Προς το περιεχόμενο

Δείξτε το κουτί σας.


veteranos123

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Τα περιττά watt είναι κυρίως για amd συστήματα αποκλειστικά για περιθώριο αναβαθμίσεων. Ο 4690κ καίει λιγότερο και από amd quad core apu fm2/fm2+. Και 500αρι τροφοδοτικό να είχε το σύστημα του Rapsthemaniac θα ήταν μια χαρά. 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν εχεις αδικο σε αυτο που λες αλλα υποτιθεται οταν φτιαχνεις ενα συστημα τουλαχιστον σε καποια πραγματα πρεπει να κοιτας πιο μπροστα για μελλοντικες αναβαθμισεις. Και ναι αναφερομαι στο sli και για περισσοτερους δισκους.Δεν λεω οτι δεν ειναι υπερβoλη τα 750W αλλα και να εχεις ταβανι watt δεν ειναι και μειονεκτημα 

 

Καθε μηχανικος δισκος στοιχημα να καει 10βατ με τους ssd ακομη λιγοτερο! Ποσους θα βάλεις? 20?

 

Και sli/cf ειτε κανεις εξαρχης με μονο με τις ΤΟΠ καρτες ή δεν κανεις καθολου! 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Cable management στο κουτι επειγοντως γιατι χανει ολη την ομορφια του

Το να το κανεις ολο quote δεν το καταλαβα παντως. Σε spoiler next time.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

 

Ετρεξα furmark για 15 λεπτα και δεν σπινιαρε.περιμενω το καλωδιο για να του δωσω χειροκινητα RPM αν δεν γυρισει και τοτε παω για RMA δυστηχως.

 

Στο δικο μου rm850 ο ανεμηστηρας δε γυρισε ποτε ακομα και σε 80% load...Δυστυχως επεσα στη παρτιδα που ειχε προβλημα και ακομα να το στειλω για RMA...

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μερικες φωτο με μια ιδεα για το πως τοποθετηθουν οι ακρυλικοι σωληνες αναμενω καποια πραγματα και παμε για στησιμο....

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Νομίζω θα γίνει καταπληκτικό.Ακρυλικοί σωλήνες εεε????Με βάζεις σε σκέψεις για αργότερα βέβαια γιατι και εγώ τώρα θα στήσω  custom υδρόψυξη με κανονικούς σωλήνες και μετά από κάμποσο καιρό το βλέπω

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στο δικο μου rm850 ο ανεμηστηρας δε γυρισε ποτε ακομα και σε 80% load...Δυστυχως επεσα στη παρτιδα που ειχε προβλημα και ακομα να το στειλω για RMA...

 

Κι εγω αυτο σκεφτηκα στην αρχη.Οτι και να ειναι παντως ας ειναι καλα τα 5 χρονια εγγυηση που εχει. :D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μπορεις να το τσεκαρεις παντως, κοιταζοντας το part number. ;)

 

Για δωσε μου τα φωτα σου σε παρακαλω για να μου φυγει η εμμονη απο το μυαλο. :)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Νομίζω θα γίνει καταπληκτικό.Ακρυλικοί σωλήνες εεε????Με βάζεις σε σκέψεις για αργότερα βέβαια γιατι και εγώ τώρα θα στήσω  custom υδρόψυξη με κανονικούς σωλήνες και μετά από κάμποσο καιρό το βλέπω

Aν θες καποια βοηθεια εδω ειμαι...τους ακρυλικους τους αγορασα απο Θεσσαλονικη 5,80 τα 2,5 μετρα ενω μου πουλαει το e world 14 ευρω το ενα μετρο.....

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Aν θες καποια βοηθεια εδω ειμαι...τους ακρυλικους τους αγορασα απο Θεσσαλονικη 5,80 τα 2,5 μετρα ενω μου πουλαει το e world 14 ευρω το ενα μετρο.....

Θα σε χρειαστώ don`t worry :-D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Cable management στο κουτι επειγοντως γιατι χανει ολη την ομορφια του

Λογικά το βράδυ ανεβάζω φωτογραφίες μετά από τη διαχείρηση που προσπάθησα να κάνω... Αναμείνατε στο F5

Μερικες φωτο με μια ιδεα για το πως τοποθετηθουν οι ακρυλικοι σωληνες αναμενω καποια πραγματα και παμε για στησιμο....

Φαίνεται οτι θα γίνει φοβερό!!! Μπορείς να μου πεις κάποια πράγματα για το πως έβαλες το πάτωμα και τη χρησιμότητα αυτού;

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Λογικά το βράδυ ανεβάζω φωτογραφίες μετά από τη διαχείρηση που προσπάθησα να κάνω... Αναμείνατε στο F5

Φαίνεται οτι θα γίνει φοβερό!!! Μπορείς να μου πεις κάποια πράγματα για το πως έβαλες το πάτωμα και τη χρησιμότητα αυτού;

Αποτελειτε απο 2 κομματια η καλυπτρα.Για να καταλαβεις το ενα κομματι που καθεται ορθιο το οριζοντιο απλα στεκετε δεν το εχω βιδωσει ειναι τσιτσα επιτηδες κ θελει ζορυ για να μπει.Πανω σε αυτο το κομματι λοιπον βιδωσα ενα σιδερο οπου πανω σε αυτο παταει το αλλο κομματι το μεγαλο το οποιο εχει βιδωθει πανω στο σιδεροΘα σ στειλω φωτο αν θες...δεν ξερω αν καταλαβες τιποτσ γτ δεν ξερω ποσο καλα στο εξηγησα.Οσο για τον σκοπο κρυβει το τροφοδοτικο και ολσ τα καλωδια οπως και την αντλια ειναι θεμα αισθητικης κ ομορφιας...
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...