Προς το περιεχόμενο

Δείξτε το κουτί σας.


veteranos123

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 14,3k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

To παιδί είπε οτι έχει βλέψεις για το μέλλον,φαντάζομαι εννοεί να κάνει sli την 960 οπότε καλώς πήρε την 4gb.

 

 

Και παλι ομως δεν κερδιζει κατι απο τα 4gb για την αναλυση που ειναι,αλλα και σε 1440p πχ αν ανεβει αργοτερα αν και η 4gb θα τα παει καλυτερα απο την 2gb εκδοση,παλι σε δυνατα παιχνιδια θα τον κοβει η καρτα(να θυμησω οτι η 960 ειναι πιο αδυναμη απο την 770 αλλα λιγο δυνατοτερη της 760).

 

Αν παλι εννοεις για το τροφοδοτικο,μπορουσε και σε πολυ φθηνοτερο ακομα και για Sli(χαμηλη καταναλωση η καρτα και ο επεξεργαστης που εχει)

 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Συγνώμη αλλα εγώ που παίζω σε 1080 πολύ συχνά περνάει η χρήση της vram πάνω απο τα 2gb και στο gta 5 φτάνει και τα 4 gb,σε 1080 πάντα.Έχοντας 1 960 στο σύστημα όντως δεν εκμεταλλεύεται  τα 4gb όπως είπες καθώς πολύ σωστά ο αδύναμος πυρήνας δεν μπορεί να εκμεταλλευτεί τα 4gb vram.Εφόσον όμως σκέφτεται να βάλει και μια δεύτερη 960 στο μέλλον και πλέον 2 κάρτες θα εκμεταλλεύονται 4 gb τότε αλλάζει το πράγμα καθώς πλέον και επεξεργαστική ισχύ θα έχει και μπόλικη μνήμη.Αν είχε 2 960 με μόνο 2 gb τότε θα γινόταν το αντίθετο,θα είχε δηλαδή μπόλικη επεξεργαστική ισχύ και λίγη μνήμη.Οπότε 2 960 sli με 4 και οχι 2 gb είναι το ιδανικό.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Συγνώμη αλλα εγώ που παίζω σε 1080 πολύ συχνά περνάει η χρήση της vram πάνω απο τα 2gb και στο gta 5 φτάνει και τα 4 gb,σε 1080 πάντα.Έχοντας 1 960 στο σύστημα όντως δεν εκμεταλλεύεται  τα 4gb όπως είπες καθώς πολύ σωστά ο αδύναμος πυρήνας δεν μπορεί να εκμεταλλευτεί τα 4gb vram.Εφόσον όμως σκέφτεται να βάλει και μια δεύτερη 960 στο μέλλον και πλέον 2 κάρτες θα εκμεταλλεύονται 4 gb τότε αλλάζει το πράγμα καθώς πλέον και επεξεργαστική ισχύ θα έχει και μπόλικη μνήμη.Αν είχε 2 960 με μόνο 2 gb τότε θα γινόταν το αντίθετο,θα είχε δηλαδή μπόλικη επεξεργαστική ισχύ και λίγη μνήμη.Οπότε 2 960 sli με 4 και οχι 2 gb είναι το ιδανικό.

Αν θελεις καλυτερα να σχολιασουμε στο Topic των Gtx 900 series για να μην χαλαμε το συγκεκριμενο θεμα που ειναι κυριως εσωτερικο/εξωτερικο κουτιων :D

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ο φίλος SwagJim έπεσε μέσα! Για το λόγο αυτό αλλά κι άλλους (OC,κλπ) θα πάω μάλλον σε Z97 Pro Gamer της ASUS και i7-4790K (πουλώντας τα υπάρχοντα: CPU, MOBO).

