Προς το περιεχόμενο

Δείξτε το κουτί σας.


veteranos123

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

To 100αρι το G2 τι δουλεια έχει πανω σε αυτο το συστημα?

1000άρι.

 

Γιατί μπορώ.

Λίγο μικρή του πέφτει η m-atx :P

Ποιός την χάρη της, ποιός το περίμενε; :)

Επεξ/σία από seithan
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

My precious!

Το προηγούμενο κουτί ήταν το CoolerMaster 430 Elite.

Μπροστά στο Luxe είναι νάνος!

Τεραστιοι χώροι, Ssd στην πίσω πλευρά, modular, cable management.

Το συστήνω με κλειστά τα μάτια!

 

Επίσης εύκολα κάνεις push/pull setup

με διπλό ψυγείο όπως της Corsair H100i.

Edit: Μετέφερα το ψυγείο και κάθεται πάνω από το κουτί και κάτω από το φίλτρο, και οι ανεμιστήρες εντός κουτιού :)

attachicon.gifDSC_0500.JPGattachicon.gifDSC_0499.JPG

Ωραιο το συστηματακι αλλα 2 αποριες, γιατι full tower με micro atx?! Και γιατι 1000αρι?

 

ΥΓ και εγω 1000αρι εχω σε πολυ πιο αδυναμο συστημα αλλα το ειχα παρει 60 ευρω σφραγισμενο

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ωραιο το συστηματακι αλλα 2 αποριες, γιατι full tower με micro atx?! Και γιατι 1000αρι?

 

ΥΓ και εγω 1000αρι εχω σε πολυ πιο αδυναμο συστημα αλλα το ειχα παρει 60 ευρω σφραγισμενο

τι μαρκα ητανε?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Να μαι και εγω επιτελους μετα απο πολυ πολυ δουλεια. Εχω ακομα κατι πινελιες να βαλω δε το εχω τελειωσει :)

.....θελω να ψιλομαζεψω λιγο ακομα τα καλωδια μεσα κατι λιγα π φαινοντε πολυ , να βαλω ενα λιγο πιο μεγαλο terminator μεσα για να βαλω 3mm led στα ματια και δυο λαμπες μικρες ακομα στο πλαϊνο UV για να φωτισει λιγο πιο πολυ τα καλωδια υδροψηξης

post-226050-0-94435200-1433872585_thumb.jpg

post-226050-0-78302600-1433872606_thumb.jpg

Επεξ/σία από freefall13
  • Like 10
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ωραιο το συστηματακι αλλα 2 αποριες, γιατι full tower με micro atx?! Και γιατι 1000αρι?

 

ΥΓ και εγω 1000αρι εχω σε πολυ πιο αδυναμο συστημα αλλα το ειχα παρει 60 ευρω σφραγισμενο

Νόμιζα οτι ήταν απλά πείραγμα, αλλά πραγματικά έχει προξενήσει απορίες το setup μου :)

Η mATX αποτελεί μέρος σύνθεση του 2010-2011 όταν συναρμολόγησα την Asus Maximus IV Gen3 μαζί με τον 2500κ και 8gb RAM και την Asus GTX580 DCU. Δυστυχώς ακόμα και τότε χρησιμοποιούσα παλιά φθηνά κουτιά τα οποία είχαν και άσχημη ροή αέρα και οι χώροι τους γενικά κάνα την όποια διευθέτηση καλωδίων ή αποσυναρμολόγηση, εφιάλτη.

 

Μετά από σχετική έρευνα κατέληξα στο Enthoo Luxe το οποίο τελικά και ήταν όπως το περιγράφανε. Ένα μεγάλο κουτί με μεγάλους χώρους για να μπορείς να δουλεύεις εύκολα πάνω του και να μένει ψυχρό με καλές θερμοκρασίες. Έχει ένα κάρο άλλες "ευρεσιτεχνίες", μία εκ των οποίων βάση για τρόμπα νερού - εάν και όποτε χρειαστείς κάτι ανάλογο.

 

Το τροφοδοτικό φυσικά είναι υπέρ του δέοντος, παρόλο ταύτα δεν ήταν μια κίνηση για να διασφαλίσω το "σήμερα" αλλά με σκοπό το "αύριο".

Ενδέχεται σε μερικούς μήνες να προβώ σε κάποια αναβάθμιση - Θεού θέλοντος και καιρού επιτρέποντος, η οποία σε αντίθεση με την παρούσα σύνθεση, να είναι ενεργοβόρα (π.χ. 2χ κάρτες ΑΤΙ). Στην τιμή που πωλείται εκτός των 1000βάτ και χρυσής εξασφάλισης, παρέχεται και 10 χρόνια εγγύηση.

 

Για όποιες απορίες, εδώ είμαι :)

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Νόμιζα οτι ήταν απλά πείραγμα, αλλά πραγματικά έχει προξενήσει απορίες το setup μου :)

Η mATX αποτελεί μέρος σύνθεση του 2010-2011 όταν συναρμολόγησα την Asus Maximus IV Gen3 μαζί με τον 2500κ και 8gb RAM και την Asus GTX580 DCU. Δυστυχώς ακόμα και τότε χρησιμοποιούσα παλιά φθηνά κουτιά τα οποία είχαν και άσχημη ροή αέρα και οι χώροι τους γενικά κάνα την όποια διευθέτηση καλωδίων ή αποσυναρμολόγηση, εφιάλτη.

 

Μετά από σχετική έρευνα κατέληξα στο Enthoo Luxe το οποίο τελικά και ήταν όπως το περιγράφανε. Ένα μεγάλο κουτί με μεγάλους χώρους για να μπορείς να δουλεύεις εύκολα πάνω του και να μένει ψυχρό με καλές θερμοκρασίες. Έχει ένα κάρο άλλες "ευρεσιτεχνίες", μία εκ των οποίων βάση για τρόμπα νερού - εάν και όποτε χρειαστείς κάτι ανάλογο.

 

Το τροφοδοτικό φυσικά είναι υπέρ του δέοντος, παρόλο ταύτα δεν ήταν μια κίνηση για να διασφαλίσω το "σήμερα" αλλά με σκοπό το "αύριο".

Ενδέχεται σε μερικούς μήνες να προβώ σε κάποια αναβάθμιση - Θεού θέλοντος και καιρού επιτρέποντος, η οποία σε αντίθεση με την παρούσα σύνθεση, να είναι ενεργοβόρα (π.χ. 2χ κάρτες ΑΤΙ). Στην τιμή που πωλείται εκτός των 1000βάτ και χρυσής εξασφάλισης, παρέχεται και 10 χρόνια εγγύηση.

 

Για όποιες απορίες, εδώ είμαι :)

 

To θεμα είναι οτι οσο προχωραμε στο μελλον οι καταναλωσεις μειώνονται δεν αυξανονται... Ακομη και για 2 ναυαρχιδες gpu τα 1000 ειναι υπερβολικά απο 1000 και πανω μιλαμε για setups με 3 η 4 καρτες!

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...