Προς το περιεχόμενο

Δείξτε το κουτί σας.


veteranos123

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Επειδή ήταν το πρώτο πράγμα που εψαξα ισχύει το εξής:Με atx psu παίρνει μέχρι 17cm GPU. Με sfx psu όμως μπήγεις έως 25cm κάρτα, έχεις όλο το μήκος διαθέσιμο :-D . Ωραίο και το lian Li αλλά λίγο μεγάλο για τα γούστα μου.

Έχω  ATX PSU,μάλιστα μεγάλο :/

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τι λένε οι Corsair?

Καλοί είναι . Σε prime95 έχουν κατεβάσει την θερμοκρασία του επεξεργαστή κατα έξι βαθμούς

και σύνολο μέσα στο κουτί δυο βαθμούς .

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγώ έχω 3 Corsair του κουτιού (Carbide 400r) 2 για είσοδο και 1 πίσω για έξοδο που δεν ξέρω ποιοι ακριβώς είναι και 2 CoolerMaster Blademaster της υδρόψυξης πάνω που βγάζουν.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το κουτί εχει πάνω : 2 200ρηδες να βάζουν της thermaltake και έναν corsair AF120 .

4 corsair SP120 στο ψυγείο σε push-pull να βγάζουν συν άλλο ένα AF 120...

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπέρα σε όλους ορίστε και το δικό μου συστηματάκι. 

Specs

CPU: INTEL Q8300

COOLER: ASUS  SILENT KNIGHT

MOBO: MSI X48C PLATINUM

RAM:4X2GB KINGSTON 1600Mhz

GRAPHIC CARD: GIGABYTE GTX 760 VER. 2.0

POWER SUPPLY: TERMALTAKE 570W 

CASE: TERMALTAKE KANDALF

 

Σε λίγο καιρό έρχετε Ι7 4770Κ :)

post-320860-0-70382000-1417544595_thumb.jpg

  • Like 7
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ακομη μια φωτογραφια

 

fmKNh6r.jpg

 

 

 

Οπως βλεπετε τα καλλωδια της καρτας γραφικων ειναι κακασχημα, τι θα μπορουσα να κανω, να τα εξαφανισω η τουλαχιστον να τα κανω λιγο πιο ομορφα :(

 

 

Θελω να το φτιαξω λιγο εμφανισιακα. Μεχρι στιγμης εχω βαλει καινουριες μνημες, καινουρια ψυκτρα για μνημες. Ειχα βαλει το cpu cooler το καλοκαιρι, και την καρτα γραφικων εχω την 6950 καθως μου αρεσει πιο πολυ εμφανισιακα, και εχει το λογοτυπο της asus.

 

Τα επομενα που θα ηθελα να κανω ειναι, ανεμιστηρες, 3 120αρηδες μπροστα, και οι 2 140αρηδες που εχω τωρα να πανε πανω. Θελω καποιους με κοκκινο και μαυρο θεμα, εχετε να προτεινετε κατι?

 

Επισης, θελω να βαλω rgb leds, εχετε να προτεινετε ενα πακετο με connectors/leds/controller?

 

Και τελος πρεπει να βρω εναν μαστορα να μου φτιαξει μια καλυπτρα για τους δισκους, αλλα δεν θελω κατι απλο, δηλαδη μαυρο η ασπρο, θελω κατι με σχεδιο, εχω δει κατι καλες καλυπτρες σε αυτο το τοπικ, και μου αρεσαν αρκετα μπορω να πω..

 

 

 

Και τελος εχω ενα εξτρα πλαινο με παραθυρο, δεν το εχω δοκιμασει αλλα αναρωτιεμαι αν μπαινει στην αλλη πλευρα του 540, εκει που ειναι το τροφοδοτικο ΚΛΠ.

  • Like 5
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

 

Τα επομενα που θα ηθελα να κανω ειναι, ανεμιστηρες, 3 120αρηδες μπροστα, και οι 2 140αρηδες που εχω τωρα να πανε πανω. Θελω καποιους με κοκκινο και μαυρο θεμα, εχετε να προτεινετε κατι?

