Προς το περιεχόμενο

Δείξτε το κουτί σας.


veteranos123

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 14,3k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Μόνη παρατήρηση, γύρνα το τροφοδοτικό τούμπα.

 

Προσωρινα το εχω ετσι μεχρι να δω οτι λειτουργει ο ανεμιστηρας.Μεχρι στιγμης δεν εχει γυρισει και εχω μια υποψια οτι παιζει να μην γυρισει και ποτε και να παω για RMA  :(

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Προσωρινα το εχω ετσι μεχρι να δω οτι λειτουργει ο ανεμιστηρας.Μεχρι στιγμης δεν εχει γυρισει και εχω μια υποψια οτι παιζει να μην γυρισει και ποτε και να παω για RMA   :(

Σε αυτά τα τροφοδοτικά ο ανεμιστήρας γυρνάει από κάποιο % load και πάνω, δεν γυρνάει συνέχεια.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πολυ μπουρι το 780Τ σε λευκο!αν δεν κιτρινιζε με το χρονο θα ηταν οτι καλυτερο(για τα γουστα μου)

 

Το συγκεκριμενο πλαστικο δεν κιτρινιζει.Το εψαξα αρκετα πριν το παρω σε λευκο η αληθεια ειναι

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τα rm τροφοδοτικά έχουν ανεμιστήρα που δεν δουλεύει όταν το τροφοδοτικό δεν δουλεύει με υψηλό φορτίο ρεύματος. Η ρύθμιση αυτή λέγεται Zero RPM Fan Mode. Δες περισσότερα εδώ:

 

http://www.corsair.com/en/rm-series-rm750-80-plus-gold-certified-power-supply

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σε αυτά τα τροφοδοτικά ο ανεμιστήρας γυρνάει από κάποιο % load και πάνω, δεν γυρνάει συνέχεια.

Το ξερω και συγκεκριμενα μετα το 40%.Περιμενω να μου ερθει ενα καλωδιακι corsair link να το συνδεσω για να δω τι παιζει.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Για λιώστο στα stress test για να δεις;

 

Ετρεξα furmark για 15 λεπτα και δεν σπινιαρε.περιμενω το καλωδιο για να του δωσω χειροκινητα RPM αν δεν γυρισει και τοτε παω για RMA δυστηχως.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το συγκεκριμενο πλαστικο δεν κιτρινιζει.Το εψαξα αρκετα πριν το παρω σε λευκο η αληθεια ειναι

αν ειναι ετσι,αυτο θα ειναι ο αντικαταστατης του 600Τ που εχω τωρα :)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

αν ειναι ετσι,αυτο θα ειναι ο αντικαταστατης του 600Τ που εχω τωρα :)

Κι εμενα η μεταβαση απο 600Τ εγινε.το κουτι θα το ερωτευτεις ευκολα. ;)

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Προσωρινα το εχω ετσι μεχρι να δω οτι λειτουργει ο ανεμιστηρας.Μεχρι στιγμης δεν εχει γυρισει και εχω μια υποψια οτι παιζει να μην γυρισει και ποτε και να παω για RMA   :(

 

 

To συστημα σου με το ζορι να καταναλωνει 280watt σε full load με Occt psu test (ακρως μη ρεαλιστικό σεναριο για οποιαδηποτε καθημερινη χρηση)!

 

Κοινως το τροφοδοτικο ακομη και στο πιο ακραιο σεναριο δουλεύει κατω απο το 40% και το πιο πιθανο ειναι να μην δεις ΠΟΤΕ τον ανεμηστήρα να γυρνάει! 

 

Για αυτο φωναζουμε μερικοι εδω μεσα να μην πετατε τσαμπα λεφτα σε περιτα βατ αλλα ποιος ακουει??

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

To συστημα σου με το ζορι να καταναλωνει 280watt σε full load με Occt psu test (ακρως μη ρεαλιστικό σεναριο για οποιαδηποτε καθημερινη χρηση)!

 

Κοινως το τροφοδοτικο ακομη και στο πιο ακραιο σεναριο δουλεύει κατω απο το 40% και το πιο πιθανο ειναι να μην δεις ΠΟΤΕ τον ανεμηστήρα να γυρνάει! 

 

Για αυτο φωναζουμε μερικοι εδω μεσα να μην πετατε τσαμπα λεφτα σε περιτα βατ αλλα ποιος ακουει??

 

Δεν εχεις αδικο σε αυτο που λες αλλα υποτιθεται οταν φτιαχνεις ενα συστημα τουλαχιστον σε καποια πραγματα πρεπει να κοιτας πιο μπροστα για μελλοντικες αναβαθμισεις. Και ναι αναφερομαι στο sli και για περισσοτερους δισκους.Δεν λεω οτι δεν ειναι υπερβoλη τα 750W αλλα και να εχεις ταβανι watt δεν ειναι και μειονεκτημα 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...