Προς το περιεχόμενο

Δείξτε το κουτί σας.


veteranos123

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Μερικες φωτό μετα απο την προσθηκη 3 νεων ανεμιστηρων στο ψυγειο.

Κάτι τέτοια βάζετε και ντρέπονται οι υπόλοιποι να δείξουν το κουτί τους.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κάτι τέτοια βάζετε και ντρέπονται οι υπόλοιποι να δείξουν το κουτί τους.

δεν κάνουμε διαγωνισμό. ο καθένας ελεύθερα μπορεί να σηκώσει φώτο το κουτί του. :) όποιο και ότι είναι αυτό 

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

παιδια επειδη ο ενας ανεμιστηρας που ''χτυπαει'' τους σκληρους βγηκε off , ειναι ευκολο να μου προτεινετε μεχρι 6-7 ευρω το πολυ ενα 12αρη ανεμιστηρακι με 3-πινη συνδεση , με απαραιτητη προυποθεση να εχει μακρυ καλωδιο ωστε να φτανει να κουμπωσει στην μητρικη?δεν με ενδιαφερουν τα επιπεδα θορυβου.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

http://www.e-shop.gr/arctic-cooling-f12-pwm-rev2-fan-120mm-p-PER.811355

 

Το έχω συνδεδεμένο σε 2πινο κοντρόλλερ της κακιάς ώρας.

Προφανώς δεν ρυθμίζω με pwm, αλλά και σε χαμηλές στροφές φυσάει αρκετά και δεν συντονίζει/τρίζει όπως άλλοι που είχα.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

παιδια επειδη ο ενας ανεμιστηρας που ''χτυπαει'' τους σκληρους βγηκε off , ειναι ευκολο να μου προτεινετε μεχρι 6-7 ευρω το πολυ ενα 12αρη ανεμιστηρακι με 3-πινη συνδεση , με απαραιτητη προυποθεση να εχει μακρυ καλωδιο ωστε να φτανει να κουμπωσει στην μητρικη?δεν με ενδιαφερουν τα επιπεδα θορυβου.

αν είσαι Θεσσαλονίκη έχω κανά 2-3 bitfenix με λευκό led, και κανά 2 απλούς. διαλέγεις και παίρνεις :)

υ,γ, χωρίς λεφτά εννοείται 

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Προσθηκη στα 2 κουτια με Led Λευκο Ψυχρο Custom Made απο μενα και οχι απο καποια εταιρεια με κοστος 2 μετρα 5 ευρω.

 

P6290365.jpg

 

P6290380.jpg

 

P6290379.jpg

 

Να περασει αυτη η εβδομαδα να πανε ολα καλα με το καλο για να προχωρησουμε και στις επομενες αγορες

  • Like 12
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

http://www.e-shop.gr/arctic-cooling-f12-pwm-rev2-fan-120mm-p-PER.811355

 

Το έχω συνδεδεμένο σε 2πινο κοντρόλλερ της κακιάς ώρας.

Προφανώς δεν ρυθμίζω με pwm, αλλά και σε χαμηλές στροφές φυσάει αρκετά και δεν συντονίζει/τρίζει όπως άλλοι που είχα.

+1 -εχω 3 ,αριστοι για τα χρηματα τους..δεν εχει πολυ μακρυ καλωδιο ..

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

και εδώ το main pc FX 8320 - 32Gb - 250 SSD - 8800 GTS 320

 

αυτό το συστηματάκι το έτοιμο θα πάρει πόδι γιατί κάνει εκνευριστική φασαρία και στη θέση του θα μπεί custom νερό

 

1ejgT0r.jpg

 

 

και αφού ασχολήθηκα λίγο επιτέλους

το πριν και το μετά του αφού ξήλωσα το έτοιμο νερό και έφτιαξα custom με βάζο που βάζουμε ζάχαρη για tank γιατί βαριέμε να φτιάχνω τανκ τώρα  ( θα το αλλάξω κάποια στιγμή )

δεν κατάφερα να φτιάξω το peltier ακόμα γιατί αυτό που ήρθε δεν δούλευε καν :/ και τώρα δεν μπορώ να πάρω τίποτα από ebay...

uST6KE7.jpgpdkEtvL.jpg

  • Like 7
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

και αφού ασχολήθηκα λίγο επιτέλους

το πριν και το μετά του αφού ξήλωσα το έτοιμο νερό και έφτιαξα custom με βάζο που βάζουμε ζάχαρη για tank γιατί βαριέμε να φτιάχνω τανκ τώρα  ( θα το αλλάξω κάποια στιγμή )

δεν κατάφερα να φτιάξω το peltier ακόμα γιατί αυτό που ήρθε δεν δούλευε καν :/ και τώρα δεν μπορώ να πάρω τίποτα από ebay...

 

 

Πολύ ωραίο συστηματάκι, αλλά πρέπει να ρωτήσω, γιατί αυτή η αρχαία gpu? 8800gts αν δεν σφάλω.

 

Και εγώ ρετρολάγνος είμαι :P , αλλά στο κύριο pc τα έχω πιο ισορροπιμένα.

 

 

Προς Θεού δεν το λέω για παρεξήγηση, απλά αν έχεις λ7 για υδρόψυξη γιατί την κρατάς?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

δεν παίζω games καθόλου, θα μπορούσα να είμαι και με onboard και το ίδιο πράγμα θα μου είναι :P

γιατί τώρα την έχω πάνω.. έτυχε υπάρχει μπήκε πάνω και αυτή να γεμίσει ο χώρος :P

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

σε σχέση με την προηγούμενη είναι κλάσεις ανώτερη ! και πέρα από αυτό εκεί με άφηνε το budget και αυτήν έβρισκα διαθέσιμη τότε

καλή έχει βγει πάντως αν εξαιρέσεις ότι και αυτή ζεσταίνεται αρκετά κατά τα άλλα καλή είναι για τα λεφτά της θα έλεγα

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Με τι oc παίζεις 24/7 ; Γενικότερα κοίτα να παίζεις καλύτερα στα 4.5 και όχι παραπάνω, μιας και ζορίζονται και ζεσταίνονται αρκετά τα vrm, λόγω ότι δεν είναι καλής ποιότητας. Υπήρχε ένα video που έδειχνε μετά από 2 ώρες stress test στον 9590 σε msi 970 sli krait τα mosfets έβγαζαν καπνό, ο uploader λίγο καιρό μετά το έσβησε το βίντεο, όσοι το πρόλαβαν ξέρουν για ποιο λέω ;). Χίλιες φορές να είχες πάει σε 970a ud3p, αλλά από την στιγμή που έτσι έχουν τα πράγματα και σε καλύπτει όλα τα άλλα περιττά, απλά πρόσεχε να μην την ζορίζεις αρκετά γιατί μπορεί να χαλάσει, αν το ψάξεις θα καταλάβεις τι λέω :).

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...