Προς το περιεχόμενο

Δείξτε το κουτί σας.


veteranos123

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Πρώτα μπράβο,τέρας το κουτί και 2 290 πετάς.Μια ιδέα,για μένα θα φαινόταν πολύ πιο γαμάτο αν έβαζες το ρεζβουάρ δεξιά της μιτρικής να φαίνεται περισσότερο,εκεί που είναι τα λαστιχένια πορτάκια για τα καλώδια.ίσως βέβαια χρειαστείς παραπάνω σωλήνα αλλά σκέψου το ;) θα φαινόταν πιο γεμάτο εκεί κοντά στη μέση που μοιάζει άδειο.

 

Τώρα δεν είμαι και πιο ειδικός πάνω στο θέμα, από την μία συμφωνώ πως θα έδειχνε πιο ωραίο, αλλά από την άλλη δεν του έκοβε από το airflow;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 14,3k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Τώρα δεν είμαι και πιο ειδικός πάνω στο θέμα, από την μία συμφωνώ πως θα έδειχνε πιο ωραίο, αλλά από την άλλη δεν του έκοβε από το airflow;

Εκτός αν το αφήσει έτσι και στο σημείο που λέει ο albilosha βάλεις το δοχείο του υγρού

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τώρα δεν είμαι και πιο ειδικός πάνω στο θέμα, από την μία συμφωνώ πως θα έδειχνε πιο ωραίο, αλλά από την άλλη δεν του έκοβε από το airflow;

Δεν είναι πολύ παχύ το ρεζερβουάρ.Επίσης με τόσο νερό ακόμα και να έκοβε νομίζω η διαφορά θα ήταν αμελητέα.

Εκτός αν το αφήσει έτσι και στο σημείο που λέει ο albilosha βάλεις το δοχείο του υγρού

Το ρεζερβουάρ που λέω είναι το δοχείο με το νερό :P απλά αν προσέξεις το έχει τέρμα αριστερά στο κουτί γωνία παράλληλα σε ένα σωλήνα.Οπότε βάζει μόνο το ρεζερβουάρ εκεί που έχω βάλει το κίτρινο κουτάκι (στο σχήμα του ρεζερβουάρ του) και αφήνει αντία εκεί που είναι.Βέβαια μετά ίσως χρειαστεί και γωνίες για να πάει τον σωλήνα απο αντλία πίσω στο ψυγείο,αλλά θα δείχενι πιο ωραίο.Κατά την γνώμη μου πάντα :)DSC00210.jpg

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εχει η αδερφη μου φανελα με γνησιες υπογραφες τοτε της μεγαλης ΑΕΚ επι εποχη Μπαγιεβιτς να στην δωσω να το σκεπαζεις. :P

Εχω κάθισμα από το γήπεδο στην Φιλαδέλφεια φίλε μου να το νάλω να κάθεται :-D .!!!!!

Toν σκέτο κίτρινο ανεμηστήρα στα δεξιά τι τον έχεις?

 

Εγώ θα έβαφα τις ψύκτρες της Saber, αλλά ξέρω, μιλάω εγώ με το καρναβαλέ λαχανί-μπλε-χρυσό-μαύρο (θα ανεβεί φωτό εντός των ημερών)

Περιμένω κιτρινόμαυρους να μου έρθουν

Αρχικά εκεί ήθελα να το βάλω που λέει ο Albilosha αλλα δεν μου άρεσε που είχε στην μέση σωλήνες γι`αυτό και επέλεξα να μπει εκεί.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπέρα,σκέφτομαι να δοκιμάσω ένα σύστημα σε ένα Phanteks Enthoo Evolv ITX απλά δεν βρίσκω τις απαραίτητες πληροφορίες.Ξέρει κανείς αν μπροστά κουμπώνει ψυγείο.? Επίσης βλέπω το τζαμάκι του φιμέ,πόσο σκούρο είναι,ξεκαθαρίζεις τι έχει μέσα ή μπά.? Αν βάλεις κάμιά λεντ ταινία βοηθάει να γίνει πιο ευδιάκριτο το εσωτερικό.?http://www.e-shop.gr/case-phanteks-enthoo-evolv-itx-mini-itx-black-window-p-PER.814328

