Προς το περιεχόμενο

Δείξτε το κουτί σας.


veteranos123

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 14,3k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Αν λες για το από πάνω δεν ισχύει η εικόνα με την υπογραφή γιατί στην υπογραφή λέει ότι έχει επεξεργαστή amd και στην εικόνα έχει ψύκτρα της intel.

 

πατεντες :devil: :devil: :devil:

 

 

 

 

 

το συστημα τις φωτο ειναι ενος φιλου, επισεις η αναβαθμιση σε αυτα που λεω θα γινει στο συστημα του φιλου , σιγα μην ειχα εγω τετοιο σαβουροκουτι :P

 

 

εγω το μονο που θα αλλαξω ειναι καρτα γραφικων εως Δευτερα  - Τριτη, αν αυτη που εχω βρει ειναι καλη θα βαλω 7970, τωρα εχω 7870

 

 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

corsair 300r με παράθυρο, q9400 , gtx 260 , 4gb ram , seasonic 400watt ενός φίλου

Μόνο εγώ διάβασα ότι είναι φίλου του το σύστημα ; ή έκανε edit ;; :P

Μάλλον :P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Η Βλακεια ειναι οτι ειχα 2 διατροες μια πανω απο τους δισκους και μια πανω απο την καρτα -.- . τους δισκους τους σκουπισα η καρτα ειχε τοσο χαρτι που δεν πηγε πουθενα το υγρο αλλα δεν περνω ρισκο θα το αφησω μεχρι τεταρτη να εχουν εξατμιστει ολα 100% :D ...

Απο τεταρτη αν πανε ολα καλα θα ανεβασω photos :)

*λετε να μην θελει τοση αναμονη ? Απο δευτερα θα εχουν στεγνωση 100% ? :/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Η Βλακεια ειναι οτι ειχα 2 διατροες μια πανω απο τους δισκους και μια πανω απο την καρτα -.- . τους δισκους τους σκουπισα η καρτα ειχε τοσο χαρτι που δεν πηγε πουθενα το υγρο αλλα δεν περνω ρισκο θα το αφησω μεχρι τεταρτη να εχουν εξατμιστει ολα 100% :D ...

 

Απο τεταρτη αν πανε ολα καλα θα ανεβασω photos :)

 

*λετε να μην θελει τοση αναμονη ? Απο δευτερα θα εχουν στεγνωση 100% ? :/

Δοκιμασε να το φυσιξεις με κανα blower θα ειναι καλυτερα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Η Βλακεια ειναι οτι ειχα 2 διατροες μια πανω απο τους δισκους και μια πανω απο την καρτα -.- . τους δισκους τους σκουπισα η καρτα ειχε τοσο χαρτι που δεν πηγε πουθενα το υγρο αλλα δεν περνω ρισκο θα το αφησω μεχρι τεταρτη να εχουν εξατμιστει ολα 100% :D ...

 

Απο τεταρτη αν πανε ολα καλα θα ανεβασω photos :)

 

*λετε να μην θελει τοση αναμονη ? Απο δευτερα θα εχουν στεγνωση 100% ? :/

Διαρροή πως είχες? Πως γίνεται να έχεις διαρροή,δεν είχα ποτέ,και ποτέ δεν έβαλα χαρτιά μέσα στο κουτί όπως κάνουν άλλοι.Δεν σφίγγετε τα ρακόρ καλά? Τι παίζει?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αν εχεις compression fittings δεν υπαρχει περιπτωση να εχεις διαροη ! Αν το καταφερει καποιος με compresion fittings του βγαζω το καπελο :P ! Αν εχεις Σκληρους ακριλικους σωλινες που τους κανεις εσυ στροφες με heatgun τοτε μπορει σε μικρα κομματια λογο κλισεις να εχουν μια μικρι γωνια και να αφηνουν κενο μη ορατο με το ματι ,μιλαμε για κενο<0,4mm , οποτε δεν κανει καλη επαφη το o-ring αρα εχεις διαροη. 

Εμενα η διαροη ηταν επειδή εκανα μεγαλη γωνια σε μια στροφη διπλή οποτε δεν εμπαινε καλα μεσα κκαι επειδη επικρατουσε πανικος εβαλα ενα primo Chill εκει γιατι δεν ειχα και αλλο σωλινα για να φιαξω δεν πηρα πολυ. (αν και θα μπορουσα να φτιαξω αυτον που εκανε την διαροη αλλα τρεχαν υγρα και ειχα νευρα ^_^ )

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Να κάνω μια ερώτηση που ίσως να είναι και εντελώς χαζή μιας και δεν έχω ασχοληθεί ποτε με custom νερό?

 

Γιατί δεν ελέγχετε για διαρροές πριν κουμπώσετε τα μπλοκ πάνω στα εξαρτήματα?

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δε λέει κάτι αυτό αφού θα χρειαστεί να βγουν και να ξαναμπούν όλα τα ρακόρ.

 

Δεδομένου λοιπον οτι όλα τα παρτς τσεκαρονται πριν τη πώληση, η τελική δοκιμή του loop πρεπει να γινει όταν αυτό θα είναι ολοκληρωμένο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δε λέει κάτι αυτό αφού θα χρειαστεί να βγουν και να ξαναμπούν όλα τα ρακόρ.

 

Δεδομένου λοιπον οτι όλα τα παρτς τσεκαρονται πριν τη πώληση, η τελική δοκιμή του loop πρεπει να γινει όταν αυτό θα είναι ολοκληρωμένο.

 

Κοιτα αυτο που εννοω εγώ είναι να στηθει η υδροψυξη οπως την θέλεις. Μετα έτσι οπως είναι την βγαζεις εκτός κουτιου αφαιρεις προσωρινά τις καρτες ελέγχεις για διαρροές και μετά επανατοποθετεις καρτες και χωνεις ξάνα μεσα στο κουτι το loop. 

 

Φαντάζομαι ότι με ακρυλικους σωλήνες θα είναι λίγο δυσκολο έως απιθανο να γίνει αυτο αλλα με μαλακους σωλήνες ισως να μπορει να γίνει σχετικά ανετα!!

 

Τονιζω μπορει να λεω αρλούμπες!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Με μαλακους σωλινες μπορεις να το κανεις αυτο ! Με ακριλικούς σκληρούς δυστυχώς οχι :( . Αλλα σου λεω για να χανει ο μαλακος σωλινας με compresion fittings θα πρεπει να ειναι θαυμα ;) .

Τωρα εχω το αεροθερμο και βαραει τους δισκους οταν ζεστενονται πολυ το βαζω στην καρτα :P Δευτερα θα boot-αρει ! ο κοσμος να χαλασει :D . Το φύσηξα και με το πιστολακι (Δεν ειχα πεπιεσμένο αερα και δεν παιζει να παρω μονο γι αυτο :P ) τπτ δεν βγηκε καλο αυτο ;) 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Και με μαλακούς σωλήνες δέν είναι ιδιαίτερα εύκολο να βγεί το loop απο το κουτί.Εκτός και αν έχεις δεύτερο άτομο ή Ιώβεια υπομονή.

Εγώ πχ είχα διαρροή απο έναν swivel 90αρι αντάπτορα.Μου ήταν πιο εύκολο να αδειάσω όλο το κύκλωμα,να αφαιρέσω τελείως τον αντάπτορα και να κάνω πλήρωση εκ νέου.

Απλά είχα προνοήσει και είχα φτιάξει ένα fill port και ένα bleed port.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ας βάλω και εγω το δικό μου κουτάκι. Πολύ πίσω σε σχέση με τα υπόλοιπα σε Raw Power, καθώς είναι διαφορετικού προσανατολισμού (Home Server / All-in-One).

 

 

post-214296-0-93150700-1421510073_thumb.jpg

post-214296-0-50343000-1421510101_thumb.jpg

post-214296-0-85181300-1421510176_thumb.jpg

post-214296-0-77373200-1421510278_thumb.jpg

  • Like 6
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...