Προς το περιεχόμενο

Δείξτε το κουτί σας.


veteranos123

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Οι idle θερμοκρασίες των fx δεν λένε και πολλά. Η διάταξη πάντως είναι μια χαρά.

Ο κρύος μπαίνει από κάτω και ο ζεστός φεύγει από πάνω.

Οτι ζεσταίνονται αρκετά οι ψύκτρες γύρω απο το CPU παίζει ρόλο ; εννοώ οτι εντάξει λογικό να ζεσταίνονται απλά αν ζεσταίνονται αρκετά ; και ακόμη μια ερώτηση.. ίσως θα ήταν ήταν σχετική αν είχαμε τίτλο push pull.. Τα φανάκια στην corsair τα έχω να βγάζουν αέρα ( όπως δείχνω και με τα βελάκια ) αυτό είναι το σωστό ; η το σωστό είναι να τραβάνε αέρα; ευχαριστώ και πάλι!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 14,3k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Μετα απο αρκετη προσπαθεια για να καταφερω οσο το δυνατον καλυτερο cable management σ'ενα οχι και πολυ ευρυχωρο κουτι,ιδου το αποτελεσμα (δεν εχω και την καλυτερη camera κινητου προφανως :P  ).

post-221405-0-82222000-1426252926_thumb.jpg

post-221405-0-11643000-1426253093_thumb.jpg

post-221405-0-38312900-1426253141_thumb.jpg

post-221405-0-11232700-1426253482_thumb.jpg

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπέρα παιδιά! Λοιπόν ερωτήσεις .. Πρώτον, το airflow που έχει το κουτί μου πως σας φαίνεται; Πρέπει να προσθέσω κάποιο fan η να αλλάξω την κατεύθυνση των fan ;  ανεβάζω και μια με τις θερμοκρασίες που δίνει το corsair link με φουλ λειτουργία των fan. Ευχαριστώ πολύ.

 

Βλεπω οτι εχεις Windows 8.1. Εχεις κανενα θεμα με το corsair link? καποια ασυμβατοτητα μηπως?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Βλεπω οτι εχεις Windows 8.1. Εχεις κανενα θεμα με το corsair link? καποια ασυμβατοτητα μηπως

 

Εγω δεν μπορω να αλλαξω χρωμα πλεον στο led.Υστερα απο πολυ ψαξιμο,εκανα και update στο bios και παλι τιποτα,πλεον εχω μονο κοκκινο χρωμα,και απ οτι ειδα το αντιμετωπιζουν παρα πολλοι στα windows 8.1.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Βλεπω οτι εχεις Windows 8.1. Εχεις κανενα θεμα με το corsair link? καποια ασυμβατοτητα μηπως?

Για το corsair link δεινοπάθησα μέχρι να λύσω το πρόβλημα με την συμβατότητα. Τελικά μέσα απο δω και απο άλλο θέμα ( να ναι καλά τα παιδιά που με βοήθησαν ) βρήκα λύση και μια χαρά κομπλέ. Τις ίδιες θερμοκρασίες δείχνει και το utility της asus που έχω εγκαταστήσει. Απλά έκανα την ερώτηση μήπως και χρειαζόταν να προσθέσω κανένα φαν η να αλλάξω τίποτα ώστε να έχω καλύτερο airflow.

 

Στη θέση που βρίσκεται το σωστό είναι να βγάζουν, όπως το έχεις.

Ευχαριστώ!

Εγω δεν μπορω να αλλαξω χρωμα πλεον στο led.Υστερα απο πολυ ψαξιμο,εκανα και update στο bios και παλι τιποτα,πλεον εχω μονο κοκκινο χρωμα,και απ οτι ειδα το αντιμετωπιζουν παρα πολλοι στα windows 8.1.

Δοκίμασε την 2.6.5214 έκδοση του corsair link σε μένα δούλεψε.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

off topic

Βγηκε και η καινουρια εκδοση του corsair link 3.1.5525. ρωτησα για τον μοναδικο λογο πως εσενα βλεπω σου εμφανιζει θερμοκρασια και του SSD ενω εμενα μονο του HDD.Σε windows 7 μου εμφανιζει κανονικα του SSD.Οποτε δεν ξερω τι να πω :/

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

off topic

Βγηκε και η καινουρια εκδοση του corsair link 3.1.5525. ρωτησα για τον μοναδικο λογο πως εσενα βλεπω σου εμφανιζει θερμοκρασια και του SSD ενω εμενα μονο του HDD.Σε windows 7 μου εμφανιζει κανονικα του SSD.Οποτε δεν ξερω τι να πω :/

όντως off topic και πολύ φοβάμαι οτι μας κράξουν αλλά με την καινούργια έκδοση του corsair link δεν έβγαζα άκρη μέχρι και registry πείραξα για να δείχνει αλλά τζίφος . Δοκίμασε με πιο παλιές εκδόσεις μπας και βγάλεις άκρη! 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

όντως off topic και πολύ φοβάμαι οτι μας κράξουν αλλά με την καινούργια έκδοση του corsair link δεν έβγαζα άκρη μέχρι και registry πείραξα για να δείχνει αλλά τζίφος . Δοκίμασε με πιο παλιές εκδόσεις μπας και βγάλεις άκρη!

δοκιμάστε και αυτό που κάνει το παιδί στο βίντεο κάτι λιγα πράγματα διορθώνονται ,αρε corsair τεχνολογία λεεεεεεεεεεεεμε

 

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επιτελους μπηκε και η δευτερη καρτουλα και το μονο ψυγειο,και εγινε και μια μετατροπη με τον ssd,μονο που δε μπορω να βρω waterblock για τη καρτα.

post-222903-0-46999700-1426363260_thumb.jpg

post-222903-0-90725400-1426363283_thumb.jpg

  • Like 24
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επιτελους μπηκε και η δευτερη καρτουλα και το μονο ψυγειο,και εγινε και μια μετατροπη με τον ssd,μονο που δε μπορω να βρω waterblock για τη καρτα.

Πραγματικά πολύ μωρό το PC αλλά θέλω να ρωτήσω γιατί έβαλες 2ή 680 και όχι κάτι καλύτερο στη θέση αυτών των 2.. λόγο ram. 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...