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπέρα,σκέφτομαι να δοκιμάσω ένα σύστημα σε ένα Phanteks Enthoo Evolv ITX απλά δεν βρίσκω τις απαραίτητες πληροφορίες.Ξέρει κανείς αν μπροστά κουμπώνει ψυγείο.? Επίσης βλέπω το τζαμάκι του φιμέ,πόσο σκούρο είναι,ξεκαθαρίζεις τι έχει μέσα ή μπά.? Αν βάλεις κάμιά λεντ ταινία βοηθάει να γίνει πιο ευδιάκριτο το εσωτερικό.?http://www.e-shop.gr/case-phanteks-enthoo-evolv-itx-mini-itx-black-window-p-PER.814328

εδώ είσαι

http://www.thelab.gr/reviews/_/cases-reviews/phanteks-enthoo-evolv-itx-case-review-r90?pg=9 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπέρα,σκέφτομαι να δοκιμάσω ένα σύστημα σε ένα Phanteks Enthoo Evolv ITX

Καλημέρα, είναι σκούρο φιμε, είχα βάλει και λεντοταινια λευκή αλλά δε βοήθησε τόσο να "ανοίξει"

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλημέρα, είναι σκούρο φιμε, είχα βάλει και λεντοταινια λευκή αλλά δε βοήθησε τόσο να "ανοίξει"

Μάλιστα ευχαριστώ.Διαβάζω και για ψηλές θερμοκρασίες στην κάρτα γραφικών και τώρα μπήκα σε πολύ σκέψη :/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Και μια δικια μου με το κουτι ψιλοτελειωμενο.. Λ(εμε τωρα γιατι καποια στιγμη πρεπει να κανω καλυτερο cable management αμα μπορεσω με τον πανικο που γινεται μεσα στο κουτι  και να βελτιωσω οσο μπορω το air flow βαζοντας κανα ανεμιστηρι ακομη)

 

96dk41.jpg

 

Μην βαρατε δεν ειμαι hardcore στις μοντες,not even close δεκαετιες τωρα, για εμενα αυτο ειναι υπερπροσπαθεια, παντα τα κουτια μου ηταν υπερφορτωμενα και αχουρια.. :P

Παιζει να μπει και AIO για cpu και να βγει η γκουμουτσα η Noctua απο εκει, για να παιξω 4.6GHz για 24/7 κιολας, αλλα προς το παρων μενω ετσι..

Αντε τωρα να βαλεις εξτρα ανεμιστηρες εδω μεσα.. Που; Μονο απο πανω να τραβανε αν εβαζα αλλα και παλι αν βαλω το AIO θα χαλασει το airflow.. Μπλεξιμο, πωπ κουραστηκα και μονο που το σκεφτηκα  :D

  • Like 10
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Και μια δικια μου με το κουτι ψιλοτελειωμενο.. Λ(εμε τωρα γιατι καποια στιγμη πρεπει να κανω καλυτερο cable management αμα μπορεσω με τον πανικο που γινεται μεσα στο κουτι  και να βελτιωσω οσο μπορω το air flow βαζοντας κανα ανεμιστηρι ακομη)

 

Μην βαρατε δεν ειμαι hardcore στις μοντες,not even close δεκαετιες τωρα, για εμενα αυτο ειναι υπερπροσπαθεια, παντα τα κουτια μου ηταν υπερφορτωμενα και αχουρια.. :P

Παιζει να μπει και AIO για cpu και να βγει η γκουμουτσα η Noctua απο εκει, για να παιξω 4.6GHz για 24/7 κιολας, αλλα προς το παρων μενω ετσι..

Αντε τωρα να βαλεις εξτρα ανεμιστηρες εδω μεσα.. Που; Μονο απο πανω να τραβανε αν εβαζα αλλα και παλι αν βαλω το AIO θα χαλασει το airflow.. Μπλεξιμο, πωπ κουραστηκα και μονο που το σκεφτηκα  :D

Specs?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...