jpg

 

WP_20151020_16_36_20_Pro.jpg

 

WP_20151020_16_34_11_Pro.jpg

 

WP_20151020_16_35_19_Pro.jpg

 

WP_20151021_16_01_01_Pro.jpg

 

 

Και μια ιδέα απο το desk με τα περιφερειακά.

 

 

WP_20151021_15_59_05_Pro.jpg

 

WP_20151021_15_59_49_Pro.jpg

 

Το κουτάκι δυστυχώς δεν το έχω full εικόνα, είναι το Phanteks Enthoo Pro Window, προς το παρόν χωρίς φωτισμό μιας και έπεσα σε ελατωμματικά led και περιμένω το καινούριο kit εντός βδομάδας.

 

Τα main ηχεία μου δεν είναι αυτά, απλά τα Logitech Ζ506 τα έχω καρφωμένα στην τηλεόραση. Οπότε είμαι με τα συναισθηματικής αξίας αντικέ ηχειάκια μου που παρόλη την ηλικία τους (15-16 ετών αν θυμάμαι καλά) παίζουν άψογα.

 

Συγχωράτε με επίσης για το καλωδιόπραγμα πίσω απο το γραφείο. Θα μαζευτούν κι αυτά σύντομα. :-)

 

Να επισημάνω ότι την σύνθεση του case επιμελήθηκε το μέλος "adtakhs" τον οποίο υπερευχαριστώ, τόσο για την επιλογή των parts όσο και για την βοήθεια στο στήσιμο/σετάρισμα.

  • Like 18
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αυτό είναι και το δικό μου σύστημα (της υπογραφής μου), μόλις μιας εβδομάδας.

Σήμερα κατάφερα να βρώ λίγο χρόνο να μαζέψω το χάος που ζούσε πάνω στο γραφείο μου και...ιδού:

 

 

Και μια ιδέα απο το desk με τα περιφερειακά.

 

 

Το κουτάκι δυστυχώς δεν το έχω full εικόνα, είναι το Phanteks Enthoo Pro Window, προς το παρόν χωρίς φωτισμό μιας και έπεσα σε ελατωμματικά led και περιμένω το καινούριο kit εντός βδομάδας.

 

Τα main ηχεία μου δεν είναι αυτά, απλά τα Logitech Ζ506 τα έχω καρφωμένα στην τηλεόραση. Οπότε είμαι με τα συναισθηματικής αξίας αντικέ ηχειάκια μου που παρόλη την ηλικία τους (15-16 ετών αν θυμάμαι καλά) παίζουν άψογα.

 

Συγχωράτε με επίσης για το καλωδιόπραγμα πίσω απο το γραφείο. Θα μαζευτούν κι αυτά σύντομα. :-)

 

Να επισημάνω ότι την σύνθεση του case επιμελήθηκε το μέλος "adtakhs" τον οποίο υπερευχαριστώ, τόσο για την επιλογή των parts όσο και για την βοήθεια στο στήσιμο/σετάρισμα.

 

Πολύ ωραίο το σύστημα σου καλορίζικο!!!!

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

 

Αυτό είναι και το δικό μου σύστημα (της υπογραφής μου), μόλις μιας εβδομάδας.

Σήμερα κατάφερα να βρώ λίγο χρόνο να μαζέψω το χάος που ζούσε πάνω στο γραφείο μου και...ιδού:

 

 

WP_20151020_16_38_57_Pro.jpg

 

 

WP_20151020_16_35_40_Pro.jpg

 

 

WP_20151020_16_38_08_Pro.jpg

 

 

WP_20151020_16_36_28_Pro.jpg

 

WP_20151020_16_36_20_Pro.jpg

 

WP_20151020_16_34_11_Pro.jpg

 

WP_20151020_16_35_19_Pro.jpg

 

WP_20151021_16_01_01_Pro.jpg

 

 

Και μια ιδέα απο το desk με τα περιφερειακά.

 

 

WP_20151021_15_59_05_Pro.jpg

 

WP_20151021_15_59_49_Pro.jpg

 

Το κουτάκι δυστυχώς δεν το έχω full εικόνα, είναι το Phanteks Enthoo Pro Window, προς το παρόν χωρίς φωτισμό μιας και έπεσα σε ελατωμματικά led και περιμένω το καινούριο kit εντός βδομάδας.

 

Τα main ηχεία μου δεν είναι αυτά, απλά τα Logitech Ζ506 τα έχω καρφωμένα στην τηλεόραση. Οπότε είμαι με τα συναισθηματικής αξίας αντικέ ηχειάκια μου που παρόλη την ηλικία τους (15-16 ετών αν θυμάμαι καλά) παίζουν άψογα.

 

Συγχωράτε με επίσης για το καλωδιόπραγμα πίσω απο το γραφείο. Θα μαζευτούν κι αυτά σύντομα. :-)

 

Να επισημάνω ότι την σύνθεση του case επιμελήθηκε το μέλος "adtakhs" τον οποίο υπερευχαριστώ, τόσο για την επιλογή των parts όσο και για την βοήθεια στο στήσιμο/σετάρισμα.

 

 

 

Ωραία το όλο σύστημα και γενικά το το setup που έχεις.

 

Tom Cruise ρε δικέ μου Top Gun :D

 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...