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

index.php?app=core&module=attach&section

 

 

 

Η MSI θα του ¨πήγαινε γάντι¨

 

https://www.skroutz.gr/s/5887972/MSI-Z97S-SLI-Krait-Edition.html

 

Χτυπάει άσχημα η μητρική στο ασπρόμαυρο φόντο. Στην θέση σου και αν δεν είχα σκοπό να αναβαθμίσω σύντομα, θα πoύλαγα την H87 και θα πήγαινα σε αυτή.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Η MSI θα του ¨πήγαινε γάντι¨

 

https://www.skroutz.gr/s/5887972/MSI-Z97S-SLI-Krait-Edition.html

 

Χτυπάει άσχημα η μητρική στο ασπρόμαυρο φόντο. Στην θέση σου και αν δεν είχα σκοπό να αναβαθμίσω σύντομα, θα πoύλαγα την H87 και θα πήγαινα σε αυτή.

Και το φωτακι της Gigabyte εν μερη δεν παει στο ασπρο μαυρο μιας και ειναι μπλε αν το παμε ετσι :P Βεβαια ναι εννοειται οτι η παραπανω Msi ταιριαζει πιο πολυ χρωματικα :D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Η MSI θα του ¨πήγαινε γάντι¨

 

https://www.skroutz.gr/s/5887972/MSI-Z97S-SLI-Krait-Edition.html

 

Χτυπάει άσχημα η μητρική στο ασπρόμαυρο φόντο. Στην θέση σου και αν δεν είχα σκοπό να αναβαθμίσω σύντομα, θα πoύλαγα την H87 και θα πήγαινα σε αυτή.

πουλάω την δική μου την MSI ποιος την θέλει? :P

 

 

post-230344-0-35768900-1432502558_thumb.jpg

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Θα συμφωνήσω! Θα του ταίριαζε η MSI, αλλά βαριέμαι τώρα να περνάω Windows και drivers από την αρχή... :P ^_^


πουλάω την δική μου την MSI ποιος την θέλει? :P

Γιατί την πουλάς φίλε Βασίλη εάν επιτρέπεται;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

Το PC μου με το νέο τροφοδοτικό και την υδρόψυξη!

 

Τη λάτρεψα τη Nepton, θρυλική απόδοση, γελοία από άποψη δυσκολίας εγκατάσταση και τόσο μα τόσο ήσυχη! Επίσης, νομίζω πως δε χρειάζεται να πω κάτι για το τροφοδοτικό και την ποιότητά του! ;)

 

Μόνο εμένα με χαλάνε τα καλώδια της κάρτας γραφικών ;  :wacko:

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Rafa αν επιτρέπεται, πως και πήγες σε 960 4gb και όχι r9 280x ας πούμε, για τον λόγο ότι είναι κοντά χρηματικά ; Πάντως, δυνατό το μηχάνημα και παρόλο που εμφανισιακά ο συνδυασμός δεν είναι τόσο αρμονικός, δεν ξέρω γιατί αλλά εμένα μου αρέσει.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Και το φωτακι της Gigabyte εν μερη δεν παει στο ασπρο μαυρο μιας και ειναι μπλε αν το παμε ετσι :P Βεβαια ναι εννοειται οτι η παραπανω Msi ταιριαζει πιο πολυ χρωματικα :D

 

Δεν το έχει βάλει το σύστημα σε λειτουργία για να σχολιάσω το LED :-D

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Rafa αν επιτρέπεται, πως και πήγες σε 960 4gb και όχι r9 280x ας πούμε, για τον λόγο ότι είναι κοντά χρηματικά ; Πάντως, δυνατό το μηχάνημα και παρόλο που εμφανισιακά ο συνδυασμός δεν είναι τόσο αρμονικός, δεν ξέρω γιατί αλλά εμένα μου αρέσει.

1) NVIDIA Drivers & Software 

2) Πολύ καλύτερες θερμοκρασίες, κατανάλωση και απόδοση/watt

3) DirectX 12 Full υποστήριξη

4) H.265 αποκωδικοποίηση του GM206 πυρήνα

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Θα συμφωνήσω! Θα του ταίριαζε η MSI, αλλά βαριέμαι τώρα να περνάω Windows και drivers από την αρχή... :P ^_^

Γιατί την πουλάς φίλε Βασίλη εάν επιτρέπεται;

την πουλάω για αυτήν. είπαμε με τον κολλητό stathisgtr να κάνω το κουτί φουλ λευκό.

post-230344-0-63611200-1432558741_thumb.jpg

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...