Προς το περιεχόμενο

Δείξτε το κουτί σας.


veteranos123

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Κακές φωτογραφίες γιατί δε βρίσκω το φορτιστή της κάμερας :P

Ήταν έτσι.

 

x6PUKHS.jpg

 

 

Μετά απο κάνα 3ωρο δουλειά (και 2 πλυμμήρες γιατί όσο πτώμα και αν είσαι ΔΕ γίνεται τα καινούρια parts να είναι στο κουτί)

 

8Vrh3bG.jpg

 

 

Δε ξέρω γιατί αλλά η τροφοδοσία της μητρικής μου αρέσει περισσότερο στο πριν, στο μετά μοιάζει "ξεχειλωμένη". Και αν μπορείς κάνε της ένα "χτένισμα" (να είναι παράλληλα τα καλώδια όσο γίνεται...)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Και μένα μου άρεσε πιο πολύ αλλά δεν περνάει με άλλο τρόπο. Φαίνεται και λίγο περίεργο γιατί περνάει ο σωλήνας απο πάνω. Κάπως θα το βολέψω πάντως, προς το παρόν δε θέλω να ξαναδώ βίδα για μια βδομάδα τουλάχιστον. :-)

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

καλησπερα τα καλωδια τα βρισκουμε ελλαδα?

καλησπερα τα καλωδια τα βρισκουμε ελλαδα?

Η corsair βγαζει πλεον kits με καλωδια . Στο e-shop εχει αρκετα ! 

Το καινουριο ειναι το CORSAIR PROFESSIONAL INDIVIDUALLY SLEEVED DC CABLE KIT TYPE 3 . Το οποιο θα παρω οταν παρω και δευτερη 290 καρτα .

Link.png Site: εδω απο corsair ζεστα ολα ;)

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Η corsair βγαζει πλεον kits με καλωδια . Στο e-shop εχει αρκετα ! 

Το καινουριο ειναι το CORSAIR PROFESSIONAL INDIVIDUALLY SLEEVED DC CABLE KIT TYPE 3 . Το οποιο θα παρω οταν παρω και δευτερη 290 καρτα .

Link.png Site: εδω απο corsair ζεστα ολα ;)

Ναι τρομερα τα καλωδια :D.Αν και το καλοκαιρι αν παρω κανα hx δεν νομιζω να δωσω 80 ευρω για τετοια καλωδια.Το πιο πιθανο ειναι να τα φτιαξω μονος μου

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

πολύ καλό αποτέλεσμα, έδεσε και με την μητρική. Πάντως υδροψηξη και zalman z11 μακριά και αγαπημένοι, δεν ταιριάζουν καθόλου

 

με άλλο τροφοδοτικό που θα έχει ποιο συμμαζεμένα καλώδια θα δείχνει ακόμα ποιο ωραίο

 

Σήμερα μου ήρθαν και 4 κόκκινοι ανεμιστήρες για να αλλάξω το θέμα από μπλε και να ταιριάζει με ποντίκι - πληκτρολόγιο.

 

 

Το τροφοδοτικό το είχα από παλιότερο build οπότε και συμβιβαστηκα με τη μακαρονάδα :P

 

Για την υδροψυξη γιατί έτσι;;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τα Technics δεν ειναι μαγνητικά θωρακισμένα και παιζει να ανοιξεις το pc καμια μερα και να βρεις τους μηχανικούς σου σκληρούς αδειους!

 

Πάλι η ίδια ιστόρια βρε παιδία???

 

Τι σοι μαγνήτες νομίζετε πως έχουν τα ηχεία επιτέλους?]

 

Δεν υπάρχει περίπτωση με τέτοια ηχεία και τέτοιο κενό ανάμεσα να πάθει τίποτα/ποτέ ο δίσκος.

Με την ίδια λογική αν ακουμπήσεις μαγνητικές κάρτες πάνω στο ηχείο πάει η μπάρα χάθηκε, άλλα έλα μου που δεν.