 

Για δες εδώ https://www.skroutz.gr/c/674/case-fans.html?keyphrase=corsair+red+fans

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ακομη μια φωτογραφια

 

fmKNh6r.jpg

 

 

 

Οπως βλεπετε τα καλλωδια της καρτας γραφικων ειναι κακασχημα, τι θα μπορουσα να κανω, να τα εξαφανισω η τουλαχιστον να τα κανω λιγο πιο ομορφα :(

 

 

Θελω να το φτιαξω λιγο εμφανισιακα. Μεχρι στιγμης εχω βαλει καινουριες μνημες, καινουρια ψυκτρα για μνημες. Ειχα βαλει το cpu cooler το καλοκαιρι, και την καρτα γραφικων εχω την 6950 καθως μου αρεσει πιο πολυ εμφανισιακα, και εχει το λογοτυπο της asus.

 

Τα επομενα που θα ηθελα να κανω ειναι, ανεμιστηρες, 3 120αρηδες μπροστα, και οι 2 140αρηδες που εχω τωρα να πανε πανω. Θελω καποιους με κοκκινο και μαυρο θεμα, εχετε να προτεινετε κατι?

 

Επισης, θελω να βαλω rgb leds, εχετε να προτεινετε ενα πακετο με connectors/leds/controller?

 

Και τελος πρεπει να βρω εναν μαστορα να μου φτιαξει μια καλυπτρα για τους δισκους, αλλα δεν θελω κατι απλο, δηλαδη μαυρο η ασπρο, θελω κατι με σχεδιο, εχω δει κατι καλες καλυπτρες σε αυτο το τοπικ, και μου αρεσαν αρκετα μπορω να πω..

 

 

 

Και τελος εχω ενα εξτρα πλαινο με παραθυρο, δεν το εχω δοκιμασει αλλα αναρωτιεμαι αν μπαινει στην αλλη πλευρα του 540, εκει που ειναι το τροφοδοτικο ΚΛΠ.

πολυ ωραιο trilobyter!!!!πιστευω απο τα πιο ωραια κουτια το 540.... θελω και γω να ξεφορτωθω το haf 932 να παρω το 540.......

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

Ευχαριστω, ειμαι αναμεσα σε αυτους που εδειξες η αυτους https://www.skroutz.gr/s/2271870/Corsair-AF120-Quiet-Edition-High-Airflow-120mm.htmlοι οποιοι εχουν ενα κοκκινο περιβλημα. Σκεφτομαι οτι ισως εαν βαλω rgb δεν θα χρειαζομαι led στους ανεμιστηρες? Δεν ξερω εαν η λογικη μου ειναι σωστη,,

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ευχαριστω, ειμαι αναμεσα σε αυτους που εδειξες η αυτους https://www.skroutz.gr/s/2271870/Corsair-AF120-Quiet-Edition-High-Airflow-120mm.htmlοι οποιοι εχουν ενα κοκκινο περιβλημα. Σκεφτομαι οτι ισως εαν βαλω rgb δεν θα χρειαζομαι led στους ανεμιστηρες? Δεν ξερω εαν η λογικη μου ειναι σωστη,,

Ώραιοι είναι, και εγώ τους έχω βάλει στο μάτι. Τώρα για τη ledοταινία δεν ξέρω να σου απαντήσω

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Απο την αλλη ομως υπαρχει πολυς κοσμος που εχει το κοκκινο και μαυρο θεμα. Ισως κατι διαφορετικο να ηταν πιο εξυπνη κινηση! Θα δουμε ομως, θα ψαξω για περισσοτερες ιδεες.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

To Corsair RAM cooler λέει τίποτα ?

 

Απο ποια αποψη? Απο λειτουργικοτητα ειναι αχρηστο, εγω το εβαλα γιατι ειναι ομορφο. Εχω ειδη μνημες με καλες ψυκτρες οποτε δεν το χρειαζομουν. Απο θορυβο επισης χαζομαρα, εγω τον εχω στο 40% και δεν ακουγεται, αλλα αν καποιος εχει θεμα με θερμοκρασιες και το χρειαζεται τοτε στο 100% θα του κουρασει τα αφτια..

 

@Johnyman το κουτι εχει rgb led? Οι ανεμιστηρες ποιοι ειναι? Εαν εχεις led ποσα εκατοστα αγορασες?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...