Προς το περιεχόμενο

Δείξτε το κουτί σας.


veteranos123

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 14,3k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Και blower έχουμε...όποιος θέλει.

φίλε Στάθη πότε να έρθω από το σπίτι να φυσήξουμε λίγο την μητρική γιατί μάζεψε σκόνη η άτιμη :P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

φίλε Στάθη πότε να έρθω από το σπίτι να φυσήξουμε λίγο την μητρική γιατί μάζεψε σκόνη η άτιμη :P

παιδιά χωρίς πλάκα τώρα το κουτί γα*****τε στη σκόνη,έχει δοκιμάσει positive,negative pressure έχω δοκιμάσει να αυξομοιώσω τις στροφές και τίποτα.Έφτασα στο συμπέρασμα ότι το σπίτι μου φταίει μιας και είναι σε σημείο που πάντα φυσάει και αφήνω ανοιχτά παράθυρα μόνιμα και δεν έχει και καμιά σίτα ξέρω γω να κόψει κάτι μικρό.Έτσι θέλει κάθε μήνα καθάρισμα έλεος.Ξέρει κανείς κάνα φτηνό πιεστικό αέρα να πάρω ? γιατί κάθε μήνα απο ένα τάληρο στο spray θα μπώ μέσα στο τέλος :P

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

παιδιά χωρίς πλάκα τώρα το κουτί γα*****τε στη σκόνη,έχει δοκιμάσει positive,negative pressure έχω δοκιμάσει να αυξομοιώσω τις στροφές και τίποτα.Έφτασα στο συμπέρασμα ότι το σπίτι μου φταίει μιας και είναι σε σημείο που πάντα φυσάει και αφήνω ανοιχτά παράθυρα μόνιμα και δεν έχει και καμιά σίτα ξέρω γω να κόψει κάτι μικρό.Έτσι θέλει κάθε μήνα καθάρισμα έλεος.Ξέρει κανείς κάνα φτηνό πιεστικό αέρα να πάρω ? γιατί κάθε μήνα απο ένα τάληρο στο spray θα μπώ μέσα στο τέλος :P

https://www.skroutz.gr/c/1963/Fysitires-Aporrofitires-Kipou.html  αυτό βρήκα πρόχειρο. δες και σε κάνα eshop, πλαίσιο. όλο και κάτι θα έχουν και αυτοί :)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

https://www.skroutz.gr/c/1963/Fysitires-Aporrofitires-Kipou.html  αυτό βρήκα πρόχειρο. δες και σε κάνα eshop, πλαίσιο. όλο και κάτι θα έχουν και αυτοί :)

δεν είναι επικύνδινο να το βάλω αυτό στο pc κοντά.? πιστολάκια κλπ έχω ακούσει να μην τα χρησιμοποιείς για καθάρισμα υπολογιστή λόγω στατικού ηλεκτρισμού κάτι τέτοιο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

εγώ αυτό που είχα(τα έφτυσε μετά από 7 χρόνια,έπεσε και έσπασε) το είχα πάρει 20 ευρώ. την δουλειά του την έκανε και με το παραπάνω. τόσα χρόνια που φυσούσα το μηχάνημα το δικό μου και φίλων και γνωστών δεν είχα κάποιο θέμα :)

post-230344-0-81433300-1434407305_thumb.jpg

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

εγώ αυτό που είχα(τα έφτυσε μετά από 7 χρόνια,έπεσε και έσπασε) το είχα πάρει 20 ευρώ. την δουλειά του την έκανε και με το παραπάνω. τόσα χρόνια που φυσούσα το μηχάνημα το δικό μου και φίλων και γνωστών δεν είχα κάποιο θέμα :)

Ασχετο, αλλα.... k70  :wub:

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

εγώ αυτό που είχα(τα έφτυσε μετά από 7 χρόνια,έπεσε και έσπασε) το είχα πάρει 20 ευρώ. την δουλειά του την έκανε και με το παραπάνω. τόσα χρόνια που φυσούσα το μηχάνημα το δικό μου και φίλων και γνωστών δεν είχα κάποιο θέμα :)

εγω παλι χαρηκα που εχει και αλλος το Kone pure  ..... Roccat μαγειαα

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επανέρχομαι με κάποιες αλλαγές-τροποποιήσεις ύστερα από το στήσιμο με το νέο κουτί.

Ήταν έτσι:

_SAM2675_zpswumfrx20.jpgΚαι το τωρινό αποτέλεσμα:

_SAM2725_zpswtidszpy.jpgΚαι μια εντελώς πρόχειρη στο σκοτάδι:

_SAM2722_zpsklwuui7w.jpg

 

Εν συντομία,γύρισα το ψυγείο της Nepton γιατί όντως φαινόταν σαν να είναι τεντωμένες οι σωληνώσεις,μπήκε ταινία led, έφυγε ο πίσω 120άρης led και μπήκε ο "μαμά" 140άρης και το βασικότερο,βρήκα επιτέλους ψύκτρα από 290 Tri-X και αντικατέστησα την στοκ!

  • Like 11
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Nεες αλλαγες στο κουτι απο 2 κομματια που αποτελουταν η καλυπτρα του τροφοδοτικου εγινε ενα ενιαιο κομματι... επεισης εγινε προσθηκη καλυπτρας στα 5.25 με σκοπο να ανοιχτουν τρυπες στο μεσα κομματι για να περασουν οι ακρυλικοι η ιδεεα ειναι απο εδω..

 

11291938_926060880779199_154105884_n.jpg

 

Παμε να δουμε και το κουτι και συντομα ερχονται νεες φωτο με την προσθηκη μητρικης μνημων και ρακορ

 

P6170003.jpg

 

P6170007.jpg

 

P6170006.jpg

  • Like 13
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

@Dinosfan:

 

Προσωπικά, δεν μου πολυαρέσουν τα άσπρα κουτιά.

 

Αλλά η δουλειά και το μεράκι σου αξίζουν μπράβο, πολλά!

 

δεν το λες και ασπρο :P στο βαφτιζω μαυρο μονο για σενα και ημαστε ενταξει χαχαχ σε ευχαριστω πολυ stay tuned ερχονται και αλλα καλητερα

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...