Προς το περιεχόμενο

Δείξτε το κουτί σας.


veteranos123

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Ειχα ενα κουτακι turbox με θεση τροφοδοτικου πανω. Αποφασισα να το τροποποιησω και να βαλω το τροφοδοτικο κατω αφου η ψυκτρα του επεξεργαστη εριχνε ολο τον ζεστο αερα στο τροφοδοτικο. Με την ευκαιρια ειπα να το βαψω, να του κανω και το σημα της amd, να του ανοιξω τρυπες στο πανω μερος, να φτιαξω πλαινο παραθυρο και τελος να βαλω led κοκκινα (κρυφος φωτισμος) απο κατω, ψυχρο λευκο μεσα με διακοπτη on-off. Ειμαι ευχαριστημενος με το αποτελεσμα αν και πρωτη φορα ασχοληθηκα με case modding. Ελπιζω να σας αρεσει. (Οι φωτο δεν ειναι και οι καλυτερες λογω κινητου :P)

post-127993-0-20287800-1439291342_thumb.jpg

post-127993-0-22789800-1439291358_thumb.jpg

post-127993-0-24803900-1439291373_thumb.jpg

post-127993-0-80075300-1439291390_thumb.jpg

post-127993-0-19298800-1439291431_thumb.jpg

post-127993-0-78430700-1439291457_thumb.jpg

post-127993-0-17759800-1439291480_thumb.jpg

  • Like 13
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 14,3k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Αλλες δύο με το μποκ το άλλαξα σε λευκό νομίζω πιο ωραίο !! Σας ευχαριστώ και πάλι! !

 

Στο Waterblock πως αλλαζεις χρωμα ?

 

Εχει δικα του LED ή βαζεις εσυ ?

τελειωμένο κ τοποθετημένο στην βάση τοίχου :-D 

 

Απλα τελειο ! ! !

 

Να ρωτησω αν ειναι απο ξυλο η μεταλλο?

 

Η καρτα αναμεσα στις 2 γραφικων τι ειναι ? Βγαλτην .

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μπράβο!Ωραίο το αποτέλεσμα.Από ένα άχαρο κουτί,σε ένα πολύ πιο ωραίο.

 

Ευχαριστω και σενα και ολους για τα καλα σχολια! Βασικη ιδεα ηταν τι μπορω να κανω με αυτα που εχω με το μικροτερο κοστος. Συνολικα πηγε γυρω στα 15 ευρω.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ειχα ενα κουτακι turbox με θεση τροφοδοτικου πανω. Αποφασισα να το τροποποιησω και να βαλω το τροφοδοτικο κατω αφου η ψυκτρα του επεξεργαστη εριχνε ολο τον ζεστο αερα στο τροφοδοτικο. Με την ευκαιρια ειπα να το βαψω, να του κανω και το σημα της amd, να του ανοιξω τρυπες στο πανω μερος, να φτιαξω πλαινο παραθυρο και τελος να βαλω led κοκκινα (κρυφος φωτισμος) απο κατω, ψυχρο λευκο μεσα με διακοπτη on-off. Ειμαι ευχαριστημενος με το αποτελεσμα αν και πρωτη φορα ασχοληθηκα με case modding. Ελπιζω να σας αρεσει. (Οι φωτο δεν ειναι και οι καλυτερες λογω κινητου :P)

Υπέροχο πραγματικά..!!!! Μπράβο φιλαράκι,τεράστια αλλαγή στο κουτί.Υπάρχει και ενα thread με modaρισμένα κουτιά ανέβασε το και εκεί.15 ευρώ κιόλας τσάμπα,!! :)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Υπέροχο πραγματικά..!!!! Μπράβο φιλαράκι,τεράστια αλλαγή στο κουτί.Υπάρχει και ενα thread με modaρισμένα κουτιά ανέβασε το και εκεί.15 ευρώ κιόλας τσάμπα,!! :)

οκ και εβαλα και μια 'νυχτερινη" φωτο :)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ειχα ενα κουτακι turbox με θεση τροφοδοτικου πανω. Αποφασισα να το τροποποιησω και να βαλω το τροφοδοτικο κατω αφου η ψυκτρα του επεξεργαστη εριχνε ολο τον ζεστο αερα στο τροφοδοτικο. Με την ευκαιρια ειπα να το βαψω, να του κανω και το σημα της amd, να του ανοιξω τρυπες στο πανω μερος, να φτιαξω πλαινο παραθυρο και τελος να βαλω led κοκκινα (κρυφος φωτισμος) απο κατω, ψυχρο λευκο μεσα με διακοπτη on-off. Ειμαι ευχαριστημενος με το αποτελεσμα αν και πρωτη φορα ασχοληθηκα με case modding. Ελπιζω να σας αρεσει. (Οι φωτο δεν ειναι και οι καλυτερες λογω κινητου :P)

Πως εκανες το logo της αμδ;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πως εκανες το logo της αμδ;

Αρχικα εβαψα την σιτα του case μαυρη. Εψαξα Google για σημα, μετρησα τις διαστασεις και το εκτυπωσα σε ενα χαρτι. Το εβαλα πανω σε ενα χαρτονι και με ενα κοπιδι ακριβειας εκοψα το σημα κανοντας το χαρτονι στενσιλ. Στη συνεχεια εντυσα το μπροστα μερος της σιτας με χαρτοταινια, και χρησιμοποιωντας παλι το κοπιδη ακριβειας και το στενσιλ-χαρτονι εκοψα με προσοχη την χαρτοταινια. Αφαιρωντας το κομμενο μερος δημιουργηθηκε το σημα της amd πανω στη σιτα ενω η υπολοιπη ηταν καλυμενη με την χαρτοταινια. Με ενα κοκκινο σπρευ το εβαψα αφησα να στεγνωσει και αφαιρωντας την υπολοιπη χαρτοταινια ειχα το σημα. Προσοχη με τα σπρευ και τις σιτες γιατι αν ψεκαζεις σε μικρη αποσταση βουλωνεις τις τρυπες της σιτας και φαινεται ασχημο

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγω παλι γιατι δεν μπορω να βλεπω συσκευες στα 5.25 bays των obsidian γενικα....; :wacko:

Στο δικο μου 750D τα αφαιρεσα ολα μονο και μονο για να μην χαλαω το slickness του κουτιου!

Κατι κολληματα......... :P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πως αντέχεις την στοκ ψύκτρα του fx Ειρηναίε :P ; Δουλεύει ένας φίλος τον 8320 με την στοκ και τρέμει ολόκληρο το κουτί, δουλεύει στις 6400 και ο θόρυβος που κάνει σε εμπνέει μόνο όταν παίζεις πολεμικά, μοιάζει με ελικοπτέρου :D.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...