Προς το περιεχόμενο

Δείξτε το κουτί σας.


veteranos123

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Είναι στολίδι τι να λέμε!

Dinosfan από θόρυβο πως είναι η υδροψυξη; Η τρόμπα ακούγεται;

Εχω 6 ανεμηστηρες πάνω αλλά ούτε π ακούγονται γτ τρέχουν 1000 στροφες αλλά εχουν υψηλή στατική πίεση.Είναι αυτό εδώ και εχω μείνει κατενθουσθασμενος https://www.skroutz.gr/s/4336925/Sharkoon-Shark-Blades-120mm-Red.html Η αντλία ειναι η D5 Vario η ρυθμιζομενη την εχω στην τρίτη σκάλα από θόρυβο θα το χαρακτήριζα σαν ψιθυρο..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σε ευχαριστώ παρα πολυ...

 

Λοιπον

 

Waterblock 40

Pump 40

Rads Τριπλό 50 Τριπλό 35 Διπλό 35

Fans 80

Ρεσερβουαρ 30

Ρακορ + Γωνιές 50

 

Υπολόγιζε γτ θα πονεσουν τα ματια μου

Άστο καλύτερα δεν το υπολογίζω γιατί θα πονέσει και μένα το καιφάλι μου και θα πέσω σε κατάθλυψη :/ :P άξιζε κάθε ευρώ όμως,πραγματικά είναι σε άλλη κατηγορία.!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Φιλε μπραβο για την εκπληκτικη δουλεια, ηθελα να ρωτησω αν γνωριζεται καποιο site γθατι στηνω πισι και ενδιαφερομαι για sleeving

eworld.com.gr/products/index/151/0/%CE%9A%CE%B1%CE%BB%CF%8E%CE%B4%CE%B9%CE%B1-Sleeved εδώ είσαι βρισκεται Πατρα το μαγαζί 3.70 τα μεταφορικα σε μια μερα το χεις απιτι σου

Άστο καλύτερα δεν το υπολογίζω γιατί θα πονέσει και μένα το καιφάλι μου και θα πέσω σε κατάθλυψη :/ :P άξιζε κάθε ευρώ όμως

πραγματικά είναι σε άλλη κατηγορία.!!

Το μόνο π μένει είναι να τελειώσω τις μόντες εχω σκοπό να βάλω τριπλό ψυγείο στο πάτωμα σε όρθια θέση θα γίνει κάπως έτσι:

 

a_Ct_Vxge.jpg

 

Και μετά έχουμε επαγγελματικη φωτογραφιση

  • Like 4
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Ορίστε και το δικό μου κουτάκι...Βεβαίως δεν συγκρίνεται με τα δικα σας...Όλα τα κομμάτια τα πήρα απο δω μεταχειρισμένα ώστε να φτιάξω ένα οικονομικό pc για παιχνιδάκια..!! Και σίγουρα τα αξίζει τα λεφτά του!!

post-265281-0-70136200-1431074346_thumb.jpg

Επεξ/σία από nikolas_kriti
  • Like 11
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

@nikolas_kriti   έχεις δει καμιά διαφορά στις θερμοκρασίες με τον έξτρα ανεμιστήρα πίσω από την ψήκτρα του CPU;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

@nikolas_kriti έχεις δει καμιά διαφορά στις θερμοκρασίες με τον έξτρα ανεμιστήρα πίσω από την ψήκτρα του CPU;

Όλοι οι ανεμιστήρες μπήκαν αμέσως όποτε δε έχω γνώμη...ακόμα η θερμοκρασία δωματίου δεν έχει σταθεροποιηθεί εδώ... Μόλις μπει ιουνης σκεφτόμουν να το δοκιμάσω αυτό με το ένα φαν ν δω αν έχει διάφορες..
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μετά την αναβάθμιση,όλο το hardware ήταν πολύ στριμωγμένο στο κουτί (Aerocool 6th Element) κι έτσι είπα να περάσω σε κάτι πιο ευρύχωρο.Επέλεξα το Phanteks Enthoo Pro,επειδή είναι value for money.Παραθέτω μερικές φωτογραφίες:

_SAM2704_zpsntn0r9w3.jpg

_SAM2698_zpsc7ieamzu.jpg_SAM2681_zps8zlhm2xq.jpg_SAM2675_zpswumfrx20.jpg_SAM2671_zpssozqrvb9.jpg_SAM2670_zpswmuybzep.jpg

  • Like 20
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Sigmadelta πολύ ωραίο το σύστημα!!!!

 

Εμένα το μόνο που με ενολεί στο 900d είναι που έχει στο κάτω μέρος το σίδερο και κλείνει το πορτάκι ενώ θα το ήθελα ελεύθερο και δεν έχει καλύπτρα για το psu.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Thanks guys!!

 Η καλύπτρα,παρόλο που έχω κάνει καλό cable management πίσω(βοηθάει απίστευτα το κουτί βέβαια) αν έχεις non modular psu όπως εγώ,είναι σωτήρια!! Το 900D είναι θηρίο σε μέγεθος και τιμή για τα δικά μου δεδομένα!

 Προσπάθησα να φαίνονται όσο λιγότερο γίνεται τα καλώδια. Στην αρχή έλεγα να μπουν οι 2 140αρηδες μπροστά στην θέση του 200άρη και αυτός να μπει πάνω από το M/B,αλλά ανακάλυψα πως οι τρύπες που έχει, θέλουν λίγο άνοιγμα με τρυπανάκι για να χωρέσουν οι σωστές βίδες και το λυπήθηκα καινούριο κουτί.Τελικά,τα έβαλα έτσι όπως τα βλέπετε στις φωτό και έδωσα λίγο φως μπροστά(και πλάγια στο logo της εταιρείας) με cathode tube. Τους ανεμιστήρες δεν τους συνέδεσα στο hub του κουτιού,προτίμησα να συνδεθούν κατευθείαν στο motherboard.

 

P.s.Τώρα το μόνο που λείπει,είναι μια καλή ψύκτρα για την κάρτα γραφικών... alldaynews έχεις κάτι υπόψιν;  :rolleyes:

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν μπορω να δεχτώ να υπάρχει το συστημα αυτο χωρίς τουλάχιστον 240mm radiator απάνω. Θς τσονταρουμε όλοι :P. τωρα συμφωνώ με τον φίλο πιο λανω για το νεράκι. Θα είναι αξιοθαυμαστο ειμαι σιγουρος. Αλλά υπολογιζε ενα 350 σε ολα συν τις ωρες που θα φας στο στήσιμο.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σε καινούργια ναι.Μεταχειρισμένα στο 200αρι πας πάντως όπως έκανα και εγώ εκτός από το μπλόκ της κάρτας


Οι ώρες πάντως εμένα δεν με χαλάνε γιατι είναι κάτι που μ`αρέσει.Τα φράγκα μου λείπουν :-D :-D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Sigmadelta πολύ ωραίο το σύστημα!!!!

 

Εμένα το μόνο που με ενολεί στο 900d είναι που έχει στο κάτω μέρος το σίδερο και κλείνει το πορτάκι ενώ θα το ήθελα ελεύθερο και δεν έχει καλύπτρα για το psu.

Δες αυτό μήπως βοηθήσει...corsair.com/en-us/blog/2013/july/obsidian-series-900d-faqs

Δεν μπορω να δεχτώ να υπάρχει το συστημα αυτο χωρίς τουλάχιστον 240mm radiator απάνω. Θς τσονταρουμε όλοι :P. τωρα συμφωνώ με τον φίλο πιο λανω για το νεράκι. Θα είναι αξιοθαυμαστο ειμαι σιγουρος. Αλλά υπολογιζε ενα 350 σε ολα συν τις ωρες που θα φας στο στήσιμο.

 

Εχω ενα 240 mm ψυγειο ελατε να το παρετε Χαχα :P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Thanks guys!!

 Η καλύπτρα,παρόλο που έχω κάνει καλό cable management πίσω(βοηθάει απίστευτα το κουτί βέβαια) αν έχεις non modular psu όπως εγώ,είναι σωτήρια!! Το 900D είναι θηρίο σε μέγεθος και τιμή για τα δικά μου δεδομένα!

 Προσπάθησα να φαίνονται όσο λιγότερο γίνεται τα καλώδια. Στην αρχή έλεγα να μπουν οι 2 140αρηδες μπροστά στην θέση του 200άρη και αυτός να μπει πάνω από το M/B,αλλά ανακάλυψα πως οι τρύπες που έχει, θέλουν λίγο άνοιγμα με τρυπανάκι για να χωρέσουν οι σωστές βίδες και το λυπήθηκα καινούριο κουτί.Τελικά,τα έβαλα έτσι όπως τα βλέπετε στις φωτό και έδωσα λίγο φως μπροστά(και πλάγια στο logo της εταιρείας) με cathode tube. Τους ανεμιστήρες δεν τους συνέδεσα στο hub του κουτιού,προτίμησα να συνδεθούν κατευθείαν στο motherboard.

 

P.s.Τώρα το μόνο που λείπει,είναι μια καλή ψύκτρα για την κάρτα γραφικών... alldaynews έχεις κάτι υπόψιν;  :rolleyes:

ωραιο κουτι καταρχας εχω και εγω το ιδιο..τι fans εχεις βαλει?και για φωτισμο τι εχεις χρησιμοποιησει?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...