Προς το περιεχόμενο

Δείξτε το κουτί σας.


veteranos123

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Όχι ρε συ,για πλάκα το έγραψα,δεν βλέπεις εδώ τι γίνεται,μερικοί είναι έτοιμοι να ζητήσουν και πιστοποιητικό πολιτικών φρονημάτων!!!

Κατάλαβα ρε συ.... :) 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 14,3k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Τι σου μυριζει ρε φιλαρακι?

Για να το μυρισω κ γω αν ειναι!

Τι αλλο να ανεβασω δλδ κ που!?

Ειχα την εντυπωση οτι το topic ηταν δειξε το pc σου...

Αλλα μαλλον σε topic κοινωνικοπολιτικο το ανεβασα!

Αφου ο αλλος ασχολειται με το που βρηκα τα λεφτα,αν υπαρχουν αν δεν υπαρχουν... Κ οτι μεχρι 2000 ειναι καλα! Παραπανω ειναι υπερβολη!

Ρε ειναι δυνατον? Αν δεν εχεις ουτε 300 δεν αξιζει να δωσεις! Τωρα το τι κανω, τι εχω,τι διαθετω κ σε ποσο καιρο εγω ειναι δικο μ θεμα!

 

Κ η αληθεια ειναι οτι δεν το φτιαξα μια μερα!αλλα σημασια δεν εχει!

 

Ελπιζω να κανεις πλακα!!

Δεν εχεις παντως απολυτο δικιο. Και πιο παλια στο συγκεκριμενο αλλα και σε αλλα παρομοια topics του site υπηρχαν ατομα ακριβως στην δικια σου περιπτωση που τα Pc που ανεβαζαν απο φωτογραφιες δεν ηταν δικα τους αλλα απο αλλα Site κυριως για Overclocking. Και μαλιστα συμφορουμιτες τοτε που ειχαν γραφτει και στα αλλα site τα καταλαβαν αυτα κυριως απο το background της φωτογραφιας και φυσικα τα ατομα που ανεβασαν τις φωτογραφιες εξαφανιστηκαν ολως τυχαιως......

 

Ειναι βλεπεις και το ψυχολογικο κομματι στην μεση...Λεει τοσα φραγκα πεσανε ας παω σε κανενα Site/forum να ψαρωσω κοσμο που οι περισσοτεροι θα εχουν παλια συστηματα να πεσουν και βροχη τα Likes(facebook κατασταση κλπ).

 

Οπως το δει κανεις. 

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ειναι βλεπεις και το ψυχολογικο κομματι στην μεση...Λεει τοσα φραγκα πεσανε ας παω σε κανενα Site/forum να ψαρωσω κοσμο που οι περισσοτεροι θα εχουν παλια συστηματα να πεσουν και βροχη τα Likes(facebook κατασταση κλπ).

 

Οπως το δει κανεις. 

 

Το οποίο θα εξυπηρετήσει ...τι ακριβώς;Στα 100 λάϊκς γίνεσαι διαχειριστής;

Ας βάλει ο καθένας οτι φωτογραφία πιστεύει οτι τον αντιπροσωπεύει.Αν κάτι είναι dodgy,νομίζω οτι είμαστε κάτι παραπάνω απο ικανοί για να το καταλάβουμε (τεχνολογικό forum γαρ,google is your friend,κλπ κλπ) και στην συνέχεια να ξεμπροστιάσουμε το ρεμάλι :lol:

 

Κατατά,όποιος έχει το budget για να στήσει ένα pc όπως το θέλει και τα χρήματα δέν είναι δανικά ή κλεμμένα,ΚΑΛΩΣ ΠΡΑΤΕΙ.Ακόμα και η απορία "που τα βρήκες ρε μεγάλε",πόσο μάλλον η ατάκα "γιατί χάλασες τόσα χρήματα ενώ θα μπορούσες να",φλερτάρει μεταξύ ζηλοφθονίας και κακοήθειας.

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το οποίο θα εξυπηρετήσει ...τι ακριβώς;Στα 100 λάϊκς γίνεσαι διαχειριστής;

Ας βάλει ο καθένας οτι φωτογραφία πιστεύει οτι τον αντιπροσωπεύει.Αν κάτι είναι dodgy,νομίζω οτι είμαστε κάτι παραπάνω απο ικανοί για να το καταλάβουμε (τεχνολογικό forum γαρ,google is your friend,κλπ κλπ) και στην συνέχεια να ξεμπροστιάσουμε το ρεμάλι :lol:

 

Κατατά,όποιος έχει το budget για να στήσει ένα pc όπως το θέλει και τα χρήματα δέν είναι δανικά ή κλεμμένα,ΚΑΛΩΣ ΠΡΑΤΕΙ.Ακόμα και η απορία "που τα βρήκες ρε μεγάλε",πόσο μάλλον η ατάκα "γιατί χάλασες τόσα χρήματα ενώ θα μπορούσες να",φλερτάρει μεταξύ ζηλοφθονίας και κακοήθειας.

Αλλους τους αρεσει η μοστρα και η επιδειξη των πανακριβων Pc τους για να μαζευουν likes και κολακευτικα σχολια(ψυχολογικο κομματι που ανεφερα πιο πριν),αλλοι δεν τους ενδιαφερουν καν οι γνωμες/σχολια στα διαφορα Sites,αλλοι μπαινουν στα τεχνολογικα Site ειτε για να ρωτησουν περι Benchmarks,overclocking και ψυξη,modding στο εσωτερικο και εξωτερικο του κουτιου κλπ. Βεβαια για τα τελευταια ρωτανε ή ανεβαζουν φωτογραφιες( για να καταλαβει και ο αλλος τι ακριβως ζηταει)στα αναλογα θεματα ενος Site.

 

Γιαυτο ειπα οτι οπως το δει κανεις :)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ένα από τα καλύτερα pc του forum!

Νομίζω πως είναι το καλύτερο με διαφορά κιόλας :P

Mε ένα υπολογισμό κόστισε περίπου 7500 ευρώ.Δώσε πόνο αδελφέ μπράβο για το σύστημα..!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αλλαγή στο κουτί , έτσι για να έχουμε δουλειά να κάνουμε ...

Το συγκεκριμενο corsair μου βγηκε το καλυτερο κουτι που εχω αγορασει ποτε.

Βεβαια δεν εδωσα και λιγα,αλλα ειναι εξαιρετικο και με απλετο χωρο πισω για καλωδια,γιαυτο γινεται παντα καθαρη δουλεια με αυτο το κουτι.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Χωρίς να θέλω να γίνω αδιάκριτος,τι δουλειά κάνεις.? Περισσότερο ρωτάω γιατί μου κάνει εντύπωση η τόση μνήμη ραμ,φαντάζομαι θα είναι κάτι σχετικό με επεξεργασία γραφικών κλπ.Επίσης αυτή η μιτρική μέχρι 64 δεν πάει,γιατί 128..?

υ.γ το μηχάνημα πολύ κομψό,όμορφο και φυσικά ΤΕΡΑΣ..!!

Καλα κατάλαβες φιλε μου, ειμαι αρχιτεκτονας και περα απο τον 3d σχεδιασμό, φωτορεαλισμους κλπ ασχολουμε και με τις αποτυπωσεις μνημείων μέσω 3d laser scanner και τα αρχεια που δουλευω ειναι τεραστια. Με αυτο το screenshot καταλαβαινεις οτι αυτη τη στιγμη η ραμ που εχω δεν επαρκει :P

Η μητρική παιρνει εως 128GB ram, εχει 8 θεσεις και εχω καλυψει τις 4 (4χ16gb). Είναι εργαλείο δουλειας το μηχανημα αυτο κυρίως αλλα στον ελευθερο χρόνο παιζω και κανενα απαιτητικό παιχνιδάκι, γιαυτο αλλωστε εχω παρει και την asus pg278q (η οποια ευτυχως και καλυπτει το sRGB 100%) και οχι καποια αλλη IPS για designers.

post-82670-0-55189000-1438534230_thumb.jpg

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλα κατάλαβες φιλε μου, ειμαι αρχιτεκτονας και περα απο τον 3d σχεδιασμό, φωτορεαλισμους κλπ ασχολουμε και με τις αποτυπωσεις μνημείων μέσω 3d laser scanner και τα αρχεια που δουλευω ειναι τεραστια. Με αυτο το screenshot καταλαβαινεις οτι αυτη τη στιγμη η ραμ που εχω δεν επαρκει :P

Η μητρική παιρνει εως 128GB ram, εχει 8 θεσεις και εχω καλυψει τις 4 (4χ16gb). Είναι εργαλείο δουλειας το μηχανημα αυτο κυρίως αλλα στον ελευθερο χρόνο παιζω και κανενα απαιτητικό παιχνιδάκι, γιαυτο αλλωστε εχω παρει και την asus pg278q (η οποια ευτυχως και καλυπτει το sRGB 100%) και οχι καποια αλλη IPS για designers.

 

Τι ταχύτητες πιάνουν οι SSD στο raid ;;;;

Πώς και δεν έβαλες xeon ;;;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το συγκεκριμενο corsair μου βγηκε το καλυτερο κουτι που εχω αγορασει ποτε.

Βεβαια δεν εδωσα και λιγα,αλλα ειναι εξαιρετικο και με απλετο χωρο πισω για καλωδια,γιαυτο γινεται παντα καθαρη δουλεια με αυτο το κουτι.

Εμένα δυστυχώς μου βγήκε με προβληματάκι .Εφτασα στο σημείο να βάλω τα πάντα μέσα στο

κουτί και την ώρα που έβγαλα τις μπροστινές ζελατίνες για να βάλω το front base μου έμεινε το

καλυμα των μπροστά ανεμιστήρων στο χέρι.Αναγκαστικά τα ξήλωσα όλα και πήγα το κουτί για

αλλαγή ...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Οχι δεν.

 

Δατς οκ

Ελπιζω να κανεις πλακα!!

 

Πλάκα κάνω, μην τσιμπάς.

Κανείς δεν ήθελε να σε προσβάλλει θα πρότεινα σε όλους να χαλαρώσουμε λίγο,το που διαθέτει ο καθένας τα λεφτά του είναι δική του υπόθεση αν είχαμε μείνει στο θέμα και αποφεύγαμε τα σχόλια δεν θα είχε γίνει τίποτα

 

Καλά τα λες. Εγώ όμως απορώ πως δεν αναφέρθηκε κανείς στα παιδάκια της Αφρικής που πεινάνε.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...