Προς το περιεχόμενο

Δείξτε το κουτί σας.


veteranos123

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 14,3k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Ο Θεός και η ψυχή του είναι, ένα OEM Inovator για i7 920 απο σύστημα Gamest Xtreme.

 

Αλλά του έχω αλλάξει την πίστη με τα χρώματα και τα UV μέσα :P

Καλα μιλαμε το κουτι σου απο το πλαι ειναι ιδιο με το Corsair 500r αν το δουμε καλα http://www.skroutz.gr/s/361702/Corsair-Carbide-500R.html?keyphrase=corsair+500r

ή μαλλον επειδη ειναι πιο παλιο το 500r(και λιγο το C30)ειναι ιδια με το δικο σου  κουτι :D :D :D

 

Κλασσικο κουτι με το τροφοδοτικο πανω αλλα και respect στο Hx750.

 

Ακομα το μετανιωνω που δεν εδωσα το κατι παραπανω για καλυτερο τροφοδοτικο και προτιμησα το φθηνοτερο Tx 750 :( :( :(

 

Να σου πω για αλλαγη καρτων γραφικων κυριως απο πλευρας καταναλωσης πως και δεν το εχεις κανει??εκτως αν δεν υπαρχει διαθεσιμο μετρητο και εισαι κατ αναγκη γιατι οι καρτες αυτες πρεπει να καινε ψιλο αρκετα :P

Βαράει άσχημα με τα κόκκινα και άσπρα γαμώτο

Βασικα δεν βαραει τοσο ασχημα επειδη εχει ακομα το αθλιο stock cooler της Intel :D

 

Παντως απο ασπρο φωτιζομενο logo αν θυμαμαι καλα εχουν σιγουρα Msi και Asus,και δεν θυμαμαι αν και οι καινουργιες Sapphire εχουν ασπρο φωτισμο αλλα ναι καλυτερα να ειχε παρει αλλη υλοποιηση για το εσωτερικο αυτο.

Μεγαλη βλακεια(οπως το λεγαμε και για την μεταβαση σε Ddr4)ειναι και οι Ram. CL 15 λεει :P

  • Like 4
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλα μιλαμε το κουτι σου απο το πλαι ειναι ιδιο με το Corsair 500r αν το δουμε καλα http://www.skroutz.gr/s/361702/Corsair-Carbide-500R.html?keyphrase=corsair+500r

ή μαλλον επειδη ειναι πιο παλιο το 500r(και λιγο το C30)ειναι ιδια με το δικο σου  κουτι :D :D :D

 

Κλασσικο κουτι με το τροφοδοτικο πανω αλλα και respect στο Hx750.

 

 

Να σου πω για αλλαγη καρτων γραφικων κυριως απο πλευρας καταναλωσης πως και δεν το εχεις κανει??εκτως αν δεν υπαρχει διαθεσιμο μετρητο και εισαι κατ αναγκη γιατι οι καρτες αυτες πρεπει να καινε ψιλο αρκετα :P

850 είναι, σε παρακαλώ :P

 

Στοχευμένα ήθελα αρχιτεκτονική Fermi, γιατί αυτή είναι η τελευταία (εκτός Titan/980ti) που έχει καλή συμπεριφορά όταν χρησιμοποιείται σε βαριά πολυνηματικά περιβάλλοντα (double precision) κτλ. Πιο μετά ρίξανε την ακρίβεια και κερδίσανε πάρα πολύ σε κατανάλωση και επιδόσεις σε gaming.

 

Συν ότι ήθελα να βάλω επιτέλους 2 κάρτες έτσι να γεμίσει το κουτί, άχτι το είχα :P

 

Για το κουτί, δεν επιτρέπει cable managment, αλλά έτσι όπως το έχω κάνει δεν μου πάει η καρδιά να το αλλάξω.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Dinosfan πως και 390 g1 μετά από 970 g1 :P ; Gigabyte ήταν και η 970 τι στο καλό  :-D.

 

 

Παρα πολυ Coil Whine εγω επειδη εχω και δυνατο αυτι δεν την παλεψα...χαχαχα...απλα ετυχε και επεσα παλι σε G1

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παρα πολυ Coil Whine εγω επειδη εχω και δυνατο αυτι δεν την παλεψα...χαχαχα...απλα ετυχε και επεσα παλι σε G1

Έχει περάσει 1,5 μήνας που μιλήσαμε και αντί να τελειώνεις το loop,αλλάζεις πάλι την σύνθεση; :ph34r:

Κανόνισε μέχρι τέλος του μήνα να έχεις κάνει μετάβαση σε Χ99 :lol:

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τον έχω ικανό για όλα ακόμα και για amd :shock: :shock: :shock: :shock: :shock:

 

αυτο π πες ειναι μεγαλη προσβολη.Ποτε AMD επεξεργαστη...εκτος και αν νοικιαζω εναν πυλωνα της ΔΕΗ !!!!

Έχει περάσει 1,5 μήνας που μιλήσαμε και αντί να τελειώνεις το loop,αλλάζεις πάλι την σύνθεση; :ph34r:

Κανόνισε μέχρι τέλος του μήνα να έχεις κάνει μετάβαση σε Χ99 :lol:

 

ε τι να κανουμε το καλο πραγμα αργει!! χαχα ε αρχες του μηνα θα βαλω την λουπα σε επεξεργαστη και οταν βγει μπλοκ για την καρτα

Έχει κλειδωμένο ρεύμα νομίζω η g1, για περαιτέρω oc αλλάζεις bios.

 

ναι το ξερω και ελπιζω συντομα να βγει κανα BIOS 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...