 

Αν προσέξετε υπάρχει εξωτερικό περίβλημα ηχείου/περίβλημα κουτιού PC/λαμαρίνα κουτιού/λαμαρίνα κλούβας που βιδώνουν η δίσκοι. Επαναλαμβάνω, σαν πολύ Breaking Bad μου βλέπετε...

 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πάλι η ίδια ιστόρια βρε παιδία???

 

Τι σοι μαγνήτες νομίζετε πως έχουν τα ηχεία επιτέλους?]

 

Δεν υπάρχει περίπτωση με τέτοια ηχεία και τέτοιο κενό ανάμεσα να πάθει τίποτα/ποτέ ο δίσκος.

Με την ίδια λογική αν ακουμπήσεις μαγνητικές κάρτες πάνω στο ηχείο πάει η μπάρα χάθηκε, άλλα έλα μου που δεν.

 

Αν προσέξετε υπάρχει εξωτερικό περίβλημα ηχείου/περίβλημα κουτιού PC/λαμαρίνα κουτιού/λαμαρίνα κλούβας που βιδώνουν η δίσκοι. Επαναλαμβάνω, σαν πολύ Breaking Bad μου βλέπετε...

 

Δεν το ειπα για τους μαγνητες,το ειπα επειδη θα τριζει ολο το κουτι διπλα εκει και δεν ειναι καλο για ολα τα εξαρτηματα μεσα στο κουτι

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πάλι η ίδια ιστόρια βρε παιδία???

 

Τι σοι μαγνήτες νομίζετε πως έχουν τα ηχεία επιτέλους?]

 

Δεν υπάρχει περίπτωση με τέτοια ηχεία και τέτοιο κενό ανάμεσα να πάθει τίποτα/ποτέ ο δίσκος.

Με την ίδια λογική αν ακουμπήσεις μαγνητικές κάρτες πάνω στο ηχείο πάει η μπάρα χάθηκε, άλλα έλα μου που δεν.

 

Αν προσέξετε υπάρχει εξωτερικό περίβλημα ηχείου/περίβλημα κουτιού PC/λαμαρίνα κουτιού/λαμαρίνα κλούβας που βιδώνουν η δίσκοι. Επαναλαμβάνω, σαν πολύ Breaking Bad μου βλέπετε...

 

Για βάλε ένα τετοιο "ηχειάκι" να παιζει δίπλα σε μια crt οθονη/τηλεοραση και έλα πεσμου μετα τι κρατάει το περίβλημα του ηχειου....

 

Btw εχω χάσει εξ. σκρηρο απο ηχείο ....!!  

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

και το δικό μου κτηνάκι παιδιά, το case είναι nzxt s340, asus maximus vii ranger η μητρική, i7 4790k ο επεξεργαστή που ψύχεται από μία nzxt x31. 8gb στα 2133 corsair οι μνήμες, τροφοδοτικό SF 650 και δύο σκληρούς sammy evo..    Ξέρω πως μπορεί να πείτε πολλοί για την ψύχτρα (τραβάει καθαρό αέρα απέξω) αλλά αυτή την στιγμή με 19 βαθμούς θερμοκρασία δωματίου ο cpu είναι στους 22 βαθμούς και η mobo στους 18! Έκανα αρκετές δοκιμές  και αυτή την εποχή είναι το πιο κρύο set up! πείτε μου την γνώμη σας!

 

post-195630-0-22742200-1421247918_thumb.jpg

 

post-195630-0-15007200-1421247958_thumb.jpg

 

 

 

  • Like 7
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καινούργιο Update, άλλαξα cpu waterblock και μπηκε το EK WATER BLOCKS EK-SUPREMACY EVO - ELITE EDITION - INTEL 115X,

και άλλαξα και το reservoir και μπήκε το EK-RES X3 με MULTIPORT TOP.

 

post-222903-0-35240300-1421274992_thumb.jpg

post-222903-0-73621100-1421275043_thumb.jpg

post-222903-0-61005500-1421275086_thumb.jpg

post-222903-0-54932000-1421275125_thumb.jpg

  • Like 17
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...