Προς το περιεχόμενο

Δείξτε το κουτί σας.


veteranos123

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Παιδιά καμιά πρόταση για να γίνει πιο όμορφο το κουτάκι μου? 

 

attachicon.gif2015-09-19 09.52.24.jpg

 

εγω προτεινω να αλλαξεις ανεμηστηρες να βαλεις τους Corsair με τα κοκκινα δαχτυλιδια και βρες βαλε κανα αυτοκολητο στην κολωνα π εχει μεσα δες ενα παραδειγμα απο το κουτι του αδερφου μου.

 

2i6m1z7.jpg

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 14,3k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Παιδιά καμιά πρόταση για να γίνει πιο όμορφο το κουτάκι μου? 

 

attachicon.gif2015-09-19 09.52.24.jpg

Καλησπέρα φίλε μου , σκέφτομαι να αλλάξω κουτί και από το Corsair 650D που έχω να πάω στο nzxt. Λόγω προβλήματος χώρου βασικά επειδή είναι τεράστιο για το δωμάτιο που έχω τον υπολογιστή το κουτί. Σε μέγεθος το s340 είναι μικρό για midi ή μεγάλο ; πώς σου φαίνεται . Ευχαριστώ

εγω προτεινω να αλλαξεις ανεμηστηρες να βαλεις τους Corsair με τα κοκκινα δαχτυλιδια και βρες βαλε κανα αυτοκολητο στην κολωνα π εχει μεσα δες ενα παραδειγμα απο το κουτι του αδερφου μου.

 

2i6m1z7.jpg

Καλύτερα να μην πάει στους Corsair, τρελή μάπα οι corsair αυτοί, και κοστίζουν και ένα σκασμό λεφτά, προσωπικά είχα πρόβλημα +5 βαθμούς στα πάντα με αυτούς και τους αντικατέστησα με κάτι coolermaster sikerflow που ειχα πεταμένους. Δεν αξίζουν τα λεφτά τους

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγω ρε παιδια που θελω να βγαλω τον thermalright TY-140 που εχω στην ψυκτρα macho zero και δεν ξερω τι να βαλω;

 

Θελω μαυρο δεν θελω φωτακια και θελω παραπανω στροφες απο αυτον που εχω που ειναι 1300RPM.

 

Δεν ειναι μονο οι Noctua ασχημοι.

 

538508a3_vbattach169138.jpeg

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Και αυτοί μου έχουν βγεί πολύ καλοί και οικονομικοί.Εχω 3 στο 360αρι ψυγείο αρκετοί ήσυχοι

 

http://www.e-shop.gr/arctic-cooling-f12-pwm-rev2-fan-120mm-p-PER.811355

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγώ δεν πιστεύω τις τιμές τους...

 

Btw, όλοι οι παραπάνω SP ή AF, κοινώς είναι ψυγείου ή κουτιού?

 

Οι (4) Magma μου κάνουν τσαλίμια στο ψυγείο της Η100 και ίσως κάνω κάποιες αλλαγές.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγώ δεν πιστεύω τις τιμές τους...

 

Btw, όλοι οι παραπάνω SP ή AF, κοινώς είναι ψυγείου ή κουτιού?

 

Οι (4) Magma μου κάνουν τσαλίμια στο ψυγείο της Η100 και ίσως κάνω κάποιες αλλαγές.

 

Σωστά, οι sp είναι ψυγείων λόγω ότι είναι ανεμιστήρες στατικής πίεσης και οι af είναι μη στατικής πίεσης και είναι για κουτιά. Sp μπορείς να βάλεις και σε κουτί σε μεριά που έχει μηδενική δυνατότητα να παίρνει αέρα ο ανεμιστήρας, μιας και φυσικά θα είχε θέμα ένας af.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ευχαριστώ για την απάντηση, αλλά δεν μου διευκρινίζεις αυτό που ρώτησα και είμαι τεμπελάκος για να ψάχνω τώρα... :P

 

Σε έχασα, τι άλλο να διευκρινίσω :o

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τπτ, μη σκας.

 

Ρωτάω απλά αν οι Shark, οι Arctic Cooling F12 και οι (απλησίαστοι) Noctua είναι SP/AF.

 

Αυτή τη στιγμή έχω 4 120ρηδες https://polytopesystems.gr/enermax-magma-80σε Ρ/Ρ, καλή δουλειά κάνουν, αλλά επειδή οι λεπίδες είναι αφαιρούμενες και τους έχω ανάποδα για να βγάζουν αέρα από το ταβάνι του κουτιού, πιθανότατα κάπου κάνουν επαφή και τρίζουν